+38 (096) 207 70 20 +38 (073) 207 70 20 +38 (050) 207 70 20

Чи здорова моя тварина?

Це питання хвилює кожного власника, адже ми всі переймаємось самопочуттям наших вихованців, які можуть повідомити нам про зміни у здоров’ї тільки своєю поведінкою.

Захворювання може проходити безсимптомно, бо організм тварини тривалий час може компенсувати атаки, але хвороба рано чи пізно дається взнаки. Для запобігання небажаних станів та попередження ускладнень хвороб, доцільним є регулярно здавати аналізи та дивитися на динаміку.

Лабораторна діагностика є одним з головних пунктів і можливих варіантів зазирнути всередину організму, оцінити функціональні можливості його органів та систем.

Основні аналізи

Загальний аналіз крові. Це обстеження дозволяє виявляти анемію, запальні процеси в організмі, наявність глистної інвазії, вірусної інфекції та злоякісних патологій. Варто сказати, що в сучасних лабораторіях, в тому числі в ВЦ «Алден-Вет», більшість показників визначається на спеціальних автоматичних аналізаторах крові, які здатні одночасно аналізувати кілька параметрів:

Кількість формених елементів крові (лейкоцити, еритроцити, тромбоцити), концентрація гемоглобіну, гематокриту.

Підрахунок лейкоцитарної формули проводить лікар-лаборант за допомогою мікроскопу – співвідношення різних лейкоцитів (нейтрофілів, еозинофілів, базофілів, моноцитів та лімфоцитів), яке виражається у відсотках.

Додатково може визначатися час, за який кров згортається та тривалість кровотечі.

Біохімічний аналіз крові

Біохімічний аналіз крові. Це широкомасштабний метод лабораторної діагностики, який дозволяє оцінити роботу внутрішніх органів та систем (печінка, нирки, підшлункова залоза, жовчний міхур, шлунково-кишковий тракт), їх ферментативні властивості, отримати інформацію про метаболізм (обмін ліпідів, білків, вуглеводів) та з’ясувати потребу в мікроелементах. За біохімічними показниками можна виявити наявність чужорідного предмета в ШКТ чи пухлину.

Тільки в мережі ВЦ «Алден-Вет» – є сертифіковані «тести на виявлення рівня жовчних кислот» для тварин. Це незамінний діагностичний метод для виявлення захворювань гепатобіліарної системи, а саме портокавальні і портосистемні шунти.

Портоковальний шунт

Портоковальний шунт – це анастомоз між венами шлунково-кишкового тракту та каудальної портальної вени. В нормі, кров, яка йде від кишковика, підлягає очищенню в печінці від токсинів та аміаку, а вже потім, ця кров потрапляє в загальне кров’яне русло. В групу ризику відносять тварин карликових порід.

Симптоми можуть бути різні:

  • нервові розлади за рахунок інтоксикації;
  • в’ялість;
  • коматозні стани;
  • спонтанні та системні судоми;
  • а може бути і безсимптомно – просто цуценя не росте.

Важливо:

Електроліти (калій, натрій) – їх рівень є важливим для оцінки стану та направлення лікування тварин, з хворобами нирок та серцево-судинної системи.

Амілаза, ліпаза, глюкоза – є важливими показниками роботи підшлункової залози.

Діагностування вірусних захворювань

Вірусні захворювання тварин, можуть проходити безсимптомно та викликати важкі наслідки. Частинки вірусів потрапляють в організм тварини різними шляхами: через шкіру, через слизові оболонки, через їжу разом з кормом. Вірус також може потрапити через дихальні органи. При несвоєчасному та неправильному лікуванні вірусних захворювань результат буде смертельним.

У мережі ветеринарних центрів «Алден-Вет» можлива імуноферментна діагностика на такі інфекції як хламідіоз, мікоплазмоз, токсоплазмоз.

Для собак: вірусні ентерити.

Для котів: панлейкопенія, герпесвірус, кальцивирус, коронавірус, лейкемія та імунодефіцит котів.

При придбанні котика чи собачки слід бути обачливими, адже тварини, які продаються на ринках, в переходах або просто підібрані на вулиці – можуть бути хворими або ж носіями хвороб. В такому випадку бажано звернутися до ветеринарного лікаря на огляд та здати кров на загальний аналіз.

Також цікаво
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома – це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читати далі >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка “ВЕТПро” за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія – одна з […]

Читати далі >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читати далі >>
Пухлини язика у собак
Пухлини язика у собак

Култикова Єлизавета, Лiкар ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Приозерна, 12Б   На жаль, іноді доводиться стикатися з хворобами, що виникають у наших домашніх улюбленців. У цій статті ми розглянемо такий аспект, як новоутворення на язиці у собак.      Загалом новоутворення – це група хвороб, яка залишається дуже актуальною проблемою у сучасній ветеринарній медицині та не […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X