Стеценко Наталія,
лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики
ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32
Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця! І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній температурі тіла. Якщо ніс Вашого вихованця сухий протягом всього дня, або з носа тече, чи він вкритий кірочками, тріщинками, ранками – це ознаки захворювання, і привід звернутися по допомогу до Вашого лікаря.
Існує доволі багато захворювань, які можуть викликати схожі симптоми, тому у цьому випадку дуже важлива диференційна діагностика. Лікар огляне тварину, візьме кров на аналізи, цитологію з уражень на носі і визначить причину, через яку виникла проблема, або направить до вузького спеціаліста.
Ознайомимося із захворюваннями, які можуть викликати появу кірочок на носі.
Гіперкератоз собак.
Гіперкератоз – потовщення рогового слою епітелію. Проявляється виникненням зроговілих лусочок на носі і на лапах. На початку вони незначні і не викликають занепокоєння, але з часом захворювання прогресує і викликає неприємні відчуття у тварини. Може дійти до стану, коли собака не може нормально ходити, а нарости на лапах стають схожі на копита, тріскаються, рани не заживають і з’являється ризик сепсису.
Причини гіперкератозу бувають різні:
– генетична схильність. Серед порід найбільш схильні такі: бордоський дог, ірландський тер’єр, лабрадор, ретривер, чорні тер’єри, мопси, боксери, бульдоги, і взагалі породи з короткою мордочкою. Проблема передається з генами, тому тварини з гіперкератозом не повинні використовуватися у розведенні;
– у літньому віці може проявлятися сильніше;
– механічне подразнення може стати причиною гіперкератозу;
– у брахіцефалічних порід, через недостатнє зволоження, зустрічається досить часто.
Гіперкератоз, як такий, не лікується. Значної ремісії вдається досягти шляхом розм’якшення шкіри, одночасно зрізуючи її надлишки. Робити це треба регулярно, тому частіше відвідуйте Вашого ветеринарного лікаря.
Серед інфекційних захворювань, що проявляються кірочками на носі, це може бути чума м’ясоїдних, що викликається вірусом та при гострій формі має тяжкий перебіг і високу летальність, тому важливо вакцинувати свого улюбленця згідно графіку і не пропускати щорічні ревакцинації.
Паразитарна хвороба лейшманіоз (шкірна форма), небезпечна для людей, також може проявлятися кірочками на носі.
З аутоімунних захворювань кірочки на носі можуть викликати листовидна пузирчатка і системна червона вовчанка. При цих хворобах часто страждає шкіра, яку починає знищувати власна імунна система організму. Лікування аутоімунних захворювань засноване на застосуванні імуносупресивних препаратів, в більшості випадків вдається домогтися задовільної якості життя тварини при пожиттєвій підтримуючій терапії, але частина тварин не реагує адекватно на терапію.
Цинк-залежний дерматоз. Рідко зустрічається у собак, виникає внаслідок нестачі цинку в раціоні, або при порушенні засвоюваності цинку в шлунково-кишковому тракті. До цього захворювання схильні такі породи як хаскі, маламути, лайки. Лікується корекцією дієти і додаванням препаратів цинку до раціону.
Поверхневий некролітичний дерматит – рідке захворювання, пов’язане з новоутвореннями печінки та підшлункової залози, також може проявлятися кірочками на носі, тому важливо знайти причину і правильно лікувати тварину.
Усі ці захворювання потребують обов’язкового звернення до лікаря, специфічної діагностики та терапії.
Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини