Коти і новорічні травми. Як уберегти улюбленця?

Агамалієва Кристина, асистент лікаря ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Естонська, 51

Новорічні свята – це той час, коли ми неодмінно починаємо готуватися заздалегідь, готуємо подарунки, плануємо як і з ким будемо святкувати. Чарівний період для кожного з нас, коли можна нарешті відпочити та зустріти Новий рік у колі близьких та рідних людей.

Та в багатьох з нас вдома є  не менш близькі нам домашні улюбленці. На жаль, кожного року у ветеринарні клініки поступає величезна кількість тварин із «новорічними травмами» (наївся салатику, проковтнув декілька новорічних іграшок, впав разом з ялинкою…).

Найчастіша проблема, яка для вас виглядає наймиліше – файна гра котика із дощиком і серпантином. Хіба не весело він бігає і гризе мішуру?

На жаль, це не привід для сміху, скоріше навпаки.

Поїдання дощику та інших новорічних прикрас може призвести до серйозних наслідків, де найлегшим симптомом буде спазми в животі кота.

Новорічний декор може застрягнути в кишківнику та травмувати внутрішні органи вашого домашнього улюбленця. Все це може викликати внутрішній крововилив, порушення функціонування тих чи інших органів, сепсис та некроз частин шлунку, що призведе до летального наслідку.

Буває, кіт наїдається мішури від нудьги, коли ви цього не бачите.

Чи то вас немає вдома, чи діти вирішили погратися з котиком, використовуючи новорічні прикраси, чи ви просто вийшли з кімнати, де знаходиться ялинка.

Запам’ятайте наступні симптоми, які будуть свідчити про чужорідне тіло всередині кота:

  • Нудота
  • Сильні спазми шлунка та кишківника
  • Відмова від їжі та води, апатія, млявість
  • Відсутність дефекації чи не до кінця сформований стул, діарея, помітні яскраві залишки серпантину в калі
  • Підвищення температури тіла вище 40°
  • Гнильний запах із рота
  • Невеликий кінець мішури, який виступає з-під хвоста.

Якщо ви помітили хоча б один із цих симптомів, рекомендуємо терміново звернутися до вашого ветеринарного лікаря!

Не лікуйте тварину самостійно вдома, це може закінчитися жахливими наслідками.

Звичайно, можна прибрати всі святкові прикраси та новорічний настрій з будинку або закрити кота якомога далі від новорічних прикрас. Але навіщо ці складнощі, коли є можливість залишити вашого пухнастого на пансіоні в мережі ветеринарних клінік “Алден-Вет”, де за вашим домашнім улюбленцем  будуть наглядати, гратися та піклуватися про його стан цілодобово! Спеціалісти нашої клініки працюють 24/7, кожен день, на всі свята.

Убережіть свого улюбленця від стресу та святкуйте Новий рік з найчарівнішою ялинкою та зі спокійною душею, оскільки за вашим котиком доглядають професіонали!

Также интересно
Ми підібрали кошеня, що робити в перший місяць?
Ми підібрали кошеня, що робити в перший місяць?

Ярмош Лілія, Лікар-ординатор ВЦ “ВЕТПро” за адресою вул. Драгоманова, 31-В Перший крок – візит до ветеринара Коли, так чи інакше, кішка опиняється в ваших руках, пора показати її ветеринару. Це слід зробити перед тим, як привести її додому, особливо якщо у вас вже є інші тварини. Адже ніколи не знаєш, хворіє бездомна кішка чи ні. […]

Читать дальше >>
Кардіологія невідкладних випадків
Кардіологія невідкладних випадків

Коломієць АнастасіяЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. А. Ахматової, 16-А Кардіологія невідкладних випадків буває найчастіше спровокована хронічним захворюванням серцево-судинної системи. Коли фаза компенсаторна вже не може справлятися зі своєю функцією, проявляється декомпенсаторна фаза. Кардіогенний шок Результат глибокого порушення серцевих функцій, яке веде до зниження обсягу ударів і продуктивної здатності серця, венозного застою та до периферичної […]

Читать дальше >>
Кон’юнктивіти та отити
Кон’юнктивіти та отити

Кон’юнктивіт – це запалення внутрішньої поверхні повіки, кон’юнктиви, яке супроводжується виділеннями з очей. Кон’юнктивіти бувають гострими і хронічними, односторонніми або двосторонніми. Отит – це запалення зовнішнього, середнього і внутрішнього вуха. У тварин найчастіше зустрічається зовнішній отит. У статті детально розглянемо ці захворювання. На кон’юнктивіт хворіють коти незалежно від віку і статі тварини. Причини запалення кон’юнктиви […]

Читать дальше >>
Хвороби очей котів
Хвороби очей котів

Кішка, навіть домашня, залишається хижаком. Гострий зір необхідний їй для активного життя. Хоча коти короткозорі та їх зір подібний до зору дальтоніків, в темноті вони бачать у шість разів краще. Очне яблуко – це складний і в водночас дуже ніжній орган. Ззовні його захищають повіки, слізна плівка і третя повіка. Захворювання очей зустрічаються в котів […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X