Коти і новорічні травми. Як уберегти улюбленця?

Агамалієва Кристина, асистент лікаря ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Естонська, 51

Новорічні свята – це той час, коли ми неодмінно починаємо готуватися заздалегідь, готуємо подарунки, плануємо як і з ким будемо святкувати. Чарівний період для кожного з нас, коли можна нарешті відпочити та зустріти Новий рік у колі близьких та рідних людей.

Та в багатьох з нас вдома є  не менш близькі нам домашні улюбленці. На жаль, кожного року у ветеринарні клініки поступає величезна кількість тварин із «новорічними травмами» (наївся салатику, проковтнув декілька новорічних іграшок, впав разом з ялинкою…).

Найчастіша проблема, яка для вас виглядає наймиліше – файна гра котика із дощиком і серпантином. Хіба не весело він бігає і гризе мішуру?

На жаль, це не привід для сміху, скоріше навпаки.

Поїдання дощику та інших новорічних прикрас може призвести до серйозних наслідків, де найлегшим симптомом буде спазми в животі кота.

Новорічний декор може застрягнути в кишківнику та травмувати внутрішні органи вашого домашнього улюбленця. Все це може викликати внутрішній крововилив, порушення функціонування тих чи інших органів, сепсис та некроз частин шлунку, що призведе до летального наслідку.

Буває, кіт наїдається мішури від нудьги, коли ви цього не бачите.

Чи то вас немає вдома, чи діти вирішили погратися з котиком, використовуючи новорічні прикраси, чи ви просто вийшли з кімнати, де знаходиться ялинка.

Запам’ятайте наступні симптоми, які будуть свідчити про чужорідне тіло всередині кота:

  • Нудота
  • Сильні спазми шлунка та кишківника
  • Відмова від їжі та води, апатія, млявість
  • Відсутність дефекації чи не до кінця сформований стул, діарея, помітні яскраві залишки серпантину в калі
  • Підвищення температури тіла вище 40°
  • Гнильний запах із рота
  • Невеликий кінець мішури, який виступає з-під хвоста.

Якщо ви помітили хоча б один із цих симптомів, рекомендуємо терміново звернутися до вашого ветеринарного лікаря!

Не лікуйте тварину самостійно вдома, це може закінчитися жахливими наслідками.

Звичайно, можна прибрати всі святкові прикраси та новорічний настрій з будинку або закрити кота якомога далі від новорічних прикрас. Але навіщо ці складнощі, коли є можливість залишити вашого пухнастого на пансіоні в мережі ветеринарних клінік “Алден-Вет”, де за вашим домашнім улюбленцем  будуть наглядати, гратися та піклуватися про його стан цілодобово! Спеціалісти нашої клініки працюють 24/7, кожен день, на всі свята.

Убережіть свого улюбленця від стресу та святкуйте Новий рік з найчарівнішою ялинкою та зі спокійною душею, оскільки за вашим котиком доглядають професіонали!

Также интересно
Захворювання підшлункової залози котів
Захворювання підшлункової залози котів

Шавкун АндрійСтарший терапевт ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Героїв Дніпра, 18 Підшлункова залоза – орган, який виконує 2 основні функції: ендокринну та екзокринну. Ендокринна роль підшлункової залози полягає у виробленні гормонів, інсуліну і глюкагону, які регулюють рівень цукру в крові. Екзокринна роль підшлункової залози полягає у формуванні ферментів, які необхідні для перетравлення складних харчових компонентів: […]

Читать дальше >>
Панкреатит у кішок
Панкреатит у кішок

Козоріз Олександра, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Анни Ахматової, 16а Ні для кого не секрет, що свята для звичайних людей це час розваг та смачної їжі, а от для ветеринарів – це час напруженої роботи. Адже в такий період спостерігається потік пацієнтів зі “святковими хворобами”. “Святкові хвороби” – досить узагальнене поняття. Розглянемо одну з […]

Читать дальше >>
Огляди офтальмолога
Огляди офтальмолога

Ярова ЛюдмилаГоловний лікар, офтальмолог ВЦ “ВЕТПро” за адресою вул. Тимошенка, 18 Частою причиною звернення власників чотирилапих до ветеринарного спеціаліста стають проблеми з очима. І тут важливо розуміти, що ветеринарна медицина за останні роки стрімко розвивається за вузькою спеціалізацією, тому звернення до ветеринарного офтальмолога вже не є чимось дивним, а навпаки нормою. Око – дуже ніжна […]

Читать дальше >>
Породні особливості патологій серця свійського кота
Породні особливості патологій серця свійського кота

Плисюк ВіталійЛікар-хірург ВЦ “Алден-Вет” за адресою пр-т Лобановського, 10а Патології серця у свійського кота можна поділити на дві основні групи: вроджені та набуті. До вроджених патологій серця відносяться вади розвитку атріовентрикулярних клапанів, дефекти міжшлуночкової та міжпередсердної перетинки, стеноз аорти та ін. Найчастішими патологіями серця у свійського кота вважаються набуті патології – кардіоміопатії. На частку даних […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X