Ми підібрали кошеня, що робити в перший місяць?

Ярмош Лілія, Лікар-ординатор ВЦ “ВЕТПро” за адресою вул. Драгоманова, 31-В

Перший крок – візит до ветеринара

Коли, так чи інакше, кішка опиняється в ваших руках, пора показати її ветеринару. Це слід зробити перед тим, як привести її додому, особливо якщо у вас вже є інші тварини. Адже ніколи не знаєш, хворіє бездомна кішка чи ні.

У ветеринарній клініці вашого майбутнього вихованця оглянуть  для визначення загального стану здоров’я та наявності або відсутності вірусів.  Також в клініці тварину обстежать на наявність бліх і кліщів, після чого призначать засоби для лікування зовнішніх і внутрішніх паразитів.

Лікування від паразитів

Наступний крок – лікування від паразитів (звичайно, ми переходимо до цього етапу, якщо кішка здорова, інакше – вона залишається на стаціонарному лікуванні до одужання).

Для обробки тварин від ектопаразитів існують краплі, таблетки, нашийники та спреї.

Найчастіше для боротьби з внутрішніми паразитами, тобто гельмінтами, використовують таблетки або суспензії.

Вакцинація

Наступний візит до ветеринарної клініки має бути  через 7-10 днів після обробки задля наступного етапу – щеплення. Це обов’язково навіть для домашньої тварини, оскільки вірус може потрапити в будинок, наприклад, на взутті господаря, а для підібраного кота з вулиці це може призвести до неприємних наслідків.

Стерилізація тварини

Після проведення всіх маніпуляцій, але не раніше 7-місячного віку, рекомендовано проводити стерилізацію тварин задля профілактики виникнення гормонозалежних захворювань у майбутньому.

Як допомогти кішці швидше освоїтися?

В першу чергу, варто подбати про те, щоб у кішки в новому приміщенні були місця, які вона може вважати своїми укриттями. Найкраще, якщо таке місце буде перебувати на достатній висоті.

У кішки повинно бути щось, що їй належить, що вона може досліджувати, на що вона може «полювати». Іншими словами, у вашому домі має бути те, чим вона зможе зайняти себе, як було і раніше. Залиште в кімнаті кілька цікавих іграшок, в які кішка могла б грати сама. Підійдуть м’ячики, пухнасті мишки, розвивальні харчові головоломки.

Миски з їжею та водою і лоток найкраще поставити поблизу місця, яке кішка обере в якості свого укриття.

Якщо вдома у вас вже є одна або кілька тварин, їх знайомство з новачком має обов’язково проходити під контролем господаря, поступово і з дотриманням певних правил. Ні в якому разі не зіштовхуйте тварин один з одним і не заохочуйте агресію.

Бажаємо здоров’я та бережіть своїх нових улюбленців!

Также интересно
Дерматологічні хвороби котів
Дерматологічні хвороби котів

Провозен МихайлоЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53 Дослідження показують, що від 6 до 15 відсотків пацієнтів з сімейства котячих мають як мінімум одну дерматологічну проблему, а багато кішок страждає навіть від декількох хвороб. Наприклад, нещодавнє дослідження серед кішок показало, що у 22 відсотків були прояви двох шкірних захворювань, а у 6 відсотків […]

Читать дальше >>
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю

Дорофєєва ІринаЛікар-терапевт ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 У нас у домі радісна подія: з’явилося маленьке пухнасте кошеня або доросла кішка, яку підібрали на вулиці. Але з цією радістю виникає питання: “Що робити далі?”. І тут новоспечені власники згадують про ветеринарну клініку. Отже, що треба запитати у лікаря, щоб надалі не було проблем […]

Читать дальше >>
Опіки котів
Опіки котів

Мухаммад ФатімаЛікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Гришка, 4а Коти неймовірно допитливі тварини: їм усе цікаво, вони люблять досліджувати. Ці домашні улюбленці дуже полюбляють спостерігати за своїми господарями, тому іноді можуть застрибнути на кухонну плитку та отримати опіки подушечок лап або ж перекинути гарячий посуд. Окрім того, коти можуть з’їсти заборонені для них речовини, […]

Читать дальше >>
Захворювання підшлункової залози котів
Захворювання підшлункової залози котів

Шавкун АндрійСтарший терапевт ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Героїв Дніпра, 18 Підшлункова залоза – орган, який виконує 2 основні функції: ендокринну та екзокринну. Ендокринна роль підшлункової залози полягає у виробленні гормонів, інсуліну і глюкагону, які регулюють рівень цукру в крові. Екзокринна роль підшлункової залози полягає у формуванні ферментів, які необхідні для перетравлення складних харчових компонентів: […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X