Знеболення геріатричних кішок

Завданням кожного ветеринарного лікаря, незалежно від його спеціалізації, є поліпшення якості життя його пацієнтів. І біль – це один із факторів, який чинить серйозний вплив на рівень життя тварини. Саме тому знеболення є одним із критеріїв оцінювання стану пацієнта під час огляду.

Знеболення кішки – непроста робота, оскільки ці тварини мають власну систему метаболізму лікарських препаратів за рахунок зниженої кількості певних ензимів. А якщо ми говоримо про дорослу кішку, завдання ускладнюється також і тим, що такий пацієнт, як правило, має в анамнезі хронічні системні захворювання. Тому в умовах фармакологічної обмеженості ветеринарних лікарів це і справді титанічна праця.

Існує одне важливе правило: жодне захворювання в анамнезі пацієнта не є протипоказанням до знеболення!

Кішки на прийомі не виявляють специфічних клінічних ознак наявності болю через відчуття страху та стрес. Але за умови правильного збору анамнезу під час бесіди з власником тварини лікар може діагностувати наявність в кішки болю. У кішок вокалізація не є проявом болю, найчастіше кішка втрачає апетит, спостерігається зниження активності, вона перестає застрибувати на стіл, хоча робила це протягом всього життя.

Власники частіше за все пов’язують зниження активності із старістю. Але у більшості випадків це пояснюється тим, що кішка відчуває біль. Якщо кішка раніше застрибувала на стіл, вона буде робити це завжди. Просто тому, що це кішка.

Ознакою всіх дегенеративних захворювань опорно-рухового апарату завжди є біль.  Ми не можемо їх вилікувати, але можемо уповільнити швидкість прогресування хвороби та поліпшити якість життя кішки. Це приклад розпізнавання нейропатичного болю у геріатричних пацієнтів.

Інший приклад – ігнорування болю в післяопераційних пацієнтів. Тварини так само відчувають біль, як і людина. Їхній біль має таке ж саме емоційне забарвлення, як і людський. Кожну кішку, що пережила оперативне втручання, необхідно знеболити. Не існує «маленьких» операцій, є різний ступінь болю. Чищення зубів потребує знеболення так само, як і післяопераційний період після стерилізації або кастрації чи мастектомії. Але ступінь післяопераційного болю при різних втручаннях є різним, тому і знеболення буде відрізнятись.

Лікарі мережі ВЦ «Алден-вет» надзвичайно чуйно й уважно ставляться до «хірургічних» пацієнтів. Знеболення пацієнта починається ще до операції і, виходячи з результатів оперативного втручання та ступеня пошкодження тканин, лікар-анестезіолог призначає препарати для знеболення пацієнта протягом першої доби після операції. Лікарі стаціонарного відділення роблять переоцінювання ступеня болю пацієнта двічі на добу, але якщо виявляється, що знеболення є недостатнім, проводиться позачергове оцінювання ступеня болю пацієнта та його стану, з урахуванням якого до протоколу знеболення вносяться відповідні зміни.

Як ми знеболюємо пацієнтів

В залежності від стану пацієнтів, це може бути зроблено за допомогою пероральних препаратів, ін’єкційних внутрішньом’язових або підшкірних форм, інфузій з постійною швидкістю (ІПШ). Також часто при мастектоміях для місцевого знеболення ми використовуємо перфоровані катетери, в які вводяться знеболювальні препарати з певним інтервалом часу.

Фармакологічну терапію ми проводимо за принципом мультимодальності. Підбираючи протокол знеболення, лікар комбінує препарати різних фармакологічних груп, які чинять вплив на різні рецептори, але в цілому у невеликих дозах дають хороший аналгетичний ефект. Таким чином ми зменшуємо дози анальгетиків для зниження ризиків виникнення негативних побічних ефектів у пацієнтів.

Єдиний метод розпізнавання болю в кішок – якісний і правильний збір анамнезу, уважність до пацієнта та спостереження за ним. Розповідайте вашому лікарю про життя вашого улюбленця і нехай ваші кішки не хворіють!

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - kak-sdelat-pravilnyj-ukol-koshke.jpg
Також цікаво
Безпритульні тварини – наші друзі, а ми – їхня підтримка!
Безпритульні тварини – наші друзі, а ми – їхня підтримка!

Любіна Катерина, Асистент клініки ВЦ “Алден-Вет” за адресою: вул. Естонська,51 Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і […]

Читати далі >>
Котик зригує шерсть. Термінова допомога
Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік. Чому саме це відбувається? За даними останніх […]

Читати далі >>
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,  Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: пр-т Лобановського, 10А           Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому. Причини виникнення зубного каменю: годування; якість питної води; догляд за зубами; порушення обміну речовин; неправильний прикус. Годування    При споживанні м’якої їжі (м’ясо, […]

Читати далі >>
Наскільки небезпечний вушний кліщ? Як допомогти коту з цим впоратися?
Наскільки небезпечний вушний кліщ? Як допомогти коту з цим впоратися?

Миргородська Яна Анатоліївна, терапевт та УЗД-спеціаліст ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: Харківське шосе, 53. Отодектоз у котів Ваша кішка чухає вуха більше, ніж зазвичай? Однією з найпоширеніших причин дискомфорту у вухах у кішки є мікроскопічні паразити, відомі як вушні кліщі. Найпоширеніший тип вушного кліща у кішок — Otodectes cynotis. Він є другим за поширеністю ектопаразитом (зовнішнім […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X