Коти і новорічні травми. Як уберегти улюбленця?

Агамалієва Кристина, асистент лікаря ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Естонська, 51

Новорічні свята – це той час, коли ми неодмінно починаємо готуватися заздалегідь, готуємо подарунки, плануємо як і з ким будемо святкувати. Чарівний період для кожного з нас, коли можна нарешті відпочити та зустріти Новий рік у колі близьких та рідних людей.

Та в багатьох з нас вдома є  не менш близькі нам домашні улюбленці. На жаль, кожного року у ветеринарні клініки поступає величезна кількість тварин із “новорічними травмами” (наївся салатику, проковтнув декілька новорічних іграшок, впав разом з ялинкою…).

Найчастіша проблема, яка для вас виглядає наймиліше – файна гра котика із дощиком і серпантином. Хіба не весело він бігає і гризе мішуру?

На жаль, це не привід для сміху, скоріше навпаки.

Поїдання дощику та інших новорічних прикрас може призвести до серйозних наслідків, де найлегшим симптомом буде спазми в животі кота.

Новорічний декор може застрягнути в кишківнику та травмувати внутрішні органи вашого домашнього улюбленця. Все це може викликати внутрішній крововилив, порушення функціонування тих чи інших органів, сепсис та некроз частин шлунку, що призведе до летального наслідку.

Буває, кіт наїдається мішури від нудьги, коли ви цього не бачите.

Чи то вас немає вдома, чи діти вирішили погратися з котиком, використовуючи новорічні прикраси, чи ви просто вийшли з кімнати, де знаходиться ялинка.

Запам’ятайте наступні симптоми, які будуть свідчити про чужорідне тіло всередині кота:

  • Нудота
  • Сильні спазми шлунка та кишківника
  • Відмова від їжі та води, апатія, млявість
  • Відсутність дефекації чи не до кінця сформований стул, діарея, помітні яскраві залишки серпантину в калі
  • Підвищення температури тіла вище 40°
  • Гнильний запах із рота
  • Невеликий кінець мішури, який виступає з-під хвоста.

Якщо ви помітили хоча б один із цих симптомів, рекомендуємо терміново звернутися до вашого ветеринарного лікаря!

Не лікуйте тварину самостійно вдома, це може закінчитися жахливими наслідками.

Звичайно, можна прибрати всі святкові прикраси та новорічний настрій з будинку або закрити кота якомога далі від новорічних прикрас. Але навіщо ці складнощі, коли є можливість залишити вашого пухнастого на пансіоні в мережі ветеринарних клінік “Алден-Вет”, де за вашим домашнім улюбленцем  будуть наглядати, гратися та піклуватися про його стан цілодобово! Спеціалісти нашої клініки працюють 24/7, кожен день, на всі свята.

Убережіть свого улюбленця від стресу та святкуйте Новий рік з найчарівнішою ялинкою та зі спокійною душею, оскільки за вашим котиком доглядають професіонали!

Також цікаво
Безпритульні тварини – наші друзі, а ми – їхня підтримка!
Безпритульні тварини – наші друзі, а ми – їхня підтримка!

Любіна Катерина, Асистент клініки ВЦ “Алден-Вет” за адресою: вул. Естонська,51 Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і […]

Читати далі >>
Котик зригує шерсть. Термінова допомога
Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік. Чому саме це відбувається? За даними останніх […]

Читати далі >>
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,  Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: пр-т Лобановського, 10А           Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому. Причини виникнення зубного каменю: годування; якість питної води; догляд за зубами; порушення обміну речовин; неправильний прикус. Годування    При споживанні м’якої їжі (м’ясо, […]

Читати далі >>
Наскільки небезпечний вушний кліщ? Як допомогти коту з цим впоратися?
Наскільки небезпечний вушний кліщ? Як допомогти коту з цим впоратися?

Миргородська Яна Анатоліївна, терапевт та УЗД-спеціаліст ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: Харківське шосе, 53. Отодектоз у котів Ваша кішка чухає вуха більше, ніж зазвичай? Однією з найпоширеніших причин дискомфорту у вухах у кішки є мікроскопічні паразити, відомі як вушні кліщі. Найпоширеніший тип вушного кліща у кішок — Otodectes cynotis. Він є другим за поширеністю ектопаразитом (зовнішнім […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X