Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік.

Чому саме це відбувається?

За даними останніх досліджень, в середньому коти витрачають 8% часу на догляд за шерстю, а саме – на її вилизування. Ці тварини дуже чистоплотні, тому для них вкрай важливо доглядати за собою. Якщо Ви помічаєте, що шерсть Вашого кота стає тьмяною, брудною, ламкою, скуйовдженою, то це перші ознаки захворювання тваринки.

Також загостренню фази утворення волосяних клубочків, а вони називаються ще пілобезоарами, може слугувати: линька, надмірне вилизування внаслідок перенесеного стресу.  Шерсті заковтується занадто багато, і частина її, проходить шлунок і просувається далі у кишківник. Добре, коли неперетравлена шерсть виходить разом з калом. Але якщо шерсті занадто багато, вона накопичуються в шлунку та кишківнику, утворюючи клубок. В цьому випадку є два варіанти виходу пілобезоара: чи з відригуванням, чи з калом. Але в окремих випадках, коли вони занадто великі, можуть викликати непрохідність тонкого відділу кишківника. Іноді, великий трихобезоар залишається в шлунку, оскільки не здатний протиснутися в вузький просвіт стравоходу.

  Наявність патологічних вовняних грудок, відзначається постійними нападами блювоти, млявістю і відмовою від корму. Але іноді такі симптоми можуть супроводжувати і інші захворювання травної системи. Тому перш ніж вживати заходів самостійно, краще звернутися до ветеринара, який проведе усі необхідні дослідження і зробить висновок.

Перша допомога

Якщо кішка проявляє занепокоєння, втратила зацікавленість до їжі, в неї з’явився сухий кашель або блювота, дефекація стала рідкісною або болючою і з калом виходить багато шерсті, причиною може бути трихобезоар. Необхідно дати улюбленцю спеціальну пасту для виведення шерсті та якомога швидше звернутися до ветеринарного лікаря.   Пасти для виведення шерсті продаються у ветеринарних аптеках, вони сприяють безпечному та безболісному виведенню трихобезоарів природнім шляхом. Такий препарат можна давати улюбленцю, а особливо довгошерстим тваринкам, на постійній основі для профілактики таких патологій. 

То які профілактичні заходи можна запроваджувати з метою передбачення такої ситуації?

  • Проводьте регулярне розчісування вашого котика, особливо під час линьок, щоб він не заковтував багато шерсті під час вилизування. Якщо Ваш улюбленець не дається Вам проводити цю процедуру, можете звернутися до майстра-грумера.
  • Переконайтеся, що у Вашого кота немає ектопаразитів (блох, волосоїдів), так як вони викликають дратівливий ефект на шкірі тварини, і вона починає більше вилизуватися, а значить збільшує ймовірність заковтування великої кількості шерсті.


Для профілактики застосовуйте пасти для виведення шерсті на постійній основі, якщо Ваша тваринка схильна до відригування волосяних клубочків, а також для профілактики під час линьки у котика з будь-яким типом шерсті.

Отож, не забувайте про гігієну своїх улюбленців, а особливо довгошерстих котиків, оскільки їм потрібна саме Ваша допомога у догляді за собою. Виконуйте профілактичні заходи, слідкуйте за станом Вашого улюбленця! При загостренні симптомів та у разі погіршення стану здоров’я – обов’язково звертайтеся до лікаря!

Також цікаво
Безпритульні тварини – наші друзі, а ми – їхня підтримка!
Безпритульні тварини – наші друзі, а ми – їхня підтримка!

Любіна Катерина, Асистент клініки ВЦ “Алден-Вет” за адресою: вул. Естонська,51 Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і […]

Читати далі >>
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,  Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: пр-т Лобановського, 10А           Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому. Причини виникнення зубного каменю: годування; якість питної води; догляд за зубами; порушення обміну речовин; неправильний прикус. Годування    При споживанні м’якої їжі (м’ясо, […]

Читати далі >>
Наскільки небезпечний вушний кліщ? Як допомогти коту з цим впоратися?
Наскільки небезпечний вушний кліщ? Як допомогти коту з цим впоратися?

Миргородська Яна Анатоліївна, терапевт та УЗД-спеціаліст ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: Харківське шосе, 53. Отодектоз у котів Ваша кішка чухає вуха більше, ніж зазвичай? Однією з найпоширеніших причин дискомфорту у вухах у кішки є мікроскопічні паразити, відомі як вушні кліщі. Найпоширеніший тип вушного кліща у кішок — Otodectes cynotis. Він є другим за поширеністю ектопаразитом (зовнішнім […]

Читати далі >>
КТ. Про що розповість даний метод дослідження?
КТ. Про що розповість даний метод дослідження?

Семенець Андрій, лікар – рентгенолог ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  вул. Героїв Дніпра, 18 Комп’ютерна томографія — це відносно новий (винайдений у 1972 році) і високоінформативний метод  діагностики, в основі якого лежить рентгенівське випромінювання. У ветеринарній медицині Києва комп’ютерний томограф з’явився у 2017 році (мал. 1). Апарат сконструйований так, що рентгенівська трубка і багато рядів датчиків […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X