Кісти яєчників кішок

Провозен Михайло, лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53

Досить часто власники кішок чують такий діагноз як кістоз яєчників. Спробуємо розібратись, наскільки це небезпечно та шкідливо, виявимо причини виникнення та наслідки даного захворювання.

Кісти – це утворення в тканинах патогенного характеру, виникає на тлі гормональних порушень незалежно від віку тварини. Кіста являє собою капсулу з тонкою стінкою, яка наповнена зазвичай прозорою, рідше густою рідиною.

Як уже згадувалось раніше, причиною виникнення є гормональні порушення в організмі, як правило, викликані використанням препаратів для припинення тічки, пригнічення статевої активності. Також причиною може бути неправильно виконана кастрація самки або тічка без подальшого запліднення.

Найчастіше виникає фолікулярна кіста – кіста, яка утворюється внаслідок порушення утворення фолікулу, в якому міститься яйцеклітина, яка повинна вийти за межі фолікулу в результаті його розриву. Якщо цього не відбулось, стінка фолікулу не розірвалась, тоді вона ущільнюється, і утворюється кіста з рідиною.

Візуально, без додаткових досліджень кістоз яєчників проявляється як:

  • Порушення циклічності статевого циклу (менше ніж два або понад чотирьох разів на рік);
  • Тічка, яка триває понад двох тижнів;;
  • Неможливість запліднення.

З додаткових методів досліджень можна відмітити ультразвукову діагностику, яка дозволяє виявити кісти навіть незначних розмірів та провести ранню діагностику патології. І, як результат, оперативне видалення. Також можливо провести гістологічне дослідження кісти для диференціації від кістоми, пухлиноподібного процесу.

Несвоєчасне діагностування кісти яєчників може призвести до ускладнень різної ступені:

Розрив кісти

Вміст кісти розливається в порожнини організму. Дуже часто призводить до перитоніту, запалення очеревини. Може закінчитись летально.

Порушення функціональності органів

Оскільки кісти можуть бути різних розмірів, велике утворення створює тиск на внутрішні органи. Такий вплив призводить до пошкоджень життєво важливих органів.

Порушення секреції гормонів яєчника

Такі зміни у балансі гормонів може викликати ендометрит (запалення слизової оболонки матки) та новоутворення молочної залози.

Переродження кісти в новоутворення

Частіше виникає при ціліоепітеліальних та папілярних пухлинах, рідше – при муцинозних.

Лікування кісти – консервативний малоефективний та не досконалий спосіб боротьби з новоутворенням. Здебільшого використовують оперативне видалення кісти або декількох кіст (при полікістозі). Проводиться під загальною анестезією. Запобігає виникненню новоутворень молочної залози, запальних процесів в статевій системі. Операцію необхідно проводити у висококваліфікованих спеціалістів з використанням сучасної апаратури та медикаментозної бази у будь-якій клініці нашої мережі.

З методів профілактики найбільш ефективним є:

  • Відмова від використання гормональних препаратів для контролю статевої активності.
  • Кастрація самок, які не представляють породної цінності, або коли розмноження кішки не планується.
  • Проведення саме оваріогістеректомії (видалення яєчників та матки).
  • Дотримання планових оглядів та досліджень систем організму.

Кістоз та полікістоз яєчників – доволі серйозна патологія, яка при зволіканні може мати летальні наслідки. При своєчасному діагностуванні та оперативному видаленні вирішується декілька проблем, окрім кіст яєчників. Для профілактики достатньо НЕ використовувати гормональні препарати, які порушують циклічність статевої охоти.

Проведення щорічних планових оглядів з використанням додаткових методів досліджень (УЗД, рентгенографія, аналізи крові тощо) врятує здоров’я вашого домашнього улюбленця.

Бережіть своїх тваринок!

Также интересно
Кішки та протяги
Кішки та протяги

Мартиненко Владислав, лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Гришка, 4а Протяги впливають не тільки на здоров’я людей, але й на тварин. Здавалося б, легкий вітерець, щоб провітрити швидше кімнату. А після у кішки з’явилися сльози, нежить, вона чхає, фиркає. Дуже часто власники тварин не надають значення тому, що їх тварина стала менш активною, в неї […]

Читать дальше >>
Ми підібрали кошеня, що робити в перший місяць?
Ми підібрали кошеня, що робити в перший місяць?

Ярмош Лілія, Лікар-ординатор ВЦ “ВЕТПро” за адресою вул. Драгоманова, 31-В Перший крок – візит до ветеринара Коли, так чи інакше, кішка опиняється в ваших руках, пора показати її ветеринару. Це слід зробити перед тим, як привести її додому, особливо якщо у вас вже є інші тварини. Адже ніколи не знаєш, хворіє бездомна кішка чи ні. […]

Читать дальше >>
Коти і новорічні травми. Як уберегти улюбленця?
Коти і новорічні травми. Як уберегти улюбленця?

Агамалієва Кристина, асистент лікаря ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Естонська, 51 Новорічні свята – це той час, коли ми неодмінно починаємо готуватися заздалегідь, готуємо подарунки, плануємо як і з ким будемо святкувати. Чарівний період для кожного з нас, коли можна нарешті відпочити та зустріти Новий рік у колі близьких та рідних людей. Та в багатьох […]

Читать дальше >>
Кардіологія невідкладних випадків
Кардіологія невідкладних випадків

Коломієць АнастасіяЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. А. Ахматової, 16-А Кардіологія невідкладних випадків буває найчастіше спровокована хронічним захворюванням серцево-судинної системи. Коли фаза компенсаторна вже не може справлятися зі своєю функцією, проявляється декомпенсаторна фаза. Кардіогенний шок Результат глибокого порушення серцевих функцій, яке веде до зниження обсягу ударів і продуктивної здатності серця, венозного застою та до периферичної […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X