Кашель

Не дивлячись на те, що кашель це – природній рефлекторний акт, спрямований на очищення дихальних шляхів, внаслідок механічного чи хімічного подразнення, він завжди розглядається ветеринарним лікарем як симптом, який, як правило, може вказувати на різноманітні захворювання. Крім цього кашель також є захисним механізмом організму – виділяє мокроту, слиз, гной, та чужорідні часточки з верхніх дихальних шляхів, що прискорює процес одужання у тварини.

Характеристика кашлю

Важливо звертати увагу на характер кашлю: тривалість, кратність, силу (від легкого покашлювання до надривного виснажливого), тип кашлю (дзвінкий чи глухий), характер виділень (зі слизом, гноєм чи кров’ю), також потрібно відзначати сезонність кашлю, та час, коли він частіше проявляєтеся (ранок, день, вечір).

Якщо собака часто кашляє і кашель доволі сухий, та є значні виділення різного характеру, потрібно обов’язково показати тварину ветеринарному лікарю! Більшість захворювань легко лікуються, якщо розпочати лікування на початку захворювання.

Причини кашлю

Для виявлення причин виникнення цього симптому тварина проходить в клініці  такі дослідження як:

  • загальний та біохімічний аналіз крові,
  • рентгенологічне дослідження,
  • ЄХО серця (що дозволяє побачити проблеми з серцем які можуть викликати кашель),
  • імуноферментний аналіз (ELISA) для визначення вірусних захворювань, таких як парвовірус м’ясоїдних.

Широкий спектр діагностики дозволяє не тільки поставити діагноз, але і підібрати правильне, ефективне лікування.

Причиною кашлю можуть бути різні фактори: бактеріальні, вірусні, травматичні, гельмінтози, алергічні, хвороби серця, та онкологічні захворювання.

Захворювання запального характеру

Часто у собак відзначають захворювання запального характеру, що спричиняють кашель, наприклад, ларингіт. Крім кашля також проявляєтеся в’ялість, погіршення апетиту, слабкість або відсутність голосу, збільшення лімфовузлів. Причиною цього можуть бути інфекційні захворювання (аденовіруси собак, вірус чуми, вірус парвовірус), бактерії (Bordetella bronchiseptica, Pseudomonas, Escherichia coli, Klebsiella, Pasteurella, Streptococcus, Mycoplasma та інші), механічний вплив на стінку гортані (чужорідне тіло, надавлювання ошийником), вживання холодної їжі, води.

Алергічний кашель

Для алергічного кашлю характерна сезонність. Часто він проявляєтеся чиханням, сльозотечею, посинінням слизових оболонок, почервонінням, рідше висипами на шкірі. Причини можуть бути різними  – реакція на хімікати, рослини, харчова алергія, укуси комах. Спочатку визначається причина алергії і тільки після її усунення застосовується комплексне лікування.

Кашель від паразитів

Кашель  можуть викликати паразити (токсокари та анкілостоми), личинки яких під час гепатопульмонального шляху міграції травмують легені, чим і викликають кашель. Внаслідок значної інвазії може розвиватися трахеобронхіт. Найбільш вразливі для гельмінтозного кашлю цуценята.

Захворювання серця

Для старих собак характерною причиною кашля є захворювання серця. Внаслідок недостатності мітрального клапана збільшується стінка серцевого м’яза, що призводить до часткового здавлювання трахеї. Такий кашель часто проявляєтеся після активних прогулянок. На жаль, причина такого кашля дуже важко піддається лікуванню, по цій причині кашель має хронічний перебіг.

Отже, існує велика кількість причин кашлю собак, для яких характерні різні клінічні ознаки та симптоми. Як правило, кашель добре піддається лікуванню, – головне, вчасно діагностувати причину.

Також цікаво
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома – це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читати далі >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка “ВЕТПро” за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія – одна з […]

Читати далі >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читати далі >>
Пухлини язика у собак
Пухлини язика у собак

Култикова Єлизавета, Лiкар ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Приозерна, 12Б   На жаль, іноді доводиться стикатися з хворобами, що виникають у наших домашніх улюбленців. У цій статті ми розглянемо такий аспект, як новоутворення на язиці у собак.      Загалом новоутворення – це група хвороб, яка залишається дуже актуальною проблемою у сучасній ветеринарній медицині та не […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X