Мартиненко Владислав, лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Гришка, 4а
Протяги впливають не тільки на здоров’я людей, але й на тварин. Здавалося б, легкий вітерець, щоб провітрити швидше кімнату. А після у кішки з’явилися сльози, нежить, вона чхає, фиркає. Дуже часто власники тварин не надають значення тому, що їх тварина стала менш активною, в неї течуть сльози, або з’явився нежить, чхання та навіть кашель, проводячи аналогії зі звичайною простудою, яка проходить сама за декілька днів, аби не було температури. Також власники не завжди помічають, що їх улюбленець став рідше ходити до туалету або ж зовсім перестав.
У кішок з хорошим імунітетом простуда дійсно може пройти за кілька днів, але не з вищепереліченими ознаками. Такі симптоми можуть вказувати на більш серйозні захворювання.
Зазвичай основною причиною таких симптомів є переохолодження.
Джерелом цієї проблеми можуть бути постійно відкриті вікна, протяги, підвищена вологість, холодна підлога, кондиціонер і т.д. Частіше за все кішки шукають місце, де їм буде комфортно та тепло, але є й такі, що полюбляють спати біля відчиненого вікна або на холодній підлозі. Всі ці фактори у поєднанні з незбалансованим раціоном, хронічними інфекційними захворюваннями, поганими умовами утримання можуть стати причинами таких захворювань як:
Впізнати його дуже просто: у тварини спостерігається підвищена сльозотеча, що доставляє їй чималий дискомфорт. Домашній вихованець постійно мружиться, уникає яскравого сонячного світла, вмивається, намагаючись почистити очі. При цьому можна побачити, що рогівка покрита каламутною плівкою, повіки припухлі, очі почервоніли. Виділення різного характеру – від прозорих до гнійних, в залежності від форми кон’юнктивіту. Вранці повіки склеєні.
При риніті у котів запалюється слизова носа, з’являються характерні виділення. Вони можуть бути односторонніми або двосторонніми, гнійними або слизовими, мати неприємний запах або містити частинки крові. Все це залежить від причини захворювання і його занедбаності. Найнебезпечніший прояв риніту – гнійні виділення з носа тварини, які свідчать про занедбану стадію хвороби.
Супроводжується захриплістю або втратою голосу, частим кашлем, спочатку сухим, потім вологим, хворобливістю в області гортані, почервонінням слизової оболонки, білим пінистим слизом, пригніченим станом, зниженням апетиту. Кішки більше лежать з витягнутою вперед шиєю. Як ускладнення ларингіту може розвинутися трахеїт.
Головною клінічною особливістю циститу є часте і хворобливе сечовипускання, внаслідок чого сеча виділяється невеликими порціями, іноді краплями. Сеча у пацієнта може поміняти свій запах і колір, в ній можна помітити кров (або гній у важких випадках), при високій концентрації вона стає темного кольору. Тварина не дається в руки та агресивно реагує на пальпацію сечового міхура, який стає хворобливим і напруженим.
При огляді вуха можна побачити почервоніння і подразнення шкіри, набряклість вуха, темно-коричневі виділення. Кішка може не давати торкатися до вуха через сильний біль. Якщо вже розвивається гнійний отит, то при огляді з вуха тече, відзначається хлюпання. При цьому з’являється різкий, неприємний запах.
При прояві клінічних симптомів вищенаведених хвороб краще не зволікати з візитом до ветеринарного лікаря, адже можуть виникнути ускладнення, які будуть потребувати більш серйозного лікування з використанням антибіотиків та протизапальних засобів.
Необхідно зробити максимально комфортні умови для проживання кішки:
Бережіть своїх улюбленців!
Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини