Чайка Олександр,
Лікар-хірург, діагност ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ»
за адресою: вул. Закревського, 87
Харчова алергія може бути викликана одним або кількома інгредієнтами в раціоні вашого вихованця. Приклади включають яловичий або курячий білок, молочні продукти (молоко, сир, йогурт), яйця, рибу, певні зерна (соя, пшениця, кукурудза), консерванти та барвники.
Зверніть увагу, що свербіж, пов’язаний з харчовою алергією, може з’явитися в будь-якому віці і навіть у тварини, яка протягом кількох років харчується однією і тією ж дієтою. Крім того, рідко буває, що свербіж припиняється простим переходом від однієї дієти до іншої, оскільки дієта часто містить кілька загальних інгредієнтів.
— свербіж шкіри, що викликає подряпини у кішки;
— періодичні інфекції вуха;
— втрата волосся;
— гарячі ділянки тіла;
— ураження шкіри;
— блювота;
— діарея.
Симптоми харчової алергії дуже різноманітні. Вони варіюються від проблем із шлунково-кишковим трактом (блювота, діарея) до проблем зі шкірою (випадіння волосся, свербіж) та інфекцій у вухах. У рідкісних випадках це можуть бути навіть проблеми з диханням. Але ці симптоми також можуть бути ознакою інших станів, про які не слід забувати. Тому не варто намагатися самостійно лікувати харчову алергію вашої кішки. Запишіться на прийом до ветеринара, оскільки тільки він зможе відповісти Вам, чи це харчова алергія.
Діагноз «харчова алергія» підтверджується або виключається за допомогою дієти для запобігання (тест з гіпоалергенною дієтою).
Деяку пряму непереносимість можна виявити на ранніх стадіях за допомогою аналізу крові, але частіше лікування не може розпочатися до появи симптомів і їх інтерпретації. Ця дієта може тривати до 12 тижнів, щоб свербіж повністю припинився, перш ніж виключити діагноз харчової алергії.
Зазвичай, перевагою вважається домашня дієта, оскільки, за оцінками, близько 20% кішок з харчовою алергією мають алергію на комерційні гіпоалергенні дієти (консерванти чи інші добавки, перехресне зараження тощо).
Таким чином, тест, проведений із приготованою в домашніх умовах їжею, зменшує ризик отримання хибнонегативних результатів.
Домашня дієта для уникнення складається з джерела тваринного білка, який Ваша кішка ніколи раніше не їла (наприклад, кролик, баранина, конина, оленина).
Оскільки деякі кішки вибагливі, іноді буває важко змусити їх їсти тільки варене м’ясо, особливо якщо додати джерело вуглеводів (наприклад, картоплю, зелений горошок). З цієї причини ми рекомендуємо на початку використовувати тільки варене м’ясо. Якщо кішки добре сприймають це, можна згодом спробувати замінити частину м’яса джерелом вуглеводів, щоб зменшити витрати.
Зверніть увагу, що цю домашню гіпоалергенну дієту слід застосовувати лише протягом тривалості тесту, оскільки вона не є ні повноцінною, ні збалансованою. Однак це не спричинить проблем зі здоров’ям у дорослої кішки, яка дотримується її до 12 тижнів.
У кішок, що ростуть, і у кішок, які не приймають домашню дієту, ми рекомендуємо, щоб дієта виключення використовувалася паралельно з комерційною гіпоалергенною дієтою. Якщо рівень свербежу залишається незмінним після 12 тижнів, ми рекомендуємо повторити тест з іншою комерційною гіпоалергенною дієтою, щоб виключити діагноз харчової алергії.
ВАЖЛИВО! Пам’ятайте, що самолікування може нашкодити здоров’ю Вашого улюбленця , тому потрібно проводити усі профілактичні та лікувальні заходи під пильним наглядом Вашого ветеринарного лікаря!
Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини