Календар власника тварини. Серпень.

wallpaper-2953261
Кінець літа – час відпусток, і часто господарі беруть своїх улюбленців з собою у відпустку – за місто, на природу або навіть у далеку поїздку. Це щаслива пора для наших вихованців. Можна бігати по траві, грітися на сонці, купатися. Але пам’ятайте, що на дачі, в поході, чи в поїздці вас і вашого вихованця можуть підстерігати і небезпеки. Щоб їх уникнути запам’ятайте кілька порад:

Тварина може отруїтися

У спекотну погоду продукти харчування швидко псуються. Тому, якщо ви годуєте кішку або собаку натуральною їжею, перевіряйте її на свіжість. Якщо ви даєте консерви, обов’язково купуйте їх в місцях, де є холодильники, і перевіряйте термін придатності. У м’ясних консервів кришка має бути щільно притиснута, якщо ж при натисканні вона втискається або помітно вибухає, відмовтесь від покупки.

Тварина може поранитися

Перебування тварини на дачі – це загроза травм. Дачний відпочинок – час для собак та кішок, коли вони знайомляться, грають, а іноді навіть б’ються з іншими тваринами. Якщо у вашого улюбленця з’явилися порізи і подряпини, обов’язково продезінфікуйте їх. При глибоких ранах, вивихах або переломах потрібно відразу звертатися до ветеринара. Якщо рана не перестаючи кровоточить, теж потрібно звертатися до лікаря. Неглибоку рану можна лікувати самостійно – промити теплою кип’яченою водою, підстригти шерсть на місці рани, обробити перекисом або присипати стрептоцид. Краї ранки змастити йодом або зеленкою. Покласти на ранку стерильну марлю і забинтувати.

Також домашні тварини контактують з бродячими, а це ризик підчепити інфекційні захворювання. Вірусів багато, і вони складно лікуються. Необхідно робити вакцинацію чи обмежувати пересування тварини.

Тварина може загубитися

Вирушаючи з улюбленцем на дачу, пам’ятайте, що він може загубитися. Кішка може вибігти з будинку і вискочити на вулицю, собака – втекти, злякавшись незвичних звуків або умов.Тому повісьте на шию тварини нашийник з прикріпленим брелоком, де будуть вказані кличка тварини і ваші контактні дані. 

Є велика ймовірність, що тварина заразиться гельмінтами

Домашні тварини, що побували влітку за містом – заражаються глистами. Коли міські тварини опиняються за містом, то імунітет на короткий час знижується. Цим і користуються паразити. Втім, на міських вулицях ваш улюбленець може підхопити паразитів так само легко, як і за містом. За містом наші вихованці стикаються з багатьма, невідомими їм раніше, тваринами. Жаби, миші, пуголовки, дощові черв’яки і комахи можуть бути носіями глистів. Слід враховувати, що глистяні захворювання не завжди проявляються чітко. Тварини часто хворіють непомітно. Перебіг хвороби без симптомів ще небезпечніший, оскільки шкодить всьому організму. Паразити виділяють токсини, які впливають на нервову систему – у тварин розвивається нервозність, збудливість. Тому обов’язково після поїздки проведіть тварині дегельмінтизацію.

Тварину можуть покусати комахи

Ще одна неприємність, яка очікує власників тварин влітку – укуси комах. Звичайно, якщо вашу собачку вкусить комар, то нічого крім легкого свербіння і почервоніння не трапиться. Але якщо чотириногого друга вкусить  жалюча комаха, наприклад оса, то вже через кілька хвилин може розвинутися алергічна реакція, яка може проявитися кропив’янкою, сверблячкою і почервонінням, набряком, задишкою, або навіть набряком легенів. Тому якщо ви збираєтеся в поїздку з вихованцем, обов’язково беріть з собою антигістамінні препарати.

 Бережіть своїх вихованців, і їх
відпочинок буде не тільки щасливим а й корисним для здоров’я.