Кашель

Не дивлячись на те, що кашель це — природній рефлекторний акт, спрямований на очищення дихальних шляхів, внаслідок механічного чи хімічного подразнення, він завжди розглядається ветеринарним лікарем як симптом, який, як правило, може вказувати на різноманітні захворювання. Крім цього кашель також є захисним механізмом організму — виділяє мокроту, слиз, гной, та чужорідні часточки з верхніх дихальних шляхів, що прискорює процес одужання у тварини.

Важливо звертати увагу на характер кашлю: тривалість, кратність, силу (від легкого покашлювання до надривного виснажливого), тип кашлю (дзвінкий чи глухий), характер виділень (зі слизом, гноєм чи кров’ю), також потрібно відзначати сезонність кашлю, та час, коли він частіше проявляєтеся (ранок, день, вечір).

Якщо собака часто кашляє і кашель доволі сухий, та є значні виділення різного характеру, потрібно обов’язково показати тварину ветеринарному лікарю! Більшість захворювань легко лікуються, якщо розпочати лікування на початку захворювання.

Для виявлення причин виникнення цього симптому тварина проходить в клініці  такі дослідження як:

  • загальний та біохімічний аналіз крові,
  • рентгенологічне дослідження,
  • ЄХО серця (що дозволяє побачити проблеми з серцем які можуть викликати кашель),
  • імуноферментний аналіз (ELISA) для визначення вірусних захворювань, таких як парвовірус м’ясоїдних.

Широкий спектр діагностики дозволяє не тільки поставити діагноз, але і підібрати правильне, ефективне лікування.

Причиною кашлю можуть бути різні фактори: бактеріальні, вірусні, травматичні, гельмінтози, алергічні, хвороби серця, та онкологічні захворювання.

Часто у собак відзначають захворювання запального характеру, що спричиняють кашель, наприклад, ларингіт. Крім кашля також проявляєтеся в’ялість, погіршення апетиту, слабкість або відсутність голосу, збільшення лімфовузлів. Причиною цього можуть бути інфекційні захворювання (аденовіруси собак, вірус чуми, вірус парвовірус), бактерії (Bordetella bronchiseptica, Pseudomonas, Escherichia coli, Klebsiella, Pasteurella, Streptococcus, Mycoplasma та інші), механічний вплив на стінку гортані (чужорідне тіло, надавлювання ошийником), вживання холодної їжі, води.

Для алергічного кашлю характерна сезонність. Часто він проявляєтеся чиханням, сльозотечею, посинінням слизових оболонок, почервонінням, рідше висипами на шкірі. Причини можуть бути різними  — реакція на хімікати, рослини, харчова алергія, укуси комах. Спочатку визначається причина алергії і тільки після її усунення застосовується комплексне лікування.

Кашель  можуть викликати паразити (токсокари та анкілостоми), личинки яких під час гепатопульмонального шляху міграції травмують легені, чим і викликають кашель. Внаслідок значної інвазії може розвиватися трахеобронхіт. Найбільш вразливі для гельмінтозного кашлю цуценята.

Для старих собак характерною причиною кашля є захворювання серця. Внаслідок недостатності мітрального клапана збільшується стінка серцевого м’яза, що призводить до часткового здавлювання трахеї. Такий кашель часто проявляєтеся після активних прогулянок. На жаль, причина такого кашля дуже важко піддається лікуванню, по цій причині кашель має хронічний перебіг.

Отже, існує велика кількість причин кашлю собак, для яких характерні різні клінічні ознаки та симптоми. Як правило, кашель добре піддається лікуванню, — головне, вчасно діагностувати причину.

Также интересно
Сепсис у собак
Сепсис у собак

Терещенко Наталля, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Анни Ахматової, 16а Наші улюбленці постійно контактують з великою кількістю мікроорганізмів: на прогулянці, вдома, під час спілкування з іншими тваринами. Вихованці з сильним імунітетом краще піддаються лікуванню у випадку захворювання, а от лікування ослаблених тварин є набагато складнішим та може мати ускладнення. Що таке «сепсис»? Сепсис – […]

Читать дальше >>
Перша стрижка цуценяти
Перша стрижка цуценяти

Семко Анна, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Антоновича, 32 Перша стрижка цуценяти – момент відповідальний і важливий. Адже кожен хазяїн прагне бачити свого вихованця гарним та доглянутим. Крім того, сплутана і неохайна шерсть може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям малюка.  Багато людей заводять цуценят декоративних порід, але взагалі не мають уявлення в якому віці […]

Читать дальше >>
Огляди офтальмолога
Огляди офтальмолога

Ярова ЛюдмилаГоловний лікар, офтальмолог ВЦ “ВЕТПро” за адресою вул. Тимошенка, 18 Частою причиною звернення власників чотирилапих до ветеринарного спеціаліста стають проблеми з очима. І тут важливо розуміти, що ветеринарна медицина за останні роки стрімко розвивається за вузькою спеціалізацією, тому звернення до ветеринарного офтальмолога вже не є чимось дивним, а навпаки нормою. Око – дуже ніжна […]

Читать дальше >>
Новоутворення ротової порожнини у собак
Новоутворення ротової порожнини у собак

Однією із найчастіших онкологічних патологій собак є новоутворення ротової порожнини, які мають різну природу виникнення, локалізацію і перебіг патологічного процесу. Доброякісні пухлини Найпоширенішим доброякісним новоутворенням ротової порожнини у собак є епуліс, який може бути фіброматозним або одонтогенним (периферичні одонтогенні фіброми), в залежності від тканини, в якої розвивається даний вид пухлини. Ще одним доброякісним захворюванням ротової […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X