Кісти яєчників кішок

Провозен Михайло, лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53

Досить часто власники кішок чують такий діагноз як кістоз яєчників. Спробуємо розібратись, наскільки це небезпечно та шкідливо, виявимо причини виникнення та наслідки даного захворювання.

Кісти – це утворення в тканинах патогенного характеру, виникає на тлі гормональних порушень незалежно від віку тварини. Кіста являє собою капсулу з тонкою стінкою, яка наповнена зазвичай прозорою, рідше густою рідиною.

Як уже згадувалось раніше, причиною виникнення є гормональні порушення в організмі, як правило, викликані використанням препаратів для припинення тічки, пригнічення статевої активності. Також причиною може бути неправильно виконана кастрація самки або тічка без подальшого запліднення.

Найчастіше виникає фолікулярна кіста – кіста, яка утворюється внаслідок порушення утворення фолікулу, в якому міститься яйцеклітина, яка повинна вийти за межі фолікулу в результаті його розриву. Якщо цього не відбулось, стінка фолікулу не розірвалась, тоді вона ущільнюється, і утворюється кіста з рідиною.

Візуально, без додаткових досліджень кістоз яєчників проявляється як:

  • Порушення циклічності статевого циклу (менше ніж два або понад чотирьох разів на рік);
  • Тічка, яка триває понад двох тижнів;;
  • Неможливість запліднення.

З додаткових методів досліджень можна відмітити ультразвукову діагностику, яка дозволяє виявити кісти навіть незначних розмірів та провести ранню діагностику патології. І, як результат, оперативне видалення. Також можливо провести гістологічне дослідження кісти для диференціації від кістоми, пухлиноподібного процесу.

Несвоєчасне діагностування кісти яєчників може призвести до ускладнень різної ступені:

Розрив кісти

Вміст кісти розливається в порожнини організму. Дуже часто призводить до перитоніту, запалення очеревини. Може закінчитись летально.

Порушення функціональності органів

Оскільки кісти можуть бути різних розмірів, велике утворення створює тиск на внутрішні органи. Такий вплив призводить до пошкоджень життєво важливих органів.

Порушення секреції гормонів яєчника

Такі зміни у балансі гормонів може викликати ендометрит (запалення слизової оболонки матки) та новоутворення молочної залози.

Переродження кісти в новоутворення

Частіше виникає при ціліоепітеліальних та папілярних пухлинах, рідше – при муцинозних.

Лікування кісти – консервативний малоефективний та не досконалий спосіб боротьби з новоутворенням. Здебільшого використовують оперативне видалення кісти або декількох кіст (при полікістозі). Проводиться під загальною анестезією. Запобігає виникненню новоутворень молочної залози, запальних процесів в статевій системі. Операцію необхідно проводити у висококваліфікованих спеціалістів з використанням сучасної апаратури та медикаментозної бази у будь-якій клініці нашої мережі.

З методів профілактики найбільш ефективним є:

  • Відмова від використання гормональних препаратів для контролю статевої активності.
  • Кастрація самок, які не представляють породної цінності, або коли розмноження кішки не планується.
  • Проведення саме оваріогістеректомії (видалення яєчників та матки).
  • Дотримання планових оглядів та досліджень систем організму.

Кістоз та полікістоз яєчників – доволі серйозна патологія, яка при зволіканні може мати летальні наслідки. При своєчасному діагностуванні та оперативному видаленні вирішується декілька проблем, окрім кіст яєчників. Для профілактики достатньо НЕ використовувати гормональні препарати, які порушують циклічність статевої охоти.

Проведення щорічних планових оглядів з використанням додаткових методів досліджень (УЗД, рентгенографія, аналізи крові тощо) врятує здоров’я вашого домашнього улюбленця.

Бережіть своїх тваринок!

Также интересно
Дерматологічні хвороби котів
Дерматологічні хвороби котів

Провозен МихайлоЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53 Дослідження показують, що від 6 до 15 відсотків пацієнтів з сімейства котячих мають як мінімум одну дерматологічну проблему, а багато кішок страждає навіть від декількох хвороб. Наприклад, нещодавнє дослідження серед кішок показало, що у 22 відсотків були прояви двох шкірних захворювань, а у 6 відсотків […]

Читать дальше >>
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю

Дорофєєва ІринаЛікар-терапевт ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 У нас у домі радісна подія: з’явилося маленьке пухнасте кошеня або доросла кішка, яку підібрали на вулиці. Але з цією радістю виникає питання: “Що робити далі?”. І тут новоспечені власники згадують про ветеринарну клініку. Отже, що треба запитати у лікаря, щоб надалі не було проблем […]

Читать дальше >>
Опіки котів
Опіки котів

Мухаммад ФатімаЛікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Гришка, 4а Коти неймовірно допитливі тварини: їм усе цікаво, вони люблять досліджувати. Ці домашні улюбленці дуже полюбляють спостерігати за своїми господарями, тому іноді можуть застрибнути на кухонну плитку та отримати опіки подушечок лап або ж перекинути гарячий посуд. Окрім того, коти можуть з’їсти заборонені для них речовини, […]

Читать дальше >>
Захворювання підшлункової залози котів
Захворювання підшлункової залози котів

Шавкун АндрійСтарший терапевт ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Героїв Дніпра, 18 Підшлункова залоза – орган, який виконує 2 основні функції: ендокринну та екзокринну. Ендокринна роль підшлункової залози полягає у виробленні гормонів, інсуліну і глюкагону, які регулюють рівень цукру в крові. Екзокринна роль підшлункової залози полягає у формуванні ферментів, які необхідні для перетравлення складних харчових компонентів: […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X