Герпесвірусна інфекція кішок

Герпесвірусна інфекція (інфекційний ринотрахеїт, герпесвірусний ринотрахеїт, вірусний ринотрахеїт) – гостра вірусна інфекція, основними характеристиками якої є підвищення температури (лихоманка), ураження верхніх дихальних шляхів, нежить, запалення легень. В деяких випадках можливе ураження органів зору. Якщо наявні порушення в імунній системі, тварина стає вкрай вразливою до вірусу. Варто зауважити, що навіть після одужання протягом певного часу кішка все ще виділяє вірус у навколишнє середовище і вважається носієм збудника інфекції. Інфекційні властивості вірусу зберігаються при температурі 60-70 °С і рН 6-9 до 9 місяців. При температурі 56°С він інактивується через 20 хвилин, при 37 °С – через 4-10 діб, при 22 °С – через 50 діб.

Причини виникнення ринотрахеїту кішок

Хоча захворіти на герпес може кішка будь-якого віку, враховуючи те, що основною причиною розвитку всіх вірусних інфекцій є слабкий імунітет, найчастіше ринотрахеїт кішок вражає кошенят та тварин похилого віку.

Основні фактори, які провокують розвиток захворювання:

  • незбалансований раціон, недостатня кількість в ньому поживних речовин;
  • антисанітарія;
  • погані умови утримання;
  • перепади температур;
  • часті застуди;
  • переохолодження.

Як саме відбувається зараження вірусом герпесу?

У природі зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом, тобто при безпосередньому контакті з хворою твариною. Домашня кішка може підхопити  вірус герпесу від кішок на вулиці, у громадському транспорті, від рук людини, що мала контакт з інфікованою твариною, через предмети догляду, корм, воду, комах, гризунів.

Швидкому розвитку і поширенню інфекції сприяють підвищена температура в приміщенні, малий простір для утримання, поганий корм, переохолодження, стрес. Після лікування тільки деякі тварини позбуваються інфекції повністю, тому дуже часто за сприятливих для вірусу умов можливі рецидиви.

Важливо! Тварини зі слабким імунітетом потребують ретельного обстеження. Для них цей вірус може стати смертельним.

Симптоми захворювання

Інкубаційний період триває від 2 до 6 діб. Після закінчення інкубаційного (прихованого) періоду у кішки з’являються такі характерні для цього захворювання ознаки: чхання, виділення з носа, в подальшому з домішками гною, кон’юнктива запалена і набрякла, очна щілина стає вузькою, а повіки злипаються через гнійні виділення, температура тіла підвищується до 39,5-41°С, розвивається трахеальний кашель. У деяких випадках в ротовій порожні та на піднебінні утворюються виразки, спостерігається відсутність апетиту,  шерсть на мордочці постійно брудна через виділення з очей та носу. Хвороба може протікати як гостро, так і хронічно. Період гострого протікання триває до декількох тижнів і у дорослих тварин зазвичай закінчується повним одужанням. Якщо ж хвороба переходить у хронічну стадію, крім усіх ознак, перелічених вище, імовірний розвиток виразкового кератиту, який надалі може призвести до панофтальміту і втрати зору.

Тому якщо ви виявили у вашого улюбленця хоча б деякі з цих ознак, негайно зверніться до лікаря. Пам’ятайте, найкращою профілактикою герпесвірусної інфекції у кішок є щорічна вакцинація.

Также интересно
Дерматологічні хвороби котів
Дерматологічні хвороби котів

Провозен МихайлоЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53 Дослідження показують, що від 6 до 15 відсотків пацієнтів з сімейства котячих мають як мінімум одну дерматологічну проблему, а багато кішок страждає навіть від декількох хвороб. Наприклад, нещодавнє дослідження серед кішок показало, що у 22 відсотків були прояви двох шкірних захворювань, а у 6 відсотків […]

Читать дальше >>
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю

Дорофєєва ІринаЛікар-терапевт ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 У нас у домі радісна подія: з’явилося маленьке пухнасте кошеня або доросла кішка, яку підібрали на вулиці. Але з цією радістю виникає питання: “Що робити далі?”. І тут новоспечені власники згадують про ветеринарну клініку. Отже, що треба запитати у лікаря, щоб надалі не було проблем […]

Читать дальше >>
Опіки котів
Опіки котів

Мухаммад ФатімаЛікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Гришка, 4а Коти неймовірно допитливі тварини: їм усе цікаво, вони люблять досліджувати. Ці домашні улюбленці дуже полюбляють спостерігати за своїми господарями, тому іноді можуть застрибнути на кухонну плитку та отримати опіки подушечок лап або ж перекинути гарячий посуд. Окрім того, коти можуть з’їсти заборонені для них речовини, […]

Читать дальше >>
Захворювання підшлункової залози котів
Захворювання підшлункової залози котів

Шавкун АндрійСтарший терапевт ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Героїв Дніпра, 18 Підшлункова залоза – орган, який виконує 2 основні функції: ендокринну та екзокринну. Ендокринна роль підшлункової залози полягає у виробленні гормонів, інсуліну і глюкагону, які регулюють рівень цукру в крові. Екзокринна роль підшлункової залози полягає у формуванні ферментів, які необхідні для перетравлення складних харчових компонентів: […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X