Анестезіологічні принципи

Щодня до нас приводять пацієнтів, яким необхідне хірургічне втручання. Наші операції завжди проводяться за допомогою безпечної анестезії, яку здійснює фахівець вузького профілю, лікар-анестезіолог. Розгляньмо основні анестезіологічні принципи.

Переданестезіологічне обстеження

Обои кот, макро, животное, отдых, спит картинки на рабочий стол, раздел  кошки - скачать

Обов’язково спершу всі пацієнти оглядаються анестезіологом. Під час первинного анестезіологічного прийому проводиться знайомство з пацієнтом, огляд і збір анамнезу пацієнта:  як пацієнт раніше переносив наркоз та як прокидався після нього, чи були зауваження у його господарів, чи є у пацієнта певні хронічні захворювання. Також з власниками обговорюється темперамент улюбленця, його активність, звички, уподобання, біоритм та режим харчування. За результатом огляду анестезіолог складає план переданестезіологічного обстеження.

Стандартно переданестезіологічне обстеження має включає: ЕХО серця, клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові з електролітами. У разі, якщо пацієнт має хронічні захворювання серцево-судинної, ендокринної, гепатобіліарної системи, або за результатами огляду були виявлені патологічні зміни, обстеження може бути більш розгорнутим і знадобиться рентген органів черевної або грудної порожнини, ЕКГ серця, імуноферментний аналіз крові на визначення рівня тропініна I, дослідження гормонів Т3, Т4, УЗД органів черевної порожнини тощо.

Анестезіолог проводить аналіз отриманих результатів і визначає ступінь ризику анестезії відповідно до шкали ASA. Маючи дані про стан організму пацієнта, оцінивши ступінь ризику, анестезіологи надають всю інформацію власнику, пояснюючи, як буде відбуватись підготовка до анестезії, як буде проходити операційний день, як буде проводитися наркоз, для чого тварині буде поставлено мінімум два катетера, навіщо потрібна інтубація, як тварина буде виходити з наркозу, коли улюбленця можна буде забрати додому та інші, на перший погляд, «непотрібні» речі. Чому «непотрібні»? А тому що велика частина лікарів, як правило, забуває про такі «дрібниці», вважаючи їх не важливими.

Ми ж даємо повну інформацію, в найменших деталях, пояснюючи власнику всі нюанси, всі моменти до тих пір, поки він сам розумітиме, що і для чого потрібно, і чому саме так все відбуватиметься. Лікар озвучує, що потрібно принести в день операції разом з твариною. Як правило, це домашня мисочка для води, наповнювач для лотка, якась річ, яка буде пахнути пацієнтові «домом» і знизить рівень стресу під час перебування тварини в стаціонарі. Стрес відіграє дуже важливу роль, він служить пусковим механізмом до розвитку ускладнень під час анестезії, знижує швидкість одужання пацієнта. У пацієнтів, які мають, наприклад, в анамнезі вірус імунодефіциту, може навіть погіршитись загальний стан, що призведе до небажаних наслідків.

Собака спит под одеялом | Премиум Фото

Премедикація пацієнта

Обговоривши всі необхідні моменти з підготовки до анестезії, анестезіолог виписує рекомендації для власника по ранній премедикації пацієнта, яка проходить ще вдома, за день, а іноді за два до втручання, для того, щоб знизити рівень стресу під час поїздки в клініку в день операції.

Дуже важливий момент, якого дотримуються всі лікарі нашої мережі – чіткий розклад операційного дня. Це зумовлено тим, що наші пацієнти перед операцією повинні мати легке відчуття голоду. Максимальний час голодування до, під час і після операції не повинен перевищувати 8-10 годин для дорослих пацієнтів. Причина всього цього – ідіопатичний ліпідоз печінки, що випливає з голодування. Саме з цієї причини, я, як анестезіолог, дотримуюся принципів раннього годування пацієнтів, і як тільки мої пацієнти прокидаються після наркозу, ми одразу їх годуємо.

Мультимодальний комплексний підхід до анестезіологічного забезпечення пацієнтів

У мережі ВЦ «Алден-Вет» ми підтримуємо мультимодальний комплексний підхід до анестезіологічного забезпечення пацієнтів під час операції. Перед втручанням пацієнту проводиться катетеризація декількох периферичних вен, він отримує премедикацію, спрямовану на заспокоєння, зниження страху і стресу, що попереджає розвиток побічних ефектів анестезії. Далі наші пацієнти засинають.

На даному етапі ми проводимо інтубацію, яка дозволяє знизити ризик операційного втручання і гарантує безпеку. Наш наркоз під час оперативного втручання складається з трьох складових: сон, міорелаксація і аналгезія. Домогтися якісної анестезії пацієнта одним препаратом неможливо. Це повинні завжди бути різні препарати пероральні, ін’єкційні, інгаляційні, які відносяться до різних фармакологічних груп, впливають на різні рецептори, але в комплексі дають хороший сон, міорелаксацію і необхідний ступінь знеболювання, відповідно до проведеного оперативного втручання. Так само домогтися якісної анестезії нам допомагає володіння різними її техніками, це може бути поєднана або комбінована анестезія. Завдяки сучасно обладнаним операційним блокам, в яких є все необхідне для якісного проведення наркозу – апарати інгаляційної анестезії, апарати для контролю СО2, апарати неінвазивного моніторингу артеріального тиску, апарати штучної вентиляції легенів, кардіомонітори, кардіографи, шприцеві дозатори і інфузомати – ми можемо гарантувати безпечну анестезію нашим пацієнтам.

Моніторинг

Основна робота анестезіолога під час операції – це моніторинг. Життя пацієнта залежить не від препаратів, не від доз або методів, а в першу чергу від уважного моніторингу життєво важливих параметрів організму анестезіологом і його знань. Під час операції контролюється і аналізується частота і ефективність дихання, робота серця, тиск, температура та інші параметри. Контроль цих параметрів можливий тільки при наявності якісного обладнання!

Вдало проведена операція сама по собі всього лише маленька частина майбутнього успіху, але без правильного післяопераційного знеболювання перспектива одужання пацієнта дуже туманна.

Всі, без винятку, післяопераційні пацієнти вимагають знеболення, різного за силою дії і за тривалістю. Для кожного пацієнта ми підбираємо індивідуальний протокол післяопераційного знеболювання, виходячи з темпераменту пацієнта, патології та місця її локалізації. Також важливо, у якому стані пацієнт потрапив до нас та чи був виражений больовий синдром спочатку, ще до оперативного втручання, який вид оперативного втручання було проведено, наскільки хірургія була травматичною. Після відповіді на ці питання, лікар формує протокол післяопераційного знеболювання, який переглядається щодня, а при необхідності – частіше.

Післяопераційний догляд

Як правило, першу добу після операції пацієнт перебуває у відділенні реанімації та інтенсивної терапії для правильного моніторингу стану і контролю болю. Завдяки сучасному оснащенню відділення та його цілодобовій роботі, ми можемо контролювати всі необхідні функції організму навіть за межами операційного блоку, тим самим гарантуючи безпеку нашим пацієнтам.

Анестезіологічні принципи мережі ветеринарних центрів «Алден-Вет» засновані на сучасних знаннях і досвіді передових європейських університетів, тож ми гарантуємо безпеку і якість анестезіологічного забезпечення.

Базовые вопросы про анестезию - ТЕРРА ВЕТ ЦЕНТР
Также интересно
Дерматологічні хвороби собак
Дерматологічні хвороби собак

Миргородська ЯнаЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53 Шкіра – найбільший орган в організмі, але власники домашніх тварин часто не надають цьому значення. Вони, швидше за все, будуть стурбовані можливими захворюваннями серця, легень, шлунку або нирок, ніж шкірними захворюваннями, хоча хвороби шкіри зазвичай мають симптоми, які набагато очевидніші аніж симптоми інших хвороб. За […]

Читать дальше >>
Дерматологічні хвороби котів
Дерматологічні хвороби котів

Провозен МихайлоЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53 Дослідження показують, що від 6 до 15 відсотків пацієнтів з сімейства котячих мають як мінімум одну дерматологічну проблему, а багато кішок страждає навіть від декількох хвороб. Наприклад, нещодавнє дослідження серед кішок показало, що у 22 відсотків були прояви двох шкірних захворювань, а у 6 відсотків […]

Читать дальше >>
Підготовка до перевезення собаки за кордон
Підготовка до перевезення собаки за кордон

Матяш ОлександрЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою пр-т Лобановського, 10а Іноді власник тварини, якщо йому необхідно поїхати за кордон, може не захотіти залишати тварину в спеціальному готелі. Звичайно, для всіх господарів, котрі обожнюють своїх улюбленців, психологічно складно віддавати свою тварину в спеціальний готель на перетримку або можливо залишити друзям, родичам.  Тож виникає питання про підготовку тварини […]

Читать дальше >>
Переможці конкурсу на обкладинку Ревю. Літо 2021
Переможці конкурсу на обкладинку Ревю. Літо 2021

Нарешті ми можемо дізнатись переможців конкурсу на обкладинку Ревю. Літо 2021! І місце І місце посіли ці прекрасні улюбленці! Саме вони будуть на обкладинці літнього випуску журналів «Ревю. Коти» та «Ревю. Собаки». А також отримують знижку 10% на прийом у мережі ВЦ «Алден-Вет» та «ВЕТПро» та пакет корму Optimeal. ІІ місце Посіли не менш милі […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X