Ярмош Лілія, Лікар-ординатор ВЦ “ВЕТПро” за адресою вул. Драгоманова, 31-В
Коли, так чи інакше, кішка опиняється в ваших руках, пора показати її ветеринару. Це слід зробити перед тим, як привести її додому, особливо якщо у вас вже є інші тварини. Адже ніколи не знаєш, хворіє бездомна кішка чи ні.
У ветеринарній клініці вашого майбутнього вихованця оглянуть для визначення загального стану здоров’я та наявності або відсутності вірусів. Також в клініці тварину обстежать на наявність бліх і кліщів, після чого призначать засоби для лікування зовнішніх і внутрішніх паразитів.
Наступний крок – лікування від паразитів (звичайно, ми переходимо до цього етапу, якщо кішка здорова, інакше – вона залишається на стаціонарному лікуванні до одужання).
Для обробки тварин від ектопаразитів існують краплі, таблетки, нашийники та спреї.
Найчастіше для боротьби з внутрішніми паразитами, тобто гельмінтами, використовують таблетки або суспензії.
Наступний візит до ветеринарної клініки має бути через 7-10 днів після обробки задля наступного етапу – щеплення. Це обов’язково навіть для домашньої тварини, оскільки вірус може потрапити в будинок, наприклад, на взутті господаря, а для підібраного кота з вулиці це може призвести до неприємних наслідків.
Після проведення всіх маніпуляцій, але не раніше 7-місячного віку, рекомендовано проводити стерилізацію тварин задля профілактики виникнення гормонозалежних захворювань у майбутньому.
В першу чергу, варто подбати про те, щоб у кішки в новому приміщенні були місця, які вона може вважати своїми укриттями. Найкраще, якщо таке місце буде перебувати на достатній висоті.
У кішки повинно бути щось, що їй належить, що вона може досліджувати, на що вона може «полювати». Іншими словами, у вашому домі має бути те, чим вона зможе зайняти себе, як було і раніше. Залиште в кімнаті кілька цікавих іграшок, в які кішка могла б грати сама. Підійдуть м’ячики, пухнасті мишки, розвивальні харчові головоломки.
Миски з їжею та водою і лоток найкраще поставити поблизу місця, яке кішка обере в якості свого укриття.
Якщо вдома у вас вже є одна або кілька тварин, їх знайомство з новачком має обов’язково проходити під контролем господаря, поступово і з дотриманням певних правил. Ні в якому разі не зіштовхуйте тварин один з одним і не заохочуйте агресію.
Бажаємо здоров’я та бережіть своїх нових улюбленців!
Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини