Календар власника тварини. Вересень

Вересень – перехідна пора, коли і господарям, і їх вихованцям доводиться звикати до похолодання, яке, скільки до нього не готуйся, завжди настає раптово. І тут наших вихованців підстерігають всілякі неприємності зі здоров’ям.

Команда «Алден-Вет» дає поради, яких небезпек слід очікувати восени, а також як їм протистояти.

Вітаміни

Багато людей приймають вітаміни восени, чим гірше наші вихованці? Подбайте про їхній імунітет і таким чином вбережіть від різних захворювань. Вибір вітамінів для тварин, насправді, не така вже й проста справа. Комплекс вітамінів підбирається суто індивідуально для кожної тварини, тому перед прийомом вітамінів необхідна консультація фахівця, яку можна отримати в будь-який з мережі клінік «Алден-Вет».

Імунітет тварин восени ослаблюється: а вітаміни допоможуть зміцнити здоров’я і прийти в тонус. Найважливіші з них, які обов’язково мають бути присутніми в раціоні тварини – це А, Е, РР, В6, D і С.

Якщо в організмі не вистачає вітаміну А, активність улюбленця знижується, у нього погіршується апетит. Для профілактики такого стану слід іноді давати тварині риб’ячий жир. Брак вітаміну В можна діагностувати за зовнішнім виглядом:

  • у вихованця випадає шерсть,
  • він починає худнути, хоча їсть менше звичайного,
  • його хода стає нетвердою.

Уникнути такого можна, регулярно включаючи в меню улюбленця печінку, м’ясо і м’ясо-кісткове борошно. Вітамін D є в печінці тріски, Е – в яйцях і пшеничній крупі, а в рибі і гречаній каші міститься корисний вітамін РР.

Осінь – час линьки

Сезонна линька у собак полягає в зміні теплопровідного волосяного покриву теплим густим хутром, а на це потрібні ресурси організму. Брак вітамінів може стати причиною  тривалої линьки, яка відбувається в цей період.

Брудна, не вичесана, у ковтунах шерсть може бути причиною багатьох проблем зі здоров’ям собаки, в першу чергу, шкірних. Вичісування шерсті також є способом оглянути собаку і вчасно виявити ознаки будь-якого захворювання. Тому догляд за шерстю повинен бути якісним і регулярним.

Головне правило при догляді за шерстю довгошерстої собаки – регулярне вичісування. Якщо ви знехтуєте цим правилом, шерсть вашої собаки буде скочуватися в ковтуни, які можна буде тільки вистригти.

Гладкошерстих собак теж потрібно регулярно вичісувати. Собаки линяють два рази в рік, а ті, хто проживає в квартирі, майже постійно. Тому потрібно допомагати собаці позбавлятися від відмерлої шерсті.

Догляд за шерстю жорсткошерстої собаки вимагає вичісування, стрижки і тримінга (вищипування відмерлих шерстинок). Тримінг дуже важливий, стрижка не може повноцінно замінити його. Щільна густа шерсть жорсткошерстих собак не випадає так легко, як наприклад, у гладкошерстих – така шерсть збивається, і собака стає схожа на валянок.

Шановні власники тварин, пам’ятайте, що грумінг і стрижка це не одне і те ж. Грумінг потрібен всім, а ось стрижка – ні. Наприклад, у таких порід як шпіц, пекінес регулярна стрижка під машинку через три чотири роки може викликати незворотні алопеції – облисіння в області спини, а також перегрів, теплові удари. З цим часто доводиться стикатися ветеринарним лікарям у своїй практиці. Власники цих порід звертаються до грумера з проханням постригти собачку під машинку бо собачці жарко! Але насправді це не так. Така шерсть працює, як термос – вона і зберігає від холоду і оберігає від перегріву.

У грумерскіх кабінетах мережі ВЦ «Алден-Вет» вашого вихованця можуть викупати, висушити, трімінгувати, постригти.

В основу догляду за шерстю в клініці «Алден-вет», лягли основи дерматології та косметології. Всі процедури спрямовані на оздоровлення шерсті і шкіри. Крім профілактики, діагностики та лікування захворювань в пов’язаних з шкірою і шерстю, ви можете зробити у професійного майстра грумера свому чотириногому улюбленцю ексклюзивну стрижку, стрижку за медичними показаннями і вичесати ковтуни.

Осінні небезпеки

Здавалося б, ще не так холодно, а ваш улюбленець сопливий і навіть кашляє. Це є реакцією на різке зниження температури, адже він не може так швидко перестроїтися, особливо якщо в організмі вихованця не вистачає вітамінів, а, отже, енергії і захисних сил.

Якщо на вулиці різко похолодало, спочатку скоротіть час прогулянок, а потім поступово збільшуйте: таким чином, ви загартуєте тварину.

Пам’ятайте важливе правило: сита собака менше мерзне. Тому погодуєте пса перед прогулянкою. Прогулянки повинні бути активними: побігайте з собакою, не стійте на місці, тоді і вихованцеві, і вам буде тепліше! Але знайте міру: втомлений і розпалений пес обов’язково вляжеться на холодну землю, щоб перевести дух і неодмінно замерзне. Зрозуміти, що собака замерзає, легко з її поведінки:

  • тварина підтискає лапи,
  • горбиться,
  • тремтить.

У вересні не варто дозволяти вихованцеві плавати у відкритих водоймах, в цей період вода стає вже достатньо холодною, а, вилазячи з неї, тварина опиняється на холодному повітрі, в результаті може легко підхопити запалення. Якщо ж неслухняний пес все ж занурився у воду за літньою звичкою, то витріть насухо і змусьте активно порухатися.

Є також маса супутніх чинників, які посилюють негативний вплив температури на організм вихованця. Наприклад, протяг. Осінь – період вітряний, тому в квартирі раз у раз з’являються протяги, які людина може і не помітить, а от собака, яка любить полежати на підлозі, може захворіти.

Якщо ваш вихованець відмовляється від їжі і пиття, з гарячого носа виділяється слиз (виділення тільки з однієї може бути наслідком новоутворення в носовому ході), з’являється млявість, підвищена температура (більше 39), сльозотеча і озноб – ваш улюбленець захворів. Але кашель у собаки може бути наслідком не тільки трахеїту, а й захворювань серцево-судинної системи, тому якщо у вас є найменші підозри на ці хвороби – зверніться до лікаря.

Як допомогти хворому вихованцеві? По-перше, його треба обов’язково тримати в теплі. Слідкуйте, щоб пес лежав тільки на теплій підстилці, вкривайте його ковдрою. І обов’язково зверніться до лікаря, який призначить лікування вашому вихованцеві.

Раціон тварини краще не міняти, так ви тільки послабите його імунітет. Якщо ви годуєте вихованця натуральною їжею, то вона повинна бути теплою і висококалорійною. І обов’язково додайте до неї вітамінні, при цьому обов’язково давайте багато води.

Для того, щоб ваш вихованець не захворів, крім введення в раціон вітамінів, його варто одягати на прогулянки. Сьогодні у продажу є маса комфортних комбінезонів для собак, які захистять вихованця від холоду, дощу і вітру.

Захист від паразитів

Восени в міські квартири повертаються домашні тварини, які все літо прожили за містом. А заодно «привозять» на собі кліщів і бліх (ектопаразитів), які можуть викликати отити, дерматити, алергічні прояви, а також ендопаразитів (глистів). Це може привести до порушення функції органів шлунково-кишкового тракту, виснаження, анемії, кашлю, кон’юнктивітів. Ектопаразити також можуть викликати дуже серйозні хвороби: піроплазмоз, бореліоз (у собак), бабезиоз і дирофіляріоз (у кішок). І, як правило, практично всі вихованці, які прожили літо на природі – заражаються глистами. Слід пам’ятати, що глистяні захворювання не завжди проявляються чітко. Тварини часто хворіють непомітно, а перебіг хвороби без симптомів ще небезпечніше, так як шкодить всьому організму. Будьте уважні до своїх вихованців, регулярно проводьте дегельмінтизацію та обробку тварини від бліх, а при перших ознаках нездужання у тварини відразу звертайтеся до ветеринара!

Доктора «Алден-Вет» рекомендують: не забувайте про регулярні протипаразитарні обробки від гельмінтів, кліщів і бліх!

Найбільш ефективні і зручні в нанесенні препарати від ектопаразитів – це краплі на холку. Наносячи піпетку на шкіру Вашої тварини, розсуньте шерсть і нанесіть згідно з інструкцією в 5-7 місцях в області шиї і лопаток. Після чого, простежте, що б тварина не намокала кілька днів. Заведіть собі календар, в якому Ви будете відзначати дату обробки, для своєчасного повтору процедури. Обробку потрібно робити регулярно.

Так само, на сьогоднішній день існує великий вибір ветеринарних антгельмінтних препаратів, якими можна користуватися як з профілактичною, так і з лікувальною метою. В якості профілактичного заходу ми радимо давати ці препарати 1 раз на 3 місяці тваринам, які виходять на прогулянки і 2 рази на рік тваринам, що живуть у квартирі.

У зоомагазинах мережі Алден-Вет ви зможете підібрати своєму вихованцеві найбільш відповідний препарат в залежності від ваших уподобань, особливостей породи вашого вихованця і рекомендацій вашого лікаря.

І, звичайно ж, не забудьте про щеплення! Обов’язковою профілактикою від небезпечних захворювань, а також сказу є вакцинація, яка проводиться один раз на рік.

Важливо: обов’язково проведіть дегельмінтизацію за 10 днів до дати вакцинації.

Загострення хронічних захворювань

Доктора «Алден-Вет» нагадують, що вересень небезпечний загостреннями різних хронічних захворювань, в тому числі пов’язаних з травною системою. Перші ознаки проблем з органами травлення у Вашого улюбленця можуть проявлятися у вигляді млявості, сонливості, апатичності, тварина може відмовлятися від їжі, з’являється блювота і діарея. Такі симптоми можуть свідчити як про наявність паразитів у Вашого улюбленця, так і про захворювання шлунково-кишкового тракту. У будь-якому з цих випадків необхідна допомога ветеринарного лікаря. Якщо Ви помітили у вашого вихованця подібні симптоми, не відкладайте візит до лікаря – відразу звертайтеся до ветеринарної клініки!

Травну систему не можна розглядати, як окремий орган, при лікуванні того чи іншого захворювання, тому лікування повинно бути комплексним, з урахуванням призначення як етіотропних, так і допоміжних препаратів. Також, далеко не останню роль в лікуванні патологій шлунково-кишкового тракту відіграє правильний режим харчування Вашого улюбленця.

 Проблеми з суглобами

Для вихованців на пенсії восени актуальні проблеми з суглобами. Часто це проявляється у вигляді кульгавості, утрудненої ходи, небажання довго гуляти. Зазвичай, проблеми з суглобами є хронічними захворюваннями, і загострюються в осінньо-весняний період.

Процеси, що відбуваються в процесі старіння, не до кінця вивчені, але можна виділити основні аспекти цих змін – атрофія тканин, жирова інфільтрація, фіброз, уповільнення регенерації тканин, зменшення кількості імунокомпетентних клітин, зменшення активності, зниження функції органів і систем. У тканинах суглобів ці процеси призводять до різних дегенеративних процесів. Найбільш часті з них – це остеоартрит, дисплазія, деформуючий спондильоз, хвороба міжхребцевих дисків, вторинний гіперпаратиреоідизм. Всі вони супроводжуються погіршенням стану суглобових хрящів, формуванням остеофітів, перебудовою кісткової тканини,  і слабо вираженим негнійним запаленням.

Остеоартрит – дегенеративне ураження суглобів, в основному великих і складних. Рентгенологічна картина при цьому дуже характерна і характеризується наявністю остеофитов, мінералізацією м’яких тканин (внутрішньосуглобових, капсулярних і екстраартікулярних), потовщенням суглобової капсули і припухлістю м’яких тканин, що оточують суглоб.

Дисплазія – полігенне захворювання, що характеризується неправильною будовою суглобів (невідповідністю і деформацією суглобових поверхонь), яке зазвичай проявляє себе в ранньому або середньому віці, але інтенсивність його проявів наростає з віком. Діагностується рентгенологічно, маючи при цьому дуже характерну візуальну картину.

Деформуючий спондильоз формує масштабні кісткові розростання по периферії хребців, в місцях прикріплення до них сухожиль м’язів з пошкодженням міжхребцевого диска, часто цю патологію виявляють випадково на оглядових рентгенологічних знімках черевної або грудної порожнини тварини.

Також цікаво
МАРТ. Календарь владельца животного
МАРТ. Календарь владельца животного

Первое весеннее тепло… После длительной зимы – мы с таким нетерпением его ждем! Природа оживает, дарит нам первые теплые лучи солнышка, капель, первые цветы подснежников, тюльпанов. Эту радость с нами разделяют наши любимые питомцы, братья наши меньшие… В то же время с приходом весны и тепла активизируются злостные враги наших млекопитающих питомцев (блохи, комары, клещи и т.п.). […]

Читати далі >>
Уход за лапами собаки зимой!
Уход за лапами собаки зимой!

Зимой лапы собаки требуют особого ухода. Это связанно с тем, что они могут пострадать от двух основных факторов: холода и солевого реагента, которым посыпают улицы. При этом холод способен привести к появлению на подушечках шелушения и трещинок, а если хозяин это проигнорирует, собака пострадает еще больше вплоть до обморожения лап. Угроза солевого реагента Солевой реагент […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X