Маленька тварина — маленькі клопоти?

Людина, купуючи представника виду гризунів (хом’яка, щура, кролика, шиншилу), як правило, думає, що якщо тварина маленька, то і проблем з нею менше. На жаль — ця думка часто призводить до проблем, як у господаря, так і у вихованця.

Гризуни відносяться до одного з найчисленніших і різноманітніших видів ссавців. У зв’язку з тим, що це, як правило, тварини невеликого розміру і практично всеїдні, вони займають свою нішу проживання й освоїли майже всю земну кулю, за виключенням деяких островів і Антарктиди. Особливість всіх гризунів пов’язана з тим, що всі вони харчуються рослинною їжею. У зв’язку з цим пов’язана специфіка анатомічної будови черепа і зубів цих тварин. Зуби у гризунів мають властивості постійно рости в міру стирання, і якщо цей процес порушується з будь-яких причин, то розвивається ціла серія пов’язаних між собою захворювань. Це хвороби очей, носової та ротової порожнини і шлунково-кишкового тракту.

Також цікавим моментом є особливості будови гризуна, повязані з його способом життя, отже, залежно від виду і планують систему утримання, годівлю і догляд за твариною (білки, шиншили, хом’ячка тощо). Не потрібно забувати і про особливості поведінки різних видів гризунів. Наприклад, шиншилам необхідний спеціальний тепловий режим і обов’язкові «пісочні» ванни, білка любить робити запаси їжі, тому вам доведеться змиритися із «схованками» покладів зерна або горіхів у шафі чи під подушкою. Ці особливості слід враховувати при виборі тварини. При купівлі гризуна треба враховувати і те, що це дуже плодовиті тварини з коротким терміном вагітності, великою кількістю дитинчат і коротким терміном вирощування. Тому, якщо ви не збираєтеся розводити тварин, то краще заводити тварин однієї статі.

Гризунам, як і іншим тваринам, часом потрібна термінова ветеринарна допомога (шок, тепловий удар, отруєння, порушення сечовипускання і т. ін. ). Спроби лікування вдома, як правило, закінчуються погано (смертю тварини). При виникненні будь-якого захворювання краще проконсультуватись у ратолога, щоб адекватно оцінити стан тварини, провести необхідні дослідження, встановити вірний діагноз і призначити відповідне лікування.

Інфекційні хвороби гризунів досить різноманітні. Вони, як і всі інші тварини, чутливі до цілої низки вірусних, бактеріальних, грибкових і паразитарних захворювань, досить велика частина яких небезпечна для людини і інших домашніх тварин. Часто гризуни є латентними носіями багатьох захворювань (токсоплазмоз, лептоспіроз, мікоплазмоз, лямбліоз, дерматомікози і т. ін.).

Факторами ризику для зараження гризунів, як правило, є неправильне утримання, годування та розведення тварин, антисанітарні умови, відсутність належного ветеринарного контролю і профілактики ряду захворювань, стреси. Через це тварин потрібно купувати у надійних заводчиків і добре їх оглядати перед покупкою, та у профілактичних цілях відвідати ветеринара. Особливу увагу потрібно звертати на виділення з очей, прикус, цілісність шкірного покриву і т. ін.

Шановні майбутні господарі, перш ніж купити маленьку пухнасту тваринку, задумайтеся, чи готові ви забезпечити їй всі необхідні умови утримання, змиритися з її особливостями поведінки та способу життя, щоб ваша  «маленька» покупка не перетворилася на велику проблему для вас.

Также интересно
Пологи щурів: як підготуватися?
Пологи щурів: як підготуватися?

Чорна КатеринаЛікар екзотичних тварин ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Героїв Дніпра, 18 Поговоримо спочатку про фізіологічні особливості вагітності щурів. Вагітність у них триває 20-24 дні, народжується від 8 до 15 дитинчат.  Завагітніти щур може починаючи з 5-тижневого віку, але це дуже погано позначиться на її здоров’ї, оскільки організм у такому молодому стані фізіологічно не готовий […]

Читать дальше >>
Ветеринарный прием грызунов
Ветеринарный прием грызунов

Грызуны – одни из самых популярных домашних питомцев. Они являются частыми посетителями ветеринарной клиники. Об особенностях приема грызунов расскажет специалист по экзотическим животным сети ВЦ «Алден-Вет» Катя Черная. Каждый день на приеме в нашей клинике бывают различные виды грызунов, такие как хомяки, песчанки, крысы, морские свинки, дегу и шиншиллы. Прием этих пациентов имеет существенные отличия […]

Читать дальше >>
Ветеринарная стоматология. Руководство заботливого владельца
Ветеринарная стоматология. Руководство заботливого владельца

У кошек и собак, так же, как и у нас с вами, есть зубы и эти зубы могут так же болеть, создавая дискомфорт и ухудшая качество жизни. Как же понять, что вашему питомцу необходима помощь специалиста, а точнее, ветеринарного стоматолога? Признаки стоматологических болезней Признаки того, что вашего любимца мучает зубная боль, могут быть не такими […]

Читать дальше >>
Насущные проблемы грызунов. Как с ними бороться?
Насущные проблемы грызунов. Как с ними бороться?

Часто ветеринарными заболеваниями у шиншилл и хомячков является малоклюзия – нарушение прикуса. В течение всей жизни у грызунов растут жевательные зубы и резцы. Для формирования правильного прикуса (стачивания зубов) необходимо постоянное правильное питание: добавлять в корм лакомства, камешки для стачивания зубов, различные минеральные добавки. Но очень часто малыши не получают необходимого, и впоследствии развиваются нарушения […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X