Новоутворення ротової порожнини у собак


Однією із найчастіших онкологічних патологій собак є новоутворення ротової порожнини, які мають різну природу виникнення, локалізацію і перебіг патологічного процесу.

Доброякісні пухлини

Найпоширенішим доброякісним новоутворенням ротової порожнини у собак є епуліс, який може бути фіброматозним або одонтогенним (периферичні одонтогенні фіброми), в залежності від тканини, в якої розвивається даний вид пухлини.

Ще одним доброякісним захворюванням ротової порожнини є антроматозна амелобластома.

Периферичні одонтогенні фіброми виникають внаслідок розростання періодонтальної зв’язки. Дані новоутворення можуть досягати великих розмірів, але не є агресивними. Вони не викликають атипію  кісткової тканини, але можуть провокувати її розростання.

Акантоматозні амелобластоми мають локально агресивний характер, але не метастазують до інших органів і тканин. Найчастіше локалізуються в ділянці різців або іклів у собак великих порід.

Злоякісні пухлини

Меланома – найпоширеніша злоякісна пухлина ротової порожнини у собак. Зазвичай спостерігається в тварин літнього віку, які мають темні пігментовані слизові оболонки ротової порожнини. Дані новоутворення є локально агресивними, а також швидко метастазують до інших систем організму. На момент діагностики 90% меланом вже метастазували. Також у собак спостерігаються такі неоплазії як фібросаркоми, остеосаркоми і плоскоклітинний рак.

Клінічні симптоми

Ознаки злоякісних новоутворень ротової порожнини відрізняються залежно від місця локалізації та ступеня поширення. Найпоширеніші з них:

  • неприємний запах з ротової порожнини (галітоз);
  • труднощі під час вживання корму та ковтання;
  • підвищене слиновиділення (гіперсалівація);
  • пухлини часто травмуються і може спостерігатись кровоточивість;
  • внаслідок росту новоутворень  можна помітити набряк морди або м’яких тканин;
  • збільшення регіонарних (підщелепових, передлопаткових) лімфатичних вузлів;
  • біль;
  • апатія;
  • зниження апетиту і маси тіла.

Діагностика

Головними методами діагностики є тонкоголкова аспірація матеріалу пухлини для цитологічного дослідження клітин та біопсія (гістологічне дослідження уражених тканин). Слід зазначити, що матеріал для дослідження важливо також брати зі збільшених лімфовузлів. Якщо новоутворення злоякісне, необхідно провести рентген і комп’ютерну томографію грудної клітини для виявлення метастазування у легенях.

Методи лікування

Одним із найкращих методів терапії є видалення пухлини із захопленням здорових тканин для зниження ризику локального метастазування.

Також у світі використовують радіаційну терапію даних новоутворень.

Якщо виникає рецидив (повторний ріст) новоутворення і за неможливістю хірургічного видалення або у випадках метастазування, доцільно застосовувати хіміотерапевтичні препарати, які призначаються в залежності від природи пухлинного процесу. У випадках плоскоклітинного раку, на сьогодні успішно використовують імунотерапію, зокрема специфічну вакцину. Важливим аспектом терапії є якісне знеболення і контроль за споживанням адекватної кількості поживних речовин твариною, що часто ускладнюється при будь-яких ураженнях ротової порожнини.

Не забувайте про вчасні планові огляди, адже вони можуть врятувати вашого домашнього вихованця!

Также интересно
Дерматологічні хвороби собак
Дерматологічні хвороби собак

Миргородська ЯнаЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53 Шкіра – найбільший орган в організмі, але власники домашніх тварин часто не надають цьому значення. Вони, швидше за все, будуть стурбовані можливими захворюваннями серця, легень, шлунку або нирок, ніж шкірними захворюваннями, хоча хвороби шкіри зазвичай мають симптоми, які набагато очевидніші аніж симптоми інших хвороб. За […]

Читать дальше >>
Підготовка до перевезення собаки за кордон
Підготовка до перевезення собаки за кордон

Матяш ОлександрЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою пр-т Лобановського, 10а Іноді власник тварини, якщо йому необхідно поїхати за кордон, може не захотіти залишати тварину в спеціальному готелі. Звичайно, для всіх господарів, котрі обожнюють своїх улюбленців, психологічно складно віддавати свою тварину в спеціальний готель на перетримку або можливо залишити друзям, родичам.  Тож виникає питання про підготовку тварини […]

Читать дальше >>
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю

Балобанова КатеринаЛікар-терапевт, хірург ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 З появою цуценяти в родині з’являється багато радості, турбот, а також відповідальності. Коли цуценя приходить в дім, з ним з’являється багато питань, на які шукають відповіді в Інтернеті, у знайомих, волонтерів та інших, що нерідко призводить до неправильного годування, утримання тварини та навіть інколи […]

Читать дальше >>
Отруєння чадним газом у собак
Отруєння чадним газом у собак

Максименко ЄвгеніяЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Гришка, 4а Оксид вуглецю (CO2) – газ без кольору та запаху, що виникає при спалюванні вуглеводів. Він може виділятися при пожежах та на відкритому вогні, разом з вихлопними газами автомобіля, від газових плит та швидко накопичується в закритих та погано провітрюваних приміщеннях. СО2 токсичний для всіх видів, […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X