Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія,

Головний лікар, лікар-терапевт  

ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53.

Отогематома – це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.

  Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а в утвореному просторі накопичується ексудат. Тварина страждає від болючих відчуттів, намагається розчесати травмоване місце або ж трясе головою. На цьому фоні тиск в порожнині утвореної гематоми збільшується, провокуючи збільшення обсягів ураження.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - gematoma-vuha-u-sobak-1-1024x783.png

  Достовірні причини розвитку отогематоми у кішки або собаки рідко вдається визначити при первинному клінічному огляді. Факторами, що провокують розвиток патологічного процесу, можуть стати аутоімунні процеси в організмі тварини, реакції алергічного типу або механічні травми.

Причини розвитку патології

  Найбільш частими причинами виникнення отогематоми у собаки стають пошкодження судин в результаті проколу або ж здавлювання. Тварина може роздряпати вухо, сильно потрясти головою або ж отримати травму під час бійки із сородичами.

 Отогематома вушної раковини виникає і в результаті наступних причин:

• захворювання паразитарного характеру;

• процеси запалення, спровоковані патогенними бактеріями або грибками;

• алергічні реакції.

 На фоні перерахованих вище факторів, виникає сильний свербіж. Кішка чи собака намагається усунути свербіж, розчісує місце ураження, травмуючи вухо.

Ознаки отогематоми і методи діагностики

Характерні симптоми отогематоми розвиваються через годину після розриву кровоносної або лімфатичної судини в вушній раковині.

 Серед основних ознак виділяють:      

 • набрякання вушної раковини;

 • біль і підвищення місцевої температури;

 • у собак з короткою шерстю відзначається почервоніння в ураженій ділянці;

 • кішки і собаки стають неспокійними, проявляють агресію при спробах пальпації ураженої ділянки власником. Тварина намагається нахилити голову в бік ураження. При зверненні до ветеринарного фахівця проводиться ряд досліджень, що дозволяють визначити тип патологічного процесу. Ветеринар проводить огляд слухового каналу за допомогою спеціального інструменту – отоскопа.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - otogematoma-vuha-u-sobak-2-1024x630.png

  Також необхідно взяти  мазки зі слухового каналу для виявлення можливої ​​інфекції або ж алергічної природи виникнення отогематоми. У деяких випадках роблять прокол (пункцію).

Лікування отогематоми у собак

  Консервативне лікування отогематоми у собак застосовується при невеликих обсягах накопичування ексудату або ж при ураженнях, що виникли досить давно. За допомогою медичного шприца з утвореної порожнини видаляється рідина. У деяких випадках, необхідно проведення повторної аспірації через рецидив отогематоми. У порожнину отогематоми вводяться гормональні препарати з групи кортикостероїдів. Вушні краплі призначаються собакам для запобігання інфікування вушного каналу. Важливо розуміти, що лікування отогематоми консервативними методиками рідко дає позитивні результати і вимагає більш тривалого періоду реабілітації.

За відсутності своєчасного лікування, існує ризик розвитку серйозних ускладнень. Отогематома може зменшитися або зникнути самостійно, але вушна раковина деформується в результаті розростання рубцевих тканинних структур. Ускладненнями отогематоми можуть стати закупорка слухового проходу і некротізація тканин кінчика вуха.

   Отже, якщо Ви виявили схожі симптоми у свого вихованця, не гайте часу і обов’язково зверніться до спеціаліста!

Також цікаво
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка “ВЕТПро” за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія – одна з […]

Читати далі >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читати далі >>
Пухлини язика у собак
Пухлини язика у собак

Култикова Єлизавета, Лiкар ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Приозерна, 12Б   На жаль, іноді доводиться стикатися з хворобами, що виникають у наших домашніх улюбленців. У цій статті ми розглянемо такий аспект, як новоутворення на язиці у собак.      Загалом новоутворення – це група хвороб, яка залишається дуже актуальною проблемою у сучасній ветеринарній медицині та не […]

Читати далі >>
Особливості вакцинації мисливських собак.  Про що має пам’ятати господар?
Особливості вакцинації мисливських собак. Про що має пам’ятати господар?

Максименко Євгенія, Лікар ветеринарної медицини, ВЦ “Алден-Вет” за адресою: вул. Гришка, 4А Вакцинація – введення вакцини чи анатоксину з метою створення активної специфічної імунної відповіді імунітету проти збудника інфекції. Більшість цуценят в перші тижні життя захищені материнськими антитілами. У них зниження пасивного імунітету до рівня, сприятливого для активної імунізації, відбувається до 8-12 тижнів. У деяких, […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X