Хвороби очей котів

Кішка, навіть домашня, залишається хижаком. Гострий зір необхідний їй для активного життя. Хоча коти короткозорі та їх зір подібний до зору дальтоніків, в темноті вони бачать у шість разів краще. Очне яблуко – це складний і в водночас дуже ніжній орган. Ззовні його захищають повіки, слізна плівка і третя повіка.

Захворювання очей зустрічаються в котів досить часто, незалежно від віку тварини чи породи. У більшості випадків власники самі помічають проблему. Показниками, що свідчать про здоров’я очей, є їх прозорість та блиск. Розглянемо патології, які зустрічаються на практиці найчастіше.

Найпоширеніші захворювання очей котів

Блефарит

Блефарит – це запалення повік. Дуже часто власники тварин плутають його з кон’юнктивітом. Розрізняють простий , виразковий, лускатий і мейбомієвий блефарити.

На початку симптоми є однаковими для всіх видів захворювання. Кіт чеше око лапою, чим ще більше ускладнює становище. З’являються виділення, сльозотеча, згодом у виділеннях спостерігаються домішки гною, тварина мружить око, повіки червоніють і набрякають.

За відсутності адекватного лікування простий блефарит переходить у лускатий, а згодом і у виразковий. Наслідком цього може стати деформація повіки, заворот чи виворот повік.

Мейбомієвий блефарит виникає через надмірне виділення залозами секрету, який в нормі бере участь у формуванні захисної слізної плівки. Через потрапляння інфекції залози починають інтенсивно виробляти секрет, що склеює повіки.

Можливі причини блефарита: інфекція, грибок, паразити, алергічні реакції, збій в ендокринній системі, травми тощо.

Кон’юнктивіт

Кон’юнктивіт – це запалення кон’юнктиви, слизової оболонки ока, головною функцією якої є захист рогівки від впливу агресивного навколишнього середовища, а також від потрапляння бактерій та вірусів, які є збудниками захворювань.

Можливі причини кон’юнктивіту: інфекційні захворювання (герпес, каліцівироз, хламідіоз), травми рогівки, повік, кон’юнктиви, вплив агресивних факторів навколишнього середовища (смог, аерозолі тощо), алергічні реакції, риніти, бактеріальні та грибкові агенти.

Крім того, захворювання може мати ідіопатичний характер, коли причину його встановити неможливо.

Симптоми кон’юнктивіту наступні: блефароспазми (інтенсивне змикання повік), набряк кон’юнктиви, почервоніння повіки, виділення різного характеру.

За видами вирізняють гострий катаральний, алергічний, фолікулярний (хронічний процес, в який залучаються лімфатичні фолікули третього століття) кон’юнктивіти.

Кератит

Кератит – це запалення рогівки, що супроводжується помутнінням білка, втратою прозорості.

Можливими причинами патології є механічні пошкодження (травми), інфекції, алергічні реакції, генетична схильність, аутоімунні захворювання, авітаміноз, порушення в ендокринній системі, закупорка слізного каналу та інші.

Симптоми кератиту – це блефароспазми, набряк кон’юнктиви, сльозотеча, боязнь світла, помутніння рогівки, пролапс третьої повіки. При хронічному перебігу спостерігається проростання кровоносних судин у рогівку.

Розрізняють виразковий, хронічний дегенеративний, еозинофільний, пігментозний види цього захворювання.

Виразка рогівки

Виразка рогівки – це запалення рогівки, яке протікає з некрозом епітелію. Іншими словами це втрата цілісності рогівки. Причини та симптоми цієї патології схожі з причинами та проявами кератиту та кон’юнктивіту. Виразка рогівки часто є наслідком цих захворювань.

Цей стан потребує агресивного лікування, оскільки може призвести до втрати твариною ока.

Увеїт

Увеїт – це запалення увеального тракту, який є пігментованою, судинною частиною очного яблука. Сюди входить райдужна оболонка, рісничне тіло (циліарне тіло) і судинна оболонка. Ця патологія вражає всі області очного яблука, тому за відсутності  лікування дане захворювання  загрожує повною втратою зору.

Вважається, що в більшості випадків увеїт є наслідком інших, не обов’язково офтальмологічних патологій. Наприклад, підвищення аортального тиску, когуалопатії, лейкозу. Також при увеїті можна запідозрити наявність в організмі таких інфекцій, як токсоплазмоз та коронавірус. Він може стати наслідком меланоми та лімфоми. У ветеринарній практиці навіть зустрічались випадки, коли увеїт розвинувся внаслідок проведення планової вакцинації.

Симптоми увеїту: «брудний» колір райдужки, помутніння, наявність ескудату в передній камері ока, зміна розміру зіниці. Запальний процес характеризується підвищенням температури тіла, загальною слабкістю.

Без належного лікування увеїт призводить до катаракти, завороту чи вивороту повіки, глаукоми, відторгнення сітківки.

Описані хвороби можуть протікати як в гострій, так і в хронічній формі. Інколи їх можна виявити під час профілактичних оглядів. Бажаємо здоров’я вам і вашим улюбленцям!

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина, Асистент клініки ВЦ «Алден-Вет» за адресою: вул. Естонська,51 Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і […]

Читать дальше >>
Котик зригує шерсть. Термінова допомога
Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік. Чому саме це відбувається? За даними останніх […]

Читать дальше >>
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,  Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: пр-т Лобановського, 10А           Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому. Причини виникнення зубного каменю: годування; якість питної води; догляд за зубами; порушення обміну речовин; неправильний прикус. Годування    При споживанні м’якої їжі (м’ясо, […]

Читать дальше >>
Харчова алергія котів: діагностика і лікування
Харчова алергія котів: діагностика і лікування

Котяча харчова алергія — це алергічна реакція на білок у котячому кормі.  Найчастіше білки беруть з яловичини, курки, риби, молочних продуктів та білків, що містяться в деяких злаках (пшениця, соєві боби, кукурудза).  Харчова алергія часто зустрічається у сіамських, але може вражати усі породи кішок, незалежно від віку. Харчова алергія може бути викликана одним або кількома […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X