Ми підібрали кошеня, що робити в перший місяць?

Ярмош Лілія, Лікар-ординатор ВЦ “ВЕТПро” за адресою вул. Драгоманова, 31-В

Перший крок – візит до ветеринара

Коли, так чи інакше, кішка опиняється в ваших руках, пора показати її ветеринару. Це слід зробити перед тим, як привести її додому, особливо якщо у вас вже є інші тварини. Адже ніколи не знаєш, хворіє бездомна кішка чи ні.

У ветеринарній клініці вашого майбутнього вихованця оглянуть  для визначення загального стану здоров’я та наявності або відсутності вірусів.  Також в клініці тварину обстежать на наявність бліх і кліщів, після чого призначать засоби для лікування зовнішніх і внутрішніх паразитів.

Лікування від паразитів

Наступний крок – лікування від паразитів (звичайно, ми переходимо до цього етапу, якщо кішка здорова, інакше – вона залишається на стаціонарному лікуванні до одужання).

Для обробки тварин від ектопаразитів існують краплі, таблетки, нашийники та спреї.

Найчастіше для боротьби з внутрішніми паразитами, тобто гельмінтами, використовують таблетки або суспензії.

Вакцинація

Наступний візит до ветеринарної клініки має бути  через 7-10 днів після обробки задля наступного етапу – щеплення. Це обов’язково навіть для домашньої тварини, оскільки вірус може потрапити в будинок, наприклад, на взутті господаря, а для підібраного кота з вулиці це може призвести до неприємних наслідків.

Стерилізація тварини

Після проведення всіх маніпуляцій, але не раніше 7-місячного віку, рекомендовано проводити стерилізацію тварин задля профілактики виникнення гормонозалежних захворювань у майбутньому.

Як допомогти кішці швидше освоїтися?

В першу чергу, варто подбати про те, щоб у кішки в новому приміщенні були місця, які вона може вважати своїми укриттями. Найкраще, якщо таке місце буде перебувати на достатній висоті.

У кішки повинно бути щось, що їй належить, що вона може досліджувати, на що вона може «полювати». Іншими словами, у вашому домі має бути те, чим вона зможе зайняти себе, як було і раніше. Залиште в кімнаті кілька цікавих іграшок, в які кішка могла б грати сама. Підійдуть м’ячики, пухнасті мишки, розвивальні харчові головоломки.

Миски з їжею та водою і лоток найкраще поставити поблизу місця, яке кішка обере в якості свого укриття.

Якщо вдома у вас вже є одна або кілька тварин, їх знайомство з новачком має обов’язково проходити під контролем господаря, поступово і з дотриманням певних правил. Ні в якому разі не зіштовхуйте тварин один з одним і не заохочуйте агресію.

Бажаємо здоров’я та бережіть своїх нових улюбленців!

Також цікаво
Безпритульні тварини – наші друзі, а ми – їхня підтримка!
Безпритульні тварини – наші друзі, а ми – їхня підтримка!

Любіна Катерина, Асистент клініки ВЦ “Алден-Вет” за адресою: вул. Естонська,51 Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і […]

Читати далі >>
Котик зригує шерсть. Термінова допомога
Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік. Чому саме це відбувається? За даними останніх […]

Читати далі >>
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,  Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: пр-т Лобановського, 10А           Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому. Причини виникнення зубного каменю: годування; якість питної води; догляд за зубами; порушення обміну речовин; неправильний прикус. Годування    При споживанні м’якої їжі (м’ясо, […]

Читати далі >>
Наскільки небезпечний вушний кліщ? Як допомогти коту з цим впоратися?
Наскільки небезпечний вушний кліщ? Як допомогти коту з цим впоратися?

Миргородська Яна Анатоліївна, терапевт та УЗД-спеціаліст ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: Харківське шосе, 53. Отодектоз у котів Ваша кішка чухає вуха більше, ніж зазвичай? Однією з найпоширеніших причин дискомфорту у вухах у кішки є мікроскопічні паразити, відомі як вушні кліщі. Найпоширеніший тип вушного кліща у кішок — Otodectes cynotis. Він є другим за поширеністю ектопаразитом (зовнішнім […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X