Хто такий лікар-хірург? Функції спеціаліста

Севрюкова Анастасія,

Лікар – хірург ВЦ “Алден-Вет” за адресою: пр-т Лобановського, 10А

Хірургія в перекладі з грецької означає «рукодіяння». Ще в давнину, перші медики робили спроби руками виправити те, що було пошкоджено. Але за часів недостатнього рівня розвитку медицини та уявленнях про хвороби в цілому, досить часто їхні спроби зазнавали невдачі. Велику проблему в хірургії давніх часів становила відсутність знань з асептики та антисептики, не інсувало надійних засобів для знеболювання.

Згодом людство здобувало все нові і нові знання. Стрімко розвивалася наука, а разом з нею і медицина. Революційні відкриття в науці другої половини XIX, XX і XXI століття вивели медицину взагалі, і хірургію зокрема, на космічні висоти. І вона й надалі розвивається.

Сучасні хірурги все більше використовують у своїй роботі технічні прилади. За короткий період часу лапароскопічні операції із області фантастики перетворилися в рутинні. Стрімко, в гуманітарній медицині, розвивається хірургія з використанням операційних роботів, незабаром вони з’являться і в ветеринарії. Уже зараз нам доступні протези надруковані на 3D принтері.

Але треба завжди пам’ятати – якими б технічними новаціями не оснащувалися операційні, хірург – це той, хто працює руками.

Перш за все, головним завданням будь-якого лікаря є постановка правильного діагнозу та призначення лікування. Хірург-ветеринар виконує оперативні втручання, спеціалізуючись на лікуванні тварин. Він не тільки робить операції, але й займається реабілітацією, профілактикою розвитку і поширення захворювань.

До обов’язків хірурга належать наступні дії: огляд тварин, діагностика, постановка діагнозу, лікування тварин (як оперативне, так і терапевтичне) проведення додаткових маніпуляцій (чистка зубів, стрижка пазурів і т.д.).

Оскільки будь-який живий організм є ідеально злагодженим механізмом із сильними адаптивними здібностями, з можливістю мобільно пристосовуватися до різних умов, будь-яке захворювання – це стрес і велике навантаження для всіх систем організму. Хірургічне лікування хвороби часто відрізняється від класичних схем лікування. У важких випадках, у разі наявності у пацієнтів нестандартних хвороб, хірургу доводиться вигадувати нові методи та способи допомоги тому чи іншому конкретному пацієнтові. Хірургія – це мистецтво, важке і напружене, тільки ці лікарі будують не з мармуру і малюють не аквареллю. Вони будують новий скелет, малюють нове життя, і від одного невірного мазка це життя може обірватися… У хірурга немає шансів стерти і перемалювати, кожна помилка, невірний штрих – це чиясь доля.

Може здатися часом, що хірург – це всесильний чарівник, який може помахом скальпеля вилікувати будь-яке захворювання. Хірург справляє враження жорстокого і беземоційного лікаря, який у найстрашніших ситуаціях навіть не здригнеться. Але це не так, вони – люди, люди з душами, покаліченими душами пацієнтів, яких часом не змогли врятувати… Тільки відповідальність та стриманість лікаря не дозволяє емоціям виходити назовні, адже емоції – це помилки в операційній, а їх там бути не може і не повинно.

Ще одним вагомим обов’язком є ​​спілкування з власниками пацієнта. Необхідно чітко донести діагноз та усі, пов’язані з ним ускладнення. Пояснити необхідність проведення лікування і ризики, до яких це лікування може призвести. Оскільки приймають рішення про проведення лікування власники, а не наші пацієнти, саме їм необхідно донести інформацію про всі складнощі, пов’язані з поточним захворюванням. Не завжди власники чують і прислухаються до свого лікаря, найчастіше вважають, що вони знають краще, і завдання хірурга – донести і вірно пояснити, які маніпуляції необхідні для відновлення здоров’я їхнього вихованця.

Робота хірурга багатогранна і обширна і не закінчується після виходу з операційної. Хоча саме там відбувається магія, мистецтво, створення нового і цілого.

Хірургія – це важка фізична праця. Деякі маніпуляції вимагають немалої сили. Тривалі операції, нічні зміни, екстрені виклики. Ночі без сну від переживання за своїх пацієнтів, або на черговий операції «нашу собаку збила машина». Все це може підірвати навіть найсильніший організм, погасити світло в будь-яких очах…

Хірург – це руки, руки, які творять життя, голова і серце які готові боротися за це життя до кінця, не звертаючи уваги на втому, відсутність сну і відпочинку. Не можна обмежити слово «хірург» одним сухим описом, це багатогранність знань і дій, сили, умінь і творчості.

Також цікаво
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома – це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читати далі >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка “ВЕТПро” за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія – одна з […]

Читати далі >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читати далі >>
Пухлини язика у собак
Пухлини язика у собак

Култикова Єлизавета, Лiкар ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Приозерна, 12Б   На жаль, іноді доводиться стикатися з хворобами, що виникають у наших домашніх улюбленців. У цій статті ми розглянемо такий аспект, як новоутворення на язиці у собак.      Загалом новоутворення – це група хвороб, яка залишається дуже актуальною проблемою у сучасній ветеринарній медицині та не […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X