Герпесвірусна інфекція кішок

Герпесвірусна інфекція (інфекційний ринотрахеїт, герпесвірусний ринотрахеїт, вірусний ринотрахеїт) – гостра вірусна інфекція, основними характеристиками якої є підвищення температури (лихоманка), ураження верхніх дихальних шляхів, нежить, запалення легень. В деяких випадках можливе ураження органів зору. Якщо наявні порушення в імунній системі, тварина стає вкрай вразливою до вірусу. Варто зауважити, що навіть після одужання протягом певного часу кішка все ще виділяє вірус у навколишнє середовище і вважається носієм збудника інфекції. Інфекційні властивості вірусу зберігаються при температурі 60-70 °С і рН 6-9 до 9 місяців. При температурі 56°С він інактивується через 20 хвилин, при 37 °С – через 4-10 діб, при 22 °С – через 50 діб.

Причини виникнення ринотрахеїту кішок

Хоча захворіти на герпес може кішка будь-якого віку, враховуючи те, що основною причиною розвитку всіх вірусних інфекцій є слабкий імунітет, найчастіше ринотрахеїт кішок вражає кошенят та тварин похилого віку.

Основні фактори, які провокують розвиток захворювання:

  • незбалансований раціон, недостатня кількість в ньому поживних речовин;
  • антисанітарія;
  • погані умови утримання;
  • перепади температур;
  • часті застуди;
  • переохолодження.

Як саме відбувається зараження вірусом герпесу?

У природі зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом, тобто при безпосередньому контакті з хворою твариною. Домашня кішка може підхопити  вірус герпесу від кішок на вулиці, у громадському транспорті, від рук людини, що мала контакт з інфікованою твариною, через предмети догляду, корм, воду, комах, гризунів.

Швидкому розвитку і поширенню інфекції сприяють підвищена температура в приміщенні, малий простір для утримання, поганий корм, переохолодження, стрес. Після лікування тільки деякі тварини позбуваються інфекції повністю, тому дуже часто за сприятливих для вірусу умов можливі рецидиви.

Важливо! Тварини зі слабким імунітетом потребують ретельного обстеження. Для них цей вірус може стати смертельним.

Симптоми захворювання

Інкубаційний період триває від 2 до 6 діб. Після закінчення інкубаційного (прихованого) періоду у кішки з’являються такі характерні для цього захворювання ознаки: чхання, виділення з носа, в подальшому з домішками гною, кон’юнктива запалена і набрякла, очна щілина стає вузькою, а повіки злипаються через гнійні виділення, температура тіла підвищується до 39,5-41°С, розвивається трахеальний кашель. У деяких випадках в ротовій порожні та на піднебінні утворюються виразки, спостерігається відсутність апетиту,  шерсть на мордочці постійно брудна через виділення з очей та носу. Хвороба може протікати як гостро, так і хронічно. Період гострого протікання триває до декількох тижнів і у дорослих тварин зазвичай закінчується повним одужанням. Якщо ж хвороба переходить у хронічну стадію, крім усіх ознак, перелічених вище, імовірний розвиток виразкового кератиту, який надалі може призвести до панофтальміту і втрати зору.

Тому якщо ви виявили у вашого улюбленця хоча б деякі з цих ознак, негайно зверніться до лікаря. Пам’ятайте, найкращою профілактикою герпесвірусної інфекції у кішок є щорічна вакцинація.

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина, Асистент клініки ВЦ «Алден-Вет» за адресою: вул. Естонська,51 Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і […]

Читать дальше >>
Котик зригує шерсть. Термінова допомога
Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік. Чому саме це відбувається? За даними останніх […]

Читать дальше >>
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,  Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: пр-т Лобановського, 10А           Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому. Причини виникнення зубного каменю: годування; якість питної води; догляд за зубами; порушення обміну речовин; неправильний прикус. Годування    При споживанні м’якої їжі (м’ясо, […]

Читать дальше >>
Харчова алергія котів: діагностика і лікування
Харчова алергія котів: діагностика і лікування

Котяча харчова алергія — це алергічна реакція на білок у котячому кормі.  Найчастіше білки беруть з яловичини, курки, риби, молочних продуктів та білків, що містяться в деяких злаках (пшениця, соєві боби, кукурудза).  Харчова алергія часто зустрічається у сіамських, але може вражати усі породи кішок, незалежно від віку. Харчова алергія може бути викликана одним або кількома […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X