Епідуральна анестезія

Біль. Кожному з нас знайомий цей неприємний фізичний або емоційний стан, пов’язаний з дійсним або потенційним стражданням.

Це відчуття є дуже важливою захисною ланкою, яка повідомляє нам, якщо в організмі щось відбувається не так або на що варто звернути увагу. Біль може бути різним: гострим або хронічним, поверхневим (шкіряним) або внутрішнім, нейропатичним, психогенним, фантомним, душевним (у людей). Немає остаточної точки зору, як проходить сприйняття болю і чи є «больові» рецептори. Можливо, це просто перероздратування термічних, механічних або хімічних рецепторів.

Епідуральна анестезія — це один із методів регіонарної анестезії, за якого анестетик уводиться в епідуральний простір для забезпечення втрати чутливості нижніх частин тіла. За допомогою даного виду анестезії, залежно від цілей, які переслідує лікар і кількості введеного анестетика, можна досягти: анальгезії (втрати больової чутливості), анестезії (повної втрати чутливості) і міорелаксації.

Як це працює?

Принцип розташування спинного мозку у ссавців, у тому числі і в людини, однаковий. Епідуральний простір — це невелика порожнина між спинним мозком (його твердою оболонкою) і хребтом, заповненим спинномозковою рідиною. Цей простір зберігається по всій довжині спинного мозку. У спинному мозку, як і у всіх інших нервових волокнах, передача імпульсів проходить за допомогою нейронів, де і працюють місцеві анестетики або наркотичні анальгетики, які блокують роботу іонних каналів. Як наслідок, імпульс не передається вище по рефлекторній дузі і, відповідно, пацієнт не відчуває, що відбувається з даною частиною тіла.

Залежно від місця введення анестетика, можна у такий спосіб знеболити практично будь-яку ділянку тіла тварини, крім голови. Хоча, найчастіше даний вид анестезії використовується при проведенні операцій на задніх кінцівках і органах черевної порожнини.

Незважаючи на появу нових системних знеболювальних препаратів, застосування епідуральної анестезії у ветеринарній медицині не втрачає актуальності.

Що необхідно для проведення такої анестезії?

Для проведення епідуральної анестезії використовують спеціальні голки (якщо потрібне знеболювання на короткий час) або катетери (якщо знеболювати потрібно буде кілька разів). Вони мають спеціально заточений край, що зменшує ризик неправильного введення препарату.

Немає сенсу в даній статті описувати техніку епідуральної анестезії, оскільки необхідність її проведення має на меті стаціонарне лікування. Важливим моментом є регулярна обробка і догляд за катетером. У більшості випадків його видаляють відразу після проведення хірургічного втручання.

При правильному проведенні маніпуляції, ускладнення, які можуть виникнути у зв’язку з анестезією, мінімальні. Тварини безболісно переживають операцію, і зменшується термін реабілітаційного періоду.

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,  асистент клініки ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Естонська, 51 А чи знаєте Ви, що існує день наших братів меших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 […]

Читать дальше >>
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома — це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читать дальше >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка «ВЕТПро» за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія — одна з […]

Читать дальше >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X