Ехокардіографія і ультразвукова діагностика у ветеринарній медицині


Малихіна Тетяна
Лікар-кардіолог ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Героїв Дніпра, 18

Ехокардіографія – метод ультразвукової діагностики, спрямований на дослідження серця для виявлення вроджених або набутих захворювань.

Ехокардіографію проводять не тільки при підозрах на захворювання серцево-судинноїсистеми, а і перед проведенням анестезії різного характеру для того, щоб оцінити анестезіологічні ризики, готовність організму до анестезії, та в разі виявлення захворювання, вжити необхідних заходів.

Спеціальної підготовки до проведення ехокардіографії не потрібно.

Ультразвукове дослідження тварин – один з методів діагностики захворювань внутрішніх органів.

До переваг ультразвукового дослідження можна віднести те, що воно є одним з найшвидших, нешкідливих і неінвазивних методів дослідження.

З його допомогою можна виявити ряд захворювань:

 • структурні зміни внутрішніх органів;
 • наявність об’ємних і дифузних новоутворень;
 • збільшення, зменшення, атрофію внутрішніх органів;
 • наявність вільної рідини в черевній і плевральній порожнинах;
 • абсцеси;
 • розриви внутрішніх органів внаслідок травм, ударів і т.д.;
 • наявність конкрементів в сечовому міхурі, нирках, жовчному міхурі;
 • кістозні утворення яєчників, нирок, передміхурової залози;
 • запальні процеси в матці;
 • встановити вагітність починаючи з 18-го дня від в’язки у кішок, і з 21-го дня у собак.
 • провести пункції внутрішніх органів, вільної рідини черевної і плевральної порожнин.

Для проведення УЗД (ЕХО) немає особливих протипоказань, цей метод може бути застосований на одному пацієнті неодноразово протягом дня без шкоди для його здоров’я.

Отримана в ході УЗД інформація не є діагнозом, це лише частина комплексного дослідження (спільно з додатковими лабораторними дослідженнями, рентгеном і т.д.). У комплексі ця інформація допомагає ветеринарному лікарю поставити / підтвердити / спростувати діагноз.

Для більш точного та інформативного проведення діагностики існує спеціальна підготовка (це не стосується екстрених, важких пацієнтів інтенсивної терапії та пацієнтів, яким рекомендовано дослідження серця).

Перед УЗД рекомендується:

 • дотримуватися голодної дієти 8-12 годин (цуценятам, кошенятам, дрібним породам собак – 4-6 годин);
 • вжити сорбенти (Ентеросгель / Атоксіл);
 • вжити препарати, які зменшують метеоризм (Еспумізан), сприяють виведенню газів і випорожненню кишківника. Дані препарати рекомендовано давати за 2-3 години до проведення діагностики;
 • проконтролювати наповнення сечового міхура за 2-3 години.

Для дослідження тварину укладають на стіл в положенні на спині або на боці. Перед діагностикою необхідно збрити шерсть в місцях проходження датчика, оскільки шерсть не проводить ультразвукові промені.

Після завершення діагностики лікар УЗД пише заяву з описом дослідження, в якому описує ті зміни, які було виявлено під час дослідження. Графічні зображення не завжди здатні відбивати дійсну картину результатів, тому видаються лише в тих випадках, коли лікар УЗД вважає, що ці фото допоможуть лікарю краще розібратися під час діагностування.

Не забувайте вчасно проводити необхідні дослідження ваших тварин, адже вчасна діагностика рятує здоров’я. Бережіть своїх улюбленців!

Также интересно
Дерматологічні хвороби котів
Дерматологічні хвороби котів

Провозен МихайлоЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53 Дослідження показують, що від 6 до 15 відсотків пацієнтів з сімейства котячих мають як мінімум одну дерматологічну проблему, а багато кішок страждає навіть від декількох хвороб. Наприклад, нещодавнє дослідження серед кішок показало, що у 22 відсотків були прояви двох шкірних захворювань, а у 6 відсотків […]

Читать дальше >>
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю

Дорофєєва ІринаЛікар-терапевт ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 У нас у домі радісна подія: з’явилося маленьке пухнасте кошеня або доросла кішка, яку підібрали на вулиці. Але з цією радістю виникає питання: “Що робити далі?”. І тут новоспечені власники згадують про ветеринарну клініку. Отже, що треба запитати у лікаря, щоб надалі не було проблем […]

Читать дальше >>
Опіки котів
Опіки котів

Мухаммад ФатімаЛікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Гришка, 4а Коти неймовірно допитливі тварини: їм усе цікаво, вони люблять досліджувати. Ці домашні улюбленці дуже полюбляють спостерігати за своїми господарями, тому іноді можуть застрибнути на кухонну плитку та отримати опіки подушечок лап або ж перекинути гарячий посуд. Окрім того, коти можуть з’їсти заборонені для них речовини, […]

Читать дальше >>
Захворювання підшлункової залози котів
Захворювання підшлункової залози котів

Шавкун АндрійСтарший терапевт ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Героїв Дніпра, 18 Підшлункова залоза – орган, який виконує 2 основні функції: ендокринну та екзокринну. Ендокринна роль підшлункової залози полягає у виробленні гормонів, інсуліну і глюкагону, які регулюють рівень цукру в крові. Екзокринна роль підшлункової залози полягає у формуванні ферментів, які необхідні для перетравлення складних харчових компонентів: […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X