Новоутворення ротової порожнини у собак


Однією із найчастіших онкологічних патологій собак є новоутворення ротової порожнини, які мають різну природу виникнення, локалізацію і перебіг патологічного процесу.

Доброякісні пухлини

Найпоширенішим доброякісним новоутворенням ротової порожнини у собак є епуліс, який може бути фіброматозним або одонтогенним (периферичні одонтогенні фіброми), в залежності від тканини, в якої розвивається даний вид пухлини.

Ще одним доброякісним захворюванням ротової порожнини є антроматозна амелобластома.

Периферичні одонтогенні фіброми виникають внаслідок розростання періодонтальної зв’язки. Дані новоутворення можуть досягати великих розмірів, але не є агресивними. Вони не викликають атипію  кісткової тканини, але можуть провокувати її розростання.

Акантоматозні амелобластоми мають локально агресивний характер, але не метастазують до інших органів і тканин. Найчастіше локалізуються в ділянці різців або іклів у собак великих порід.

Злоякісні пухлини

Меланома – найпоширеніша злоякісна пухлина ротової порожнини у собак. Зазвичай спостерігається в тварин літнього віку, які мають темні пігментовані слизові оболонки ротової порожнини. Дані новоутворення є локально агресивними, а також швидко метастазують до інших систем організму. На момент діагностики 90% меланом вже метастазували. Також у собак спостерігаються такі неоплазії як фібросаркоми, остеосаркоми і плоскоклітинний рак.

Клінічні симптоми

Ознаки злоякісних новоутворень ротової порожнини відрізняються залежно від місця локалізації та ступеня поширення. Найпоширеніші з них:

  • неприємний запах з ротової порожнини (галітоз);
  • труднощі під час вживання корму та ковтання;
  • підвищене слиновиділення (гіперсалівація);
  • пухлини часто травмуються і може спостерігатись кровоточивість;
  • внаслідок росту новоутворень  можна помітити набряк морди або м’яких тканин;
  • збільшення регіонарних (підщелепових, передлопаткових) лімфатичних вузлів;
  • біль;
  • апатія;
  • зниження апетиту і маси тіла.

Діагностика

Головними методами діагностики є тонкоголкова аспірація матеріалу пухлини для цитологічного дослідження клітин та біопсія (гістологічне дослідження уражених тканин). Слід зазначити, що матеріал для дослідження важливо також брати зі збільшених лімфовузлів. Якщо новоутворення злоякісне, необхідно провести рентген і комп’ютерну томографію грудної клітини для виявлення метастазування у легенях.

Методи лікування

Одним із найкращих методів терапії є видалення пухлини із захопленням здорових тканин для зниження ризику локального метастазування.

Також у світі використовують радіаційну терапію даних новоутворень.

Якщо виникає рецидив (повторний ріст) новоутворення і за неможливістю хірургічного видалення або у випадках метастазування, доцільно застосовувати хіміотерапевтичні препарати, які призначаються в залежності від природи пухлинного процесу. У випадках плоскоклітинного раку, на сьогодні успішно використовують імунотерапію, зокрема специфічну вакцину. Важливим аспектом терапії є якісне знеболення і контроль за споживанням адекватної кількості поживних речовин твариною, що часто ускладнюється при будь-яких ураженнях ротової порожнини.

Не забувайте про вчасні планові огляди, адже вони можуть врятувати вашого домашнього вихованця!

Також цікаво
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома – це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читати далі >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка “ВЕТПро” за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія – одна з […]

Читати далі >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читати далі >>
Пухлини язика у собак
Пухлини язика у собак

Култикова Єлизавета, Лiкар ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Приозерна, 12Б   На жаль, іноді доводиться стикатися з хворобами, що виникають у наших домашніх улюбленців. У цій статті ми розглянемо такий аспект, як новоутворення на язиці у собак.      Загалом новоутворення – це група хвороб, яка залишається дуже актуальною проблемою у сучасній ветеринарній медицині та не […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X