Ми підібрали кошеня, що робити в перший місяць?

Ярмош Лілія, Лікар-ординатор ВЦ “ВЕТПро” за адресою вул. Драгоманова, 31-В

Перший крок – візит до ветеринара

Коли, так чи інакше, кішка опиняється в ваших руках, пора показати її ветеринару. Це слід зробити перед тим, як привести її додому, особливо якщо у вас вже є інші тварини. Адже ніколи не знаєш, хворіє бездомна кішка чи ні.

У ветеринарній клініці вашого майбутнього вихованця оглянуть  для визначення загального стану здоров’я та наявності або відсутності вірусів.  Також в клініці тварину обстежать на наявність бліх і кліщів, після чого призначать засоби для лікування зовнішніх і внутрішніх паразитів.

Лікування від паразитів

Наступний крок – лікування від паразитів (звичайно, ми переходимо до цього етапу, якщо кішка здорова, інакше – вона залишається на стаціонарному лікуванні до одужання).

Для обробки тварин від ектопаразитів існують краплі, таблетки, нашийники та спреї.

Найчастіше для боротьби з внутрішніми паразитами, тобто гельмінтами, використовують таблетки або суспензії.

Вакцинація

Наступний візит до ветеринарної клініки має бути  через 7-10 днів після обробки задля наступного етапу – щеплення. Це обов’язково навіть для домашньої тварини, оскільки вірус може потрапити в будинок, наприклад, на взутті господаря, а для підібраного кота з вулиці це може призвести до неприємних наслідків.

Стерилізація тварини

Після проведення всіх маніпуляцій, але не раніше 7-місячного віку, рекомендовано проводити стерилізацію тварин задля профілактики виникнення гормонозалежних захворювань у майбутньому.

Як допомогти кішці швидше освоїтися?

В першу чергу, варто подбати про те, щоб у кішки в новому приміщенні були місця, які вона може вважати своїми укриттями. Найкраще, якщо таке місце буде перебувати на достатній висоті.

У кішки повинно бути щось, що їй належить, що вона може досліджувати, на що вона може «полювати». Іншими словами, у вашому домі має бути те, чим вона зможе зайняти себе, як було і раніше. Залиште в кімнаті кілька цікавих іграшок, в які кішка могла б грати сама. Підійдуть м’ячики, пухнасті мишки, розвивальні харчові головоломки.

Миски з їжею та водою і лоток найкраще поставити поблизу місця, яке кішка обере в якості свого укриття.

Якщо вдома у вас вже є одна або кілька тварин, їх знайомство з новачком має обов’язково проходити під контролем господаря, поступово і з дотриманням певних правил. Ні в якому разі не зіштовхуйте тварин один з одним і не заохочуйте агресію.

Бажаємо здоров’я та бережіть своїх нових улюбленців!

Также интересно
Кісти яєчників кішок
Кісти яєчників кішок

Провозен Михайло, лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53 Досить часто власники кішок чують такий діагноз як кістоз яєчників. Спробуємо розібратись, наскільки це небезпечно та шкідливо, виявимо причини виникнення та наслідки даного захворювання. Кісти – це утворення в тканинах патогенного характеру, виникає на тлі гормональних порушень незалежно від віку тварини. Кіста являє собою […]

Читать дальше >>
Кішки та протяги
Кішки та протяги

Мартиненко Владислав, лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Гришка, 4а Протяги впливають не тільки на здоров’я людей, але й на тварин. Здавалося б, легкий вітерець, щоб провітрити швидше кімнату. А після у кішки з’явилися сльози, нежить, вона чхає, фиркає. Дуже часто власники тварин не надають значення тому, що їх тварина стала менш активною, в неї […]

Читать дальше >>
Коти і новорічні травми. Як уберегти улюбленця?
Коти і новорічні травми. Як уберегти улюбленця?

Агамалієва Кристина, асистент лікаря ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Естонська, 51 Новорічні свята – це той час, коли ми неодмінно починаємо готуватися заздалегідь, готуємо подарунки, плануємо як і з ким будемо святкувати. Чарівний період для кожного з нас, коли можна нарешті відпочити та зустріти Новий рік у колі близьких та рідних людей. Та в багатьох […]

Читать дальше >>
Кардіологія невідкладних випадків
Кардіологія невідкладних випадків

Коломієць АнастасіяЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. А. Ахматової, 16-А Кардіологія невідкладних випадків буває найчастіше спровокована хронічним захворюванням серцево-судинної системи. Коли фаза компенсаторна вже не може справлятися зі своєю функцією, проявляється декомпенсаторна фаза. Кардіогенний шок Результат глибокого порушення серцевих функцій, яке веде до зниження обсягу ударів і продуктивної здатності серця, венозного застою та до периферичної […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X