Чи слід собакам боятись вірусних інфекцій при низькій температурі?

Всі ми добре знаємо, що з приходом теплої пори року з’являються дуже багато проявів вірусних інфекцій, таких як чума м’ясоїдних, парвовірусний ентерит, короновірусний ентерит, аденовірусна інфекція и тд.

Всі вони, під час низьких температур, менш активні, тому взимку вірогідність зараження менше. Однак є виключення – аденовіроз – 2. Ця хвороба з давніх давен відома як «вольерний кашель», інфекційний трахеобронхіт.

Як правило, спалах цієї хвороби починається в осінньо-зимовий період, де більш всього скупчень собак, особливо після виставок і змагань, на площадках для вигулу, місцях передержки, вірус швидко розповсюджується по всьому місту.

Інфекційний трахеобронхіт – викликається аденовірусом типу CAV- 2, це висококонтагіозне захворювання, супроводжується запальними процесами зі сторони респіраторного тракту. Передається повітряно-крапельним шляхом. А інкубаційний період продовжується від 2 до 30 днів. В етіології захворювання основну роль грає аденовірус типу 2, в якості вторинної  інфекції зустрічається бордетелла, пастерелла, стрептококк, мікоплазма, реовірус, вірус парагриппу собак та інші. До захворювання схильні і завчасно вакциновані тварини. Хворіють тварини різного віку, але перебіг більш складний у цуценят від 6 неділь до 6 місяців. До захворювання схильні тварини з вродженими вадами дихальної системи, хронічним бронхітом.  По особливостях клінічної картини нагадує ОРЗ у людини і проявляється у вигляді риніту, трахеобронхіту або ларинготрахіїту, а у тяжких випадках може бути з симптомами пневмонії.

Симптоми інфекції – кашель, фарингіт, виділення з носа,  чхання, блювотні позиви, збільшення підщелепних лімфатичних вузлів, а в тяжких випадках – запалення кон’юнктиви очей та лихоманка. Кашель може посилюватись при фізичному навантаженні, емоційному збудженню або тиску в області трахеї та гортані. Власникам може показатись, що тварина подавилась, скупчення мокроти в області гортані і глотки провокує гострий нападоподібний кашель, що імітує чужорідне тіло в гортані. Кашлеві рефлекс зберігається протягом 7 – 10 днів від початку хвороби. Тривалість симптомів залежить від патогенності мікрофлори, опірність організму, чинників довкілля. Брахіцефали (мопси, бульдоги) важче переносять це захворювання, в зв’язку з їхньою фізіологією.

В чому полягає діагностика? Для правильної діагностики в першу чергу потрібно виключити неінфекційну етіологію причину кашля – рентген діагностика грудної клітки та трахеї,  зробити загальний аналіз крові, показники якого будуть дуже важливі в постанові діагнозу і подальшого лікування.

З лікувальною метою будуть використовуватись антибактеріальні, іммуномодулюючі та препарати для симптоматичного лікування (муколітики, бронхолітики). Тварину ізолюють від контакту з іншими тваринами, дають їй спокій, тепле повітря в приміщенні та мінімальний час прогулянок.

В цілях профілактики потрібно проводити щорічні вакцинації полівалентними або моновалентними вакцинами. Але, нажаль, вакцина не забезпечить повного захисту від вірусу. Це пов’язано з тим, що вірус аденовіроза часто видозмінюється, а вакцини для тварин з’являються лише один раз на декілька років. Тому власникам потрібно дотримуватись заходів обережності. Не давати тварині переохолоджуватись, не контактувати з безпритульними тваринами, а також з можливо хворими. І не забувати про те, що, якщо ваш улюбленець переніс аденовірусну інфекцію, то він залишатиметься носієм ще на два роки і може заражати інших! Тому потрібно звести до мінімуму контакт з іншими тваринами.

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,  асистент клініки ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Естонська, 51 А чи знаєте Ви, що існує день наших братів меших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 […]

Читать дальше >>
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома — це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читать дальше >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка «ВЕТПро» за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія — одна з […]

Читать дальше >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X