Анестезіологічні принципи

Щодня до нас приводять пацієнтів, яким необхідне хірургічне втручання. Наші операції завжди проводяться за допомогою безпечної анестезії, яку здійснює фахівець вузького профілю, лікар-анестезіолог. Розгляньмо основні анестезіологічні принципи.

Обов’язково спершу всі пацієнти оглядаються анестезіологом. Під час первинного анестезіологічного прийому проводиться знайомство з пацієнтом, огляд і збір анамнезу пацієнта:  як пацієнт раніше переносив наркоз та як прокидався після нього, чи були зауваження у його господарів, чи є у пацієнта певні хронічні захворювання. Також з власниками обговорюється темперамент улюбленця, його активність, звички, уподобання, біоритм та режим харчування. За результатом огляду анестезіолог складає план переданестезіологічного обстеження.

Стандартно переданестезіологічне обстеження має включає: ЕХО серця, клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові з електролітами. У разі, якщо пацієнт має хронічні захворювання серцево-судинної, ендокринної, гепатобіліарної системи, або за результатами огляду були виявлені патологічні зміни, обстеження може бути більш розгорнутим і знадобиться рентген органів черевної або грудної порожнини, ЕКГ серця, імуноферментний аналіз крові на визначення рівня тропініна I, дослідження гормонів Т3, Т4, УЗД органів черевної порожнини тощо.

Анестезіолог проводить аналіз отриманих результатів і визначає ступінь ризику анестезії відповідно до шкали ASA. Маючи дані про стан організму пацієнта, оцінивши ступінь ризику, анестезіологи надають всю інформацію власнику, пояснюючи, як буде відбуватись підготовка до анестезії, як буде проходити операційний день, як буде проводитися наркоз, для чого тварині буде поставлено мінімум два катетера, навіщо потрібна інтубація, як тварина буде виходити з наркозу, коли улюбленця можна буде забрати додому та інші, на перший погляд, «непотрібні» речі. Чому «непотрібні»? А тому що велика частина лікарів, як правило, забуває про такі «дрібниці», вважаючи їх не важливими.

Ми ж даємо повну інформацію, в найменших деталях, пояснюючи власнику всі нюанси, всі моменти до тих пір, поки він сам розумітиме, що і для чого потрібно, і чому саме так все відбуватиметься. Лікар озвучує, що потрібно принести в день операції разом з твариною. Як правило, це домашня мисочка для води, наповнювач для лотка, якась річ, яка буде пахнути пацієнтові «домом» і знизить рівень стресу під час перебування тварини в стаціонарі. Стрес відіграє дуже важливу роль, він служить пусковим механізмом до розвитку ускладнень під час анестезії, знижує швидкість одужання пацієнта. У пацієнтів, які мають, наприклад, в анамнезі вірус імунодефіциту, може навіть погіршитись загальний стан, що призведе до небажаних наслідків.

Обговоривши всі необхідні моменти з підготовки до анестезії, анестезіолог виписує рекомендації для власника по ранній премедикації пацієнта, яка проходить ще вдома, за день, а іноді за два до втручання, для того, щоб знизити рівень стресу під час поїздки в клініку в день операції.

Дуже важливий момент, якого дотримуються всі лікарі нашої мережі – чіткий розклад операційного дня. Це зумовлено тим, що наші пацієнти перед операцією повинні мати легке відчуття голоду. Максимальний час голодування до, під час і після операції не повинен перевищувати 8-10 годин для дорослих пацієнтів. Причина всього цього – ідіопатичний ліпідоз печінки, що випливає з голодування. Саме з цієї причини, я, як анестезіолог, дотримуюся принципів раннього годування пацієнтів, і як тільки мої пацієнти прокидаються після наркозу, ми одразу їх годуємо.

У мережі ВЦ «Алден-Вет» ми підтримуємо мультимодальний комплексний підхід до анестезіологічного забезпечення пацієнтів під час операції. Перед втручанням пацієнту проводиться катетеризація декількох периферичних вен, він отримує премедикацію, спрямовану на заспокоєння, зниження страху і стресу, що попереджає розвиток побічних ефектів анестезії. Далі наші пацієнти засинають.

На даному етапі ми проводимо інтубацію, яка дозволяє знизити ризик операційного втручання і гарантує безпеку. Наш наркоз під час оперативного втручання складається з трьох складових: сон, міорелаксація і аналгезія. Домогтися якісної анестезії пацієнта одним препаратом неможливо. Це повинні завжди бути різні препарати пероральні, ін’єкційні, інгаляційні, які відносяться до різних фармакологічних груп, впливають на різні рецептори, але в комплексі дають хороший сон, міорелаксацію і необхідний ступінь знеболювання, відповідно до проведеного оперативного втручання. Так само домогтися якісної анестезії нам допомагає володіння різними її техніками, це може бути поєднана або комбінована анестезія. Завдяки сучасно обладнаним операційним блокам, в яких є все необхідне для якісного проведення наркозу – апарати інгаляційної анестезії, апарати для контролю СО2, апарати неінвазивного моніторингу артеріального тиску, апарати штучної вентиляції легенів, кардіомонітори, кардіографи, шприцеві дозатори і інфузомати – ми можемо гарантувати безпечну анестезію нашим пацієнтам.

Основна робота анестезіолога під час операції – це моніторинг. Життя пацієнта залежить не від препаратів, не від доз або методів, а в першу чергу від уважного моніторингу життєво важливих параметрів організму анестезіологом і його знань. Під час операції контролюється і аналізується частота і ефективність дихання, робота серця, тиск, температура та інші параметри. Контроль цих параметрів можливий тільки при наявності якісного обладнання!

Вдало проведена операція сама по собі всього лише маленька частина майбутнього успіху, але без правильного післяопераційного знеболювання перспектива одужання пацієнта дуже туманна.

Всі, без винятку, післяопераційні пацієнти вимагають знеболення, різного за силою дії і за тривалістю. Для кожного пацієнта ми підбираємо індивідуальний протокол післяопераційного знеболювання, виходячи з темпераменту пацієнта, патології та місця її локалізації. Також важливо, у якому стані пацієнт потрапив до нас та чи був виражений больовий синдром спочатку, ще до оперативного втручання, який вид оперативного втручання було проведено, наскільки хірургія була травматичною. Після відповіді на ці питання, лікар формує протокол післяопераційного знеболювання, який переглядається щодня, а при необхідності – частіше.

Як правило, першу добу після операції пацієнт перебуває у відділенні реанімації та інтенсивної терапії для правильного моніторингу стану і контролю болю. Завдяки сучасному оснащенню відділення та його цілодобовій роботі, ми можемо контролювати всі необхідні функції організму навіть за межами операційного блоку, тим самим гарантуючи безпеку нашим пацієнтам.

Анестезіологічні принципи мережі ветеринарних центрів «Алден-Вет» засновані на сучасних знаннях і досвіді передових європейських університетів, тож ми гарантуємо безпеку і якість анестезіологічного забезпечення.

Также интересно
Глисты – спасители…
Глисты – спасители…

Не для кого ни секрет, что наличие глистов в организме, как животного, так и человека отрицательно влияет на здоровье. Но иногда, это даже может спасти жизнь пациенту. Новость которая произошла с щенком, является самой курьезной в своей истории. Владельцы длительное время обслуживаются в сети «Алден- Вет», слышали от врачей много историй, но то что произойдет […]

Читать дальше >>
Кон’юнктивіти та отити
Кон’юнктивіти та отити

Кон’юнктивіт – це запалення внутрішньої поверхні повіки, кон’юнктиви, яке супроводжується виділеннями з очей. Кон’юнктивіти бувають гострими і хронічними, односторонніми або двосторонніми. Отит – це запалення зовнішнього, середнього і внутрішнього вуха. У тварин найчастіше зустрічається зовнішній отит. У статті детально розглянемо ці захворювання. На кон’юнктивіт хворіють коти незалежно від віку і статі тварини. Причини запалення кон’юнктиви […]

Читать дальше >>
Хвороби очей котів
Хвороби очей котів

Кішка, навіть домашня, залишається хижаком. Гострий зір необхідний їй для активного життя. Хоча коти короткозорі та їх зір подібний до зору дальтоніків, в темноті вони бачать у шість разів краще. Очне яблуко – це складній і в водночас дуже ніжній орган. Ззовні його захищають повіки, слізна плівка і третя повіка. Захворювання очей зустрічаються в котів […]

Читать дальше >>
Психологія котів. Коти в сучасному світі
Психологія котів. Коти в сучасному світі

Коти були одними з перших тварин, яких люди змогли приручити й  одомашнити. Для багатьох людей їхні улюбленці – члени сім’ї. У них є власний простір у помешканні, іграшки, одяг, інші речі. Спеціально для них складають раціон харчування. І це правильно. Адже тварини – як маленькі діти, котрі потребують нашої любові і турботі. Існує думка, що […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X