Повертаємося з дачі додому

Дача – ідеальне місце для проведення відпустки. Більшість власників тварин забирають своїх улюбленців з собою на природу, де тварина має можливість вдосталь побігати, поплавати у водоймі та здебільшого перебуває на «вільному випасі». Проте відпустка має властивість закінчуватися, і рано чи пізно, треба повертатися в місто, у квартиру. Поговоримо про те, які гігієнічні процедури необхідні Вашій тварині, яка повертається з дачі.

Укачивает ли Кота в машине? | Игорь Shir, شير, "Лев" | Яндекс Дзен

Власне переїзд

По-перше, повернення з дачі в квартиру – це стрес для тварин. Важче його переживають коти, які більше прив’язуються до території, де живуть. Враховуючи риси характеру тварини, хазяїн має завчасно подбати про антистресові чи седативні препарати, яких наразі велика кількість. Краплі, спрей або пігулка мінімізують стрес для тварини та зроблять переїзд комфортним. Вони ж допоможуть Вашому улюбленцю швидко адаптуватися до зміни місця. Також можна придбати препарати проти закачування у транспорті, адже стрес може стати провокуючим фактором кінетозу у тварини.

Геть паразитів

Після повернення додому, тварину треба ретельно оглянути на наявність ектопаразитів (блохи, кліщі). На дачі, та й взагалі на природі, шанси заразитися вірусними захворюваннями, які переносяться комахами, значно вищі. Тому потрібно обробити улюбленця від паразитів перед поїздкою та повторити процедуру вдома.

Важливо пам’ятати, що обробляти потрібно також підстилку, адже блохи чудово себе почувають на собачих та котячих килимках. Тому місце, де спить Ваш улюбленець, обробляють спеціальним препаратом, дають йому висохнути та ретельно чистять пилососом. Це правило стосується й одягу тварин.

Якщо прийшов час, собаку обробляють ще й від ендопаразитів. Нагадаємо, дегельмінтизацію дорослих собак проводять раз на 3-4 місяці.

Перевозка собак в машине: правила и особенности

Гігієнічні процедури

Удома улюбленця потрібно ретельно вимити, вичесати ковтуни, підстригти йому кігті та почистити вуха. Тварину оглядають на наявність реп’яхів, остюків, заноз тощо. Особливу увагу треба приділити ділянкам між пальцями тварини, адже там найчастіше зустрічаються остюки.

Остюк – це тонкий, загострений, колючий чи пірчастий відросток квіткової чи колоскової луски багатьох злаків. Сухий колосок, потрапляючи на шерсть тварини, впивається у шкіру, прорізає її і здатен мігрувати по організму тварини місяцями. В окремих випадках видалити остюк можливо тільки хірургічно. Захистити тварин від цієї неприємності майже неможливо, залишається тільки уважно оглядати після кожної прогулянки лапи, особливо між пальцями, шию, живіт, пах, очі, ніс, вуха. Ще один метод профілактики – це коротка стрижка у собак, особливо на животі, між пальцями та у пахвах.

Власник тварини може самостійно видалити остюк пінцетом, якщо вусики колоска видно з рани. Після цього потрібно обробити уражену ділянку антисептиком та накласти мазь з антибіотиком. Процедуру необхідно повторювати до повного загоєння рани.

У іншому випадку, якщо колоска не видно, проте є поріз, припухлість чи нагноєння на шкірі, доцільно звернутися до ветеринара.

Проводячи гігієнічні процедури, потрібно ретельно оглянути улюбленця ще й на наявність пошкоджень. Власника мають насторожити будь-які гнійні ураження шкіри тварини, висипання, запалення, почервоніння, виразки, плями або залисини, які можуть бути як наслідками механічного ураження (опік отруйною рослиною, подряпина), так і симптомами різних хвороб (піодермія, лишай тощо). Більшість захворювань шкіри не проходять самостійно та потребують відповідного лікування під контролем ветеринара. Не намагайтеся обробити уражені ділянки шкіри антисептиками, це суттєво ускладнить діагностику та спотворить картину захворювання.

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,  асистент клініки ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Естонська, 51 А чи знаєте Ви, що існує день наших братів меших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 […]

Читать дальше >>
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома — це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читать дальше >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка «ВЕТПро» за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія — одна з […]

Читать дальше >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X