Кісти яєчників кішок

Провозен Михайло, лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53

Досить часто власники кішок чують такий діагноз як кістоз яєчників. Спробуємо розібратись, наскільки це небезпечно та шкідливо, виявимо причини виникнення та наслідки даного захворювання.

Кісти – це утворення в тканинах патогенного характеру, виникає на тлі гормональних порушень незалежно від віку тварини. Кіста являє собою капсулу з тонкою стінкою, яка наповнена зазвичай прозорою, рідше густою рідиною.

Як уже згадувалось раніше, причиною виникнення є гормональні порушення в організмі, як правило, викликані використанням препаратів для припинення тічки, пригнічення статевої активності. Також причиною може бути неправильно виконана кастрація самки або тічка без подальшого запліднення.

Найчастіше виникає фолікулярна кіста – кіста, яка утворюється внаслідок порушення утворення фолікулу, в якому міститься яйцеклітина, яка повинна вийти за межі фолікулу в результаті його розриву. Якщо цього не відбулось, стінка фолікулу не розірвалась, тоді вона ущільнюється, і утворюється кіста з рідиною.

Візуально, без додаткових досліджень кістоз яєчників проявляється як:

  • Порушення циклічності статевого циклу (менше ніж два або понад чотирьох разів на рік);
  • Тічка, яка триває понад двох тижнів;;
  • Неможливість запліднення.

З додаткових методів досліджень можна відмітити ультразвукову діагностику, яка дозволяє виявити кісти навіть незначних розмірів та провести ранню діагностику патології. І, як результат, оперативне видалення. Також можливо провести гістологічне дослідження кісти для диференціації від кістоми, пухлиноподібного процесу.

Несвоєчасне діагностування кісти яєчників може призвести до ускладнень різної ступені:

Розрив кісти

Вміст кісти розливається в порожнини організму. Дуже часто призводить до перитоніту, запалення очеревини. Може закінчитись летально.

Порушення функціональності органів

Оскільки кісти можуть бути різних розмірів, велике утворення створює тиск на внутрішні органи. Такий вплив призводить до пошкоджень життєво важливих органів.

Порушення секреції гормонів яєчника

Такі зміни у балансі гормонів може викликати ендометрит (запалення слизової оболонки матки) та новоутворення молочної залози.

Переродження кісти в новоутворення

Частіше виникає при ціліоепітеліальних та папілярних пухлинах, рідше – при муцинозних.

Лікування кісти – консервативний малоефективний та не досконалий спосіб боротьби з новоутворенням. Здебільшого використовують оперативне видалення кісти або декількох кіст (при полікістозі). Проводиться під загальною анестезією. Запобігає виникненню новоутворень молочної залози, запальних процесів в статевій системі. Операцію необхідно проводити у висококваліфікованих спеціалістів з використанням сучасної апаратури та медикаментозної бази у будь-якій клініці нашої мережі.

З методів профілактики найбільш ефективним є:

  • Відмова від використання гормональних препаратів для контролю статевої активності.
  • Кастрація самок, які не представляють породної цінності, або коли розмноження кішки не планується.
  • Проведення саме оваріогістеректомії (видалення яєчників та матки).
  • Дотримання планових оглядів та досліджень систем організму.

Кістоз та полікістоз яєчників – доволі серйозна патологія, яка при зволіканні може мати летальні наслідки. При своєчасному діагностуванні та оперативному видаленні вирішується декілька проблем, окрім кіст яєчників. Для профілактики достатньо НЕ використовувати гормональні препарати, які порушують циклічність статевої охоти.

Проведення щорічних планових оглядів з використанням додаткових методів досліджень (УЗД, рентгенографія, аналізи крові тощо) врятує здоров’я вашого домашнього улюбленця.

Бережіть своїх тваринок!

Також цікаво
Безпритульні тварини – наші друзі, а ми – їхня підтримка!
Безпритульні тварини – наші друзі, а ми – їхня підтримка!

Любіна Катерина, Асистент клініки ВЦ “Алден-Вет” за адресою: вул. Естонська,51 Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і […]

Читати далі >>
Котик зригує шерсть. Термінова допомога
Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік. Чому саме це відбувається? За даними останніх […]

Читати далі >>
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,  Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: пр-т Лобановського, 10А           Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому. Причини виникнення зубного каменю: годування; якість питної води; догляд за зубами; порушення обміну речовин; неправильний прикус. Годування    При споживанні м’якої їжі (м’ясо, […]

Читати далі >>
Наскільки небезпечний вушний кліщ? Як допомогти коту з цим впоратися?
Наскільки небезпечний вушний кліщ? Як допомогти коту з цим впоратися?

Миргородська Яна Анатоліївна, терапевт та УЗД-спеціаліст ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: Харківське шосе, 53. Отодектоз у котів Ваша кішка чухає вуха більше, ніж зазвичай? Однією з найпоширеніших причин дискомфорту у вухах у кішки є мікроскопічні паразити, відомі як вушні кліщі. Найпоширеніший тип вушного кліща у кішок — Otodectes cynotis. Він є другим за поширеністю ектопаразитом (зовнішнім […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X