Новоутворення ротової порожнини у собак


Однією із найчастіших онкологічних патологій собак є новоутворення ротової порожнини, які мають різну природу виникнення, локалізацію і перебіг патологічного процесу.

Доброякісні пухлини

Найпоширенішим доброякісним новоутворенням ротової порожнини у собак є епуліс, який може бути фіброматозним або одонтогенним (периферичні одонтогенні фіброми), в залежності від тканини, в якої розвивається даний вид пухлини.

Ще одним доброякісним захворюванням ротової порожнини є антроматозна амелобластома.

Периферичні одонтогенні фіброми виникають внаслідок розростання періодонтальної зв’язки. Дані новоутворення можуть досягати великих розмірів, але не є агресивними. Вони не викликають атипію  кісткової тканини, але можуть провокувати її розростання.

Акантоматозні амелобластоми мають локально агресивний характер, але не метастазують до інших органів і тканин. Найчастіше локалізуються в ділянці різців або іклів у собак великих порід.

Злоякісні пухлини

Меланома – найпоширеніша злоякісна пухлина ротової порожнини у собак. Зазвичай спостерігається в тварин літнього віку, які мають темні пігментовані слизові оболонки ротової порожнини. Дані новоутворення є локально агресивними, а також швидко метастазують до інших систем організму. На момент діагностики 90% меланом вже метастазували. Також у собак спостерігаються такі неоплазії як фібросаркоми, остеосаркоми і плоскоклітинний рак.

Клінічні симптоми

Ознаки злоякісних новоутворень ротової порожнини відрізняються залежно від місця локалізації та ступеня поширення. Найпоширеніші з них:

  • неприємний запах з ротової порожнини (галітоз);
  • труднощі під час вживання корму та ковтання;
  • підвищене слиновиділення (гіперсалівація);
  • пухлини часто травмуються і може спостерігатись кровоточивість;
  • внаслідок росту новоутворень  можна помітити набряк морди або м’яких тканин;
  • збільшення регіонарних (підщелепових, передлопаткових) лімфатичних вузлів;
  • біль;
  • апатія;
  • зниження апетиту і маси тіла.

Діагностика

Головними методами діагностики є тонкоголкова аспірація матеріалу пухлини для цитологічного дослідження клітин та біопсія (гістологічне дослідження уражених тканин). Слід зазначити, що матеріал для дослідження важливо також брати зі збільшених лімфовузлів. Якщо новоутворення злоякісне, необхідно провести рентген і комп’ютерну томографію грудної клітини для виявлення метастазування у легенях.

Методи лікування

Одним із найкращих методів терапії є видалення пухлини із захопленням здорових тканин для зниження ризику локального метастазування.

Також у світі використовують радіаційну терапію даних новоутворень.

Якщо виникає рецидив (повторний ріст) новоутворення і за неможливістю хірургічного видалення або у випадках метастазування, доцільно застосовувати хіміотерапевтичні препарати, які призначаються в залежності від природи пухлинного процесу. У випадках плоскоклітинного раку, на сьогодні успішно використовують імунотерапію, зокрема специфічну вакцину. Важливим аспектом терапії є якісне знеболення і контроль за споживанням адекватної кількості поживних речовин твариною, що часто ускладнюється при будь-яких ураженнях ротової порожнини.

Не забувайте про вчасні планові огляди, адже вони можуть врятувати вашого домашнього вихованця!

Также интересно
Сепсис у собак
Сепсис у собак

Терещенко Наталля, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Анни Ахматової, 16а Наші улюбленці постійно контактують з великою кількістю мікроорганізмів: на прогулянці, вдома, під час спілкування з іншими тваринами. Вихованці з сильним імунітетом краще піддаються лікуванню у випадку захворювання, а от лікування ослаблених тварин є набагато складнішим та може мати ускладнення. Що таке «сепсис»? Сепсис – […]

Читать дальше >>
Перша стрижка цуценяти
Перша стрижка цуценяти

Семко Анна, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Антоновича, 32 Перша стрижка цуценяти – момент відповідальний і важливий. Адже кожен хазяїн прагне бачити свого вихованця гарним та доглянутим. Крім того, сплутана і неохайна шерсть може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям малюка.  Багато людей заводять цуценят декоративних порід, але взагалі не мають уявлення в якому віці […]

Читать дальше >>
Огляди офтальмолога
Огляди офтальмолога

Ярова ЛюдмилаГоловний лікар, офтальмолог ВЦ “ВЕТПро” за адресою вул. Тимошенка, 18 Частою причиною звернення власників чотирилапих до ветеринарного спеціаліста стають проблеми з очима. І тут важливо розуміти, що ветеринарна медицина за останні роки стрімко розвивається за вузькою спеціалізацією, тому звернення до ветеринарного офтальмолога вже не є чимось дивним, а навпаки нормою. Око – дуже ніжна […]

Читать дальше >>
Купірування вух: за чи проти?
Купірування вух: за чи проти?

Остапчук Катерина, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Антоновича, 32 Майбутні власники собак завжди відповідально підходять до вибору майбутнього домашнього улюбленця. Беруть до уваги особливості породи, темперамент, норми утримання, які гігієнічні процедури потрібно проводити щоденно, потреби дресирування, до яких захворювань є схильність. Кожна сім’я чи окрема людина підбирає тварину, яка буде підходити до її темпу […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X