Гігієнічна обробка вихованця

Приїхавши додому після літнього відпочинку слід потурбуватись про своїх чотирилапих друзів, адже важливо слідкувати за гігієною своїх улюбленців, щоб уникнути можливих ускладнень  у майбутньому.

Дегельмінтизація

Не забувайте проводити дегельмінтизацію. Не ставтесь легкодумно до цієї процедури, адже гельмінти, які паразитують у котів і собак, небезпечні і для людей. Якщо дегельмінтизація не проводилась більше 3 місяців, її проводять 2 рази з інтервалом у 14 днів, а далі 1 раз в квартал.

Важливо пам`ятати, що блохи переносять яйця гельмінтів, а сам укус блохи може спричинити блошиний алергічний дерматит. Кліщі переносять небезпечні, а, іноді, і смертельні хвороби (бабезіоз, ерліхіоз, анаплазмоз, дирофіляріоз, борреліоз, гемобартенельоз).

Для собак обробку можна проводити різними формами препаратів:

  • краплі на холку — потрібно повторювати 1 раз в 28 днів,
  • таблетки — в залежності від виробника, 1 раз в 28 днів, або 1 раз в 3 місяці,
  • нашийники – в залежності від виробника строк дії варіюється, але не забувайте, що для довгошерстних собак, та собак з густим підшерстком нашийники малоефективні,
  • спреї – обробку необхідно повторювати 1 раз на 28 дній, або й частіше — в залежності від виробника строк дії варіюється.

Для котів обробка від блох обов’язкова 1 раз в 3 місяці, а якщо котик виходить на вулицю – 1 раз на 28 днів (для захисту від кліщів).

Обрізка кігтів

Обрізка кігтів проводиться в міру відростання, влітку рідше, взимку частіше  (приблизно раз на місяць) за допомогою спеціальних ножиць, які можна придбати у зоомагазині. Не чекайте поки кігті загнуться в «баранчик». Обрізка непігментованих кігтів не представляє складнощів — зрізуйте кіготь трохи нижче рівня судин горизонтально, щоб не пошкодити живу частину. Темні кігті обрізати складніше, оскільки не видно закінчення живої частини — керуйтеся розрахунком за рівнем подушечки. Якщо поранили кіготь — не переживайте, притисніть ватку з 3% перекисом водню, а потім забинтуйте на декілька годин. Також можна привести собаку до ветеринарного лікаря для стрижки кігтів, який зробить це професійно та з мінімальним ризиком пошкодження кігтя.

Контроль стану очей

Витікань з очей у здорової собаки, що не відноситься до брахіцефалічної групи (короткоморді собаки), бути не повинно. Надмірна сльозотеча з очей зазвичай сигналізує про наявність алергічного процесу і вимагає корекції раціону на користь гіпоалергенної дієти. Поява гнійних виділень вимагає негайного звернення до лікаря. У собак брахіцефалічної групи (пекінеси, ши-тцу, мопси, боксери та ін.) часто реєструється надлишкова сльозотеча через недосконалу будову слізних органів. Для усунення коричневих потьоків з кута очей існують спеціальні засоби для догляду.  Очі можна промивати спеціальними лосьйонами для повсякденного догляду за очима. Санацію кон’юнктивальної порожнини можна здійснювати ватно-марлевим тампоном, змоченим фурациліном в напрямку від зовнішнього кута ока до внутрішнього і злегка відтягуючи вниз нижню повіку. При рясних виділеннях слід негайно звернутись до ветеринарного лікаря, адже такі симптоми можуть бути при вірусних інфекціях.

Гігієна порожнини рота

Собакам, як і людям, необхідно дотримуватися гігієни порожнини рота, але, на жаль, тільки 5% власників собак регулярно чистять зуби своїм улюбленцям. У великих порід собак зуби зазвичай не вимагають особливого догляду. Проблеми частіше виникають у карликових порід собак, частіше це пуделі, той-тер’єри, шпіци, йоркширські тер`ери та ін. У цуценят дрібних порід (йоркширський тер’єр, такса, мопс і ін.) часто буває затримка молочних іклів, а часом і різців. В такому випадку краще вчасно видалити персистуючі зуби, інакше вони можуть бути джерелом карієсу в подальшому. У дорослих собак проблема полягає в утворенні зубного нальоту, а в подальшому і зубного каменю біля коріння зубів. Зубний камінь — це відкладення на поверхні зубів, які набагато складніше видалити, ніж зубний наліт. Зубний камінь постійно наростає, відтісняючи ясна від кореня зуба. В результаті оголюються корені зубів, розвивається пародонтоз і пародонтит. При активному утворенні зубного каменю бажано проводити професійну санацію ротової порожнини приблизно раз на півроку, а в домашніх умовах чистити зуби спеціальними пастами і регулярно давати собаці «очищаючі» штучні кісточки з абразивним ефектом. Незначний зубний наліт можна видалити марлевим тампоном. Перевагою паст для собак є привабливий запах, що робить процедуру більш приємною. При хронічних проблемах в ротовій порожнині необхідно звернутись до ветеринарного лікаря, щоб отримати рекомендації саме для Вашого улюбленця.

Чищення вух

Здорові вуха потрібно періодично обробляти спеціальними лосьонами. Для різних порід собак частота обробки різна. Для собак з вухами що «стоять» обробку потрібно проводити не рідше одного разу в тиждень, для собак з опущеними вухами – не рідше двох разів на тиждень. При захворюваннях вух частоту обробки вух призначає ветеринарних лікар в залежності від хвороби та її тяжкості. Для чистки вух в жодному разі не можна використовувати вушні палички та вату, тому що шматочки вати можуть застрягти у вушному каналі та викликати подразнення, а з часом – запалення вушного проходу. Краще хоча б один раз подивитися як проводить обробку вух ветеринарний лікар.

Параанальні залози

Часом власники скаржаться, що собака починає, за словами власників, наче «їздити на санчатах» — це ознака закупорки параанальних залоз або гельмінтозу. Регулярні проблеми з параанальними залозами свідчать про наявність харчової алергії і вимагають корекції раціону. Для спорожнення параанальних залоз зверніться до ветеринарного лікаря. Самостійно чистку параанальних залоз проводити не рекомендується, тому що можна спричинити запалення. Якщо своєчасно не проводити чистку параанальних залоз — може виникнути абсцесс (локалізоване гнійне запалення), тому краще цю процедуру проводити не рідше, ніж 1 раз в 3 місяці.

Также интересно
Кон’юнктивіти та отити
Кон’юнктивіти та отити

Кон’юнктивіт – це запалення внутрішньої поверхні повіки, кон’юнктиви, яке супроводжується виділеннями з очей. Кон’юнктивіти бувають гострими і хронічними, односторонніми або двосторонніми. Отит – це запалення зовнішнього, середнього і внутрішнього вуха. У тварин найчастіше зустрічається зовнішній отит. У статті детально розглянемо ці захворювання. На кон’юнктивіт хворіють коти незалежно від віку і статі тварини. Причини запалення кон’юнктиви […]

Читать дальше >>
Хвороби очей котів
Хвороби очей котів

Кішка, навіть домашня, залишається хижаком. Гострий зір необхідний їй для активного життя. Хоча коти короткозорі та їх зір подібний до зору дальтоніків, в темноті вони бачать у шість разів краще. Очне яблуко – це складній і в водночас дуже ніжній орган. Ззовні його захищають повіки, слізна плівка і третя повіка. Захворювання очей зустрічаються в котів […]

Читать дальше >>
Психологія котів. Коти в сучасному світі
Психологія котів. Коти в сучасному світі

Коти були одними з перших тварин, яких люди змогли приручити й  одомашнити. Для багатьох людей їхні улюбленці – члени сім’ї. У них є власний простір у помешканні, іграшки, одяг, інші речі. Спеціально для них складають раціон харчування. І це правильно. Адже тварини – як маленькі діти, котрі потребують нашої любові і турботі. Існує думка, що […]

Читать дальше >>
Герпесвірусна інфекція кішок
Герпесвірусна інфекція кішок

Герпесвірусна інфекція (інфекційний ринотрахеїт, герпесвірусний ринотрахеїт, вірусний ринотрахеїт) – гостра вірусна інфекція, основними характеристиками якої є підвищення температури (лихоманка), ураження верхніх дихальних шляхів, нежить, запалення легень. В деяких випадках можливе ураження органів зору. Якщо наявні порушення в імунній системі, тварина стає вкрай вразливою до вірусу. Варто зауважити, що навіть після одужання протягом певного часу кішка […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X