Кашель

Не дивлячись на те, що кашель це — природній рефлекторний акт, спрямований на очищення дихальних шляхів, внаслідок механічного чи хімічного подразнення, він завжди розглядається ветеринарним лікарем як симптом, який, як правило, може вказувати на різноманітні захворювання. Крім цього кашель також є захисним механізмом організму — виділяє мокроту, слиз, гной, та чужорідні часточки з верхніх дихальних шляхів, що прискорює процес одужання у тварини.

Важливо звертати увагу на характер кашлю: тривалість, кратність, силу (від легкого покашлювання до надривного виснажливого), тип кашлю (дзвінкий чи глухий), характер виділень (зі слизом, гноєм чи кров’ю), також потрібно відзначати сезонність кашлю, та час, коли він частіше проявляєтеся (ранок, день, вечір).

Якщо собака часто кашляє і кашель доволі сухий, та є значні виділення різного характеру, потрібно обов’язково показати тварину ветеринарному лікарю! Більшість захворювань легко лікуються, якщо розпочати лікування на початку захворювання.

Для виявлення причин виникнення цього симптому тварина проходить в клініці  такі дослідження як:

  • загальний та біохімічний аналіз крові,
  • рентгенологічне дослідження,
  • ЄХО серця (що дозволяє побачити проблеми з серцем які можуть викликати кашель),
  • імуноферментний аналіз (ELISA) для визначення вірусних захворювань, таких як парвовірус м’ясоїдних.

Широкий спектр діагностики дозволяє не тільки поставити діагноз, але і підібрати правильне, ефективне лікування.

Причиною кашлю можуть бути різні фактори: бактеріальні, вірусні, травматичні, гельмінтози, алергічні, хвороби серця, та онкологічні захворювання.

Часто у собак відзначають захворювання запального характеру, що спричиняють кашель, наприклад, ларингіт. Крім кашля також проявляєтеся в’ялість, погіршення апетиту, слабкість або відсутність голосу, збільшення лімфовузлів. Причиною цього можуть бути інфекційні захворювання (аденовіруси собак, вірус чуми, вірус парвовірус), бактерії (Bordetella bronchiseptica, Pseudomonas, Escherichia coli, Klebsiella, Pasteurella, Streptococcus, Mycoplasma та інші), механічний вплив на стінку гортані (чужорідне тіло, надавлювання ошийником), вживання холодної їжі, води.

Для алергічного кашлю характерна сезонність. Часто він проявляєтеся чиханням, сльозотечею, посинінням слизових оболонок, почервонінням, рідше висипами на шкірі. Причини можуть бути різними  — реакція на хімікати, рослини, харчова алергія, укуси комах. Спочатку визначається причина алергії і тільки після її усунення застосовується комплексне лікування.

Кашель  можуть викликати паразити (токсокари та анкілостоми), личинки яких під час гепатопульмонального шляху міграції травмують легені, чим і викликають кашель. Внаслідок значної інвазії може розвиватися трахеобронхіт. Найбільш вразливі для гельмінтозного кашлю цуценята.

Для старих собак характерною причиною кашля є захворювання серця. Внаслідок недостатності мітрального клапана збільшується стінка серцевого м’яза, що призводить до часткового здавлювання трахеї. Такий кашель часто проявляєтеся після активних прогулянок. На жаль, причина такого кашля дуже важко піддається лікуванню, по цій причині кашель має хронічний перебіг.

Отже, існує велика кількість причин кашлю собак, для яких характерні різні клінічні ознаки та симптоми. Як правило, кашель добре піддається лікуванню, — головне, вчасно діагностувати причину.

Также интересно
Зима та тварини. Підготовка до зими
Зима та тварини. Підготовка до зими

Маркітан Елла, директор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 Зимовий період є найважчим для тварин та їх власників. Підготовчий процес до зими рекомендуємо почати заздалегідь, оскільки погодні умови непередбачувані. Розглянемо детально основні пункти наших рекомендацій: Гігієна З приходом зими, дороги обробляють реагентами та сіллю, внаслідок чого страждають тварини. У першу чергу, негативного впливу […]

Читать дальше >>
Стрес у собак
Стрес у собак

Максименко Євгенія, лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Гришка, 4а Так само як і люди, наші вихованці можуть перебувати під впливом стресу і стрес-факторів. Однак наші пухнасті друзі не можуть озвучити, що вони в стані стресу або їх просто щось турбує. Ми розуміємо, що кожному господарю хочеться допомогти своєму вихованцю зменшити його переживання, тому пропонуємо […]

Читать дальше >>
Травми рогівки у собак
Травми рогівки у собак

У деяких випадках навіть найуважніші господарі тварин  не в змозі вберегти своїх улюбленців від травм та захворювань, в тому числі очей. Найбільш часто трапляється, що під час прогулянки собаки отримують невелику рану або подряпину, яка може залишатися непоміченою, хоча здатна спричинити серйозні проблеми. Пошкодження очей та їх наслідки бувають різноманітними. Обережно, гостре Собака є дуже […]

Читать дальше >>
Серцево-легеневі гельмінтози собак (дирофіляріоз та ангіостронгілоідоз)
Серцево-легеневі гельмінтози собак (дирофіляріоз та ангіостронгілоідоз)

Ще якихось 20-25 років тому дирофіляріоз та ангіостронгілоідоз були екзотичними для України хворобами, а у лікарів ветеринарної медицини виникали труднощі з їх діагностуванням та лікуванням. На сьогодні, на жаль, дирофіляріоз став настільки розповсюдженим, що тест на на нього було включено до переліку обов`язкових скринінгових досліджень. Хвороби, які колись були розповсюджені у південних теплих країнах, внаслідок […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X