Чіхуахуа – особливості породи

Чіхуахуа – найменша порода собак. Була виявлена в 1850 році в мексиканському штаті Чіуауа, за що і отримала свою назву.

Немає точних даних про походження породи, але найпоширенішою версією є те, що чіхуахуа походять від породи течічі, яку тольтеки розводили як «кімнатних» собак, шляхом схрещування з китайськими породами, завезеними конкістадорами до Америки.

Як правило, люди, купуючи собаку породи чіхуахуа, недооцінюють її, хоча вони легко піддаються дресируванню. Маленькі зовні, вони відчувають себе вівчарками всередині, тому нерідко нехтування їх вихованням призводить до того, що собачки виростають агресивними.

У кінології розрізняють два різновиди чіхуахуа: гладкошерсту та довгошерсту.

Як правило, чіхуахуа відрізняються міцним здоров’ям і тривалим життям. Але є деякі нюанси здоров’я, на які слід звернути увагу майбутнім власникам. Існує ряд захворювань, які для даної породи є генетично обумовленими.

  • Ортопедичні аномалії — дисплазія ліктьового (ДЛС) і тазостегнового суглобів (ДТС). Термін ДЛС включає в себе ряд не зв’язаних між собою захворювань. Всі вони виникають у ліктьовому суглобі, у молодих собак в період росту. Вони спричинюють біль і поступово призводять до остеоартрозу враженого суглобу. ДТС виникає через порушення нормального розвитку головки стегна і вертлужної впадини і нещільного з’єднання цих кісток. Це призводить до перенапруження хряща, його перегинання і деформації суглобу. Поступово руйнується суглобовий хрящ і відбувається запалення суглобу, що спричинює біль. З часом головка стегна не поглинається у впадину, що призводить до дисплазії.Медіальний вивих колінної чашечки — патологія, за якої колінна чашечка зміщується відносно нормального положення.  Супровождується періодичною кульгавістю, яка може раптово проходити.
  • Гідроцефалія — патологічне накопичення спинномозкової рідини в головному мозку, внаслідок чого зменшується маса нервової тканини і призводить до тяжких неврологічних симптомів. Частіше зустрічається у чіхуахуа з круглою, яблукоподібною головою.
  • Сечокам’яна хвороба.
  • Важка атрофія сітківки, глаукома.

Для собачок формату «міні» часто є характерною гіпоглікемія. Мініатюрні собаки потребують частої годівлі високобілковими кормами. В іншому випадку рівень цукру в крові може катастрофічно знизитися і викликати гіпоглікемічну кому.

Чіхуахуа — єдина порода собак, яка народжується з недорозвиненими кістками черепу. Через це формується відкрита м’яка ділянка на верхній частині черепу, так званий родничок. Він, як правило, заростає до 4-місячного віку, але деякі можуть прожити з ним все життя. Дана особливість робить собачок особливо вразливими до будь-якого удару чи потрясіння. Також через це чіхуахуа є метеозалежними.

Як правило, власники чихуахуа з округлою головою і маленькою мордочкою стикаються з таким явищем, як брахіоцефалічний синдром.

Зовні він проявляється як:

  • сопіння уві сні або в стані спокою;
  • дихання, яке супроводжується свистом і хрипами;
  • затруднений вдих: залипання ніздрів, відтягування кутів губ (інспіраторна віддишка);
  • прискорене дихання (тахіпное);
  • непереносимість фізичних навантажень, стресів, спекотної погоди;
  • носові кровотечі.

Проблеми з зубною системою. Вузька нижня щелепа дуже часто є причиною неповного комплекту зубів (в нормі 4 клики, по 6 різців на кожній щелепі). У період зміни зубів часто виникають проблеми, коли молочні зуби ще не випали, а поряд починають рости постійні, це може призводити до формування неправильного прикусу, застрягання шматочків їжі між зубами, їх гниття і в результаті до запалення ясен. Для даної породи характерне посилене утворення зубного каменю, що призводить до раннього випадіння зубів і захворювань ясен.

Незважаючи на багато породних особливостей, чіхуахуа є одними із самих популярних представників мініатюрних собак.

Якщо ви є власником чіхуахуа і спостерігаєте описані вище проблеми або хочете стати ним в майбутньому, зверніться за консультацією до кваліфікованого ветеринарного лікаря, який допоможе придбати здорове цуценя або розробить програму корекції наявних проблем у вашого улюбленця.

Также интересно
Зима та тварини. Підготовка до зими
Зима та тварини. Підготовка до зими

Маркітан Елла, директор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 Зимовий період є найважчим для тварин та їх власників. Підготовчий процес до зими рекомендуємо почати заздалегідь, оскільки погодні умови непередбачувані. Розглянемо детально основні пункти наших рекомендацій: Гігієна З приходом зими, дороги обробляють реагентами та сіллю, внаслідок чого страждають тварини. У першу чергу, негативного впливу […]

Читать дальше >>
Стрес у собак
Стрес у собак

Максименко Євгенія, лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Гришка, 4а Так само як і люди, наші вихованці можуть перебувати під впливом стресу і стрес-факторів. Однак наші пухнасті друзі не можуть озвучити, що вони в стані стресу або їх просто щось турбує. Ми розуміємо, що кожному господарю хочеться допомогти своєму вихованцю зменшити його переживання, тому пропонуємо […]

Читать дальше >>
Травми рогівки у собак
Травми рогівки у собак

У деяких випадках навіть найуважніші господарі тварин  не в змозі вберегти своїх улюбленців від травм та захворювань, в тому числі очей. Найбільш часто трапляється, що під час прогулянки собаки отримують невелику рану або подряпину, яка може залишатися непоміченою, хоча здатна спричинити серйозні проблеми. Пошкодження очей та їх наслідки бувають різноманітними. Обережно, гостре Собака є дуже […]

Читать дальше >>
Серцево-легеневі гельмінтози собак (дирофіляріоз та ангіостронгілоідоз)
Серцево-легеневі гельмінтози собак (дирофіляріоз та ангіостронгілоідоз)

Ще якихось 20-25 років тому дирофіляріоз та ангіостронгілоідоз були екзотичними для України хворобами, а у лікарів ветеринарної медицини виникали труднощі з їх діагностуванням та лікуванням. На сьогодні, на жаль, дирофіляріоз став настільки розповсюдженим, що тест на на нього було включено до переліку обов`язкових скринінгових досліджень. Хвороби, які колись були розповсюджені у південних теплих країнах, внаслідок […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X