Один, два, три, чотири!

Для багатьох власників декоративних порід собак вже не є новиною, що представники таких порід, як чіхуахуа, йоркширські тер’єри, той-тер’єри, папільони, бішони та інш., схильні до виникнення захворювань ротової порожнини. Частіше за все вони проявляються утворенням зубного нальоту, який з часом мінералізується та перетворюється на твердий зубний камінь. Саме утворення зубного каменю призводить до початку розвитку небезпечних змін в утримуючих тканинах зуба: гінгівітів, пародонтитів,  карієсу, пульпітів, одонтогенних абсцесів та в кінцевому результаті — до повної втрати зуба.

Аби завчасно профілактувати  розвиток  захворювань ротової порожнини, у даній статті ми поговоримо з вами про 4 простих кроки для збереження здорової «посмішки» вашого улюбленця.

Крок перший

Збалансований раціон за всіма поживними речовинами. Якщо ваш улюбленець приймає натуральну їжу (кашу, м’ясо, невелику кількість овочів), то важливо декілька разів на тиждень давати тварині гризти спеціальні ласощі, які за консистенцією тверді та потребують більш довгого жування, що приводить до збільшення жувальних рухів та механічного видалення зубного нальоту. В наш час на ринку існує достатньо велика кількість товарів такого призначення: кісточки  для чищення зубів зі смаком м’яса, палички для чищення зубів зі смаком курячого м’яса, кісточки для профілактики утворення зубного каменю з вибілювальним ефектом. Але важливо пам’ятати, що для отримання ефекту необхідно давати такі ласощі регулярно, упродовж всього життя.

Якщо ваш чотирилапий друг приймає сухий корм комерційного виробництва, важливо пам’ятати, що необхідно давати добову норму, вказану на етикетці, згідно з вагою вашої тварини. Якщо тварина не має вираженої харчової алергії, важливо годувати вашого улюбленця спеціальним кормом, який профілактує утворення зубного каменю. Дія  корму заснована на балансі поживних речовин та спеціальній структурі гранул. У сухих кормах комерційного виробництва строго контролюється баланс білків, оскільки їх надмірна кількість сприяє утворенню зубного нальоту. Також контролюється рівень кальцію, оскільки кальцій входить до складу зубного каменю при мінералізації нальоту. Натуральні рослинні волокна (клітковина в гранулах) мають вирівняне паралельне розташування, що, в свою чергу, приводить до структуризації гранули корма у такий спосіб, що вона не розколюється на дрібні часточки, а зберігає свою пружність. Кожна гранула «одягається» на зуб та очищає його від нальоту по всій поверхні. Гранули такого корма крупніші за гранули звичайних сухих кормів. Це забезпечує збільшення контакту з поверхнею зуба. При застосуванні  кормів з позначкою «зубна дієта» (teeth diet) — не виникає потреби у застосуванні  додаткових ласощів для видалення зубного нальоту.

Крок другий

Необхідно привчити домашнього улюбленця до регулярного чищення зубів двічі на тиждень. На початку процесу навчання, ще зовсім у юному віці, таку процедуру варто проводити у вигляді ігор. При перших спробах варто застосовувати спеціальну зубну щітку для тварин, але без зубної пасти. Перші спроби навчання не повинні довго тривати, зазвичай це займає одну-дві хвилини. Варто пам’ятати, що ваш маленький друг не буде в захваті від того, що хтось намагається проникнути до його пащі, тому слід робити це послідовно, зі збереженням спокою. Візьміть до рук щітку та дайте можливість ознайомитися тварині з новим предметом, обережно підніміть щоку та доторкніться до зубного ряду, якщо тварина почне гризти щіточку, не припиняйте своїх рухів, а навпаки, продовжуйте робити рухи  назад-вперед, верх та вниз, імітуючи чищення зубів.  Повторюйте таку процедуру декілька разів на день, упродовж першого тижня. Коли тварина почне більш спокійно реагувати на проведення такої маніпуляції, можна починати застосовувати зубну пасту. Важливо пом’ятати, що товари, що призначені для людей, не підходять для тварин. Приміром, приємний для нас запах м’яти, викликає відторгнення у собак, оскільки вони мають більш розвинений нюх.

Крок третій

Регулярне застосування рідкої зубної пасти для тварин. Особливо у тих, які споживають натуральну іжу. М’які часточки корму налипають на поверхні зуба та до проведення чищення зубів можуть спровокувати утворення зубних бляшок (м’якого зубного нальоту), а від застосування рідкої зубної пасти, яка додається до води, значно зменшується їх утворення. Ефективність заснована на унікальній дії стабілізованого діоксида хлора, який стабільний за нормального рівня pH слюни здорової ротової порожнини тварини. Присутність бактерій, які є причиною неприємного запаху, порушують pН ротової порожнини, активують при цьому діоксид хлора. Хлор вивільняється та знищує бактерії. При постійному застосуванні рідких зубних паст не залишається можливості для розвитку бактерій у ротовій порожнині.

Крок четвертий

Регулярний  огляд  ветеринарного лікаря. Під час загального огляду лікар може виявити патологічні зміни в зубній системі вашого улюбленця, які недоступні вам при звичайному, домашньому огляді. Важливо не забувати, що постійне утворення зубного каменю — це постійно зростаючий розвиток пародонтопатії, що може виникати внаслідок хронічних захворювань  внутрішніх органів. Дуже часто порушення рівня рН ротової порожнини пов’язано  з хронічними захворюваннями нирок або печінки, які перебігають безсимптомно. Для виключення таких небезпечних хвороб рекомендовано регулярно (один раз на шість місяців) проводити біохімічне дослідження крові та ультразвукове дослідження черевної порожнини вашого улюбленця.

Варто пам’ятати, що  здоров’я вашого чотирилапого друга цілком залежить від вас, отож не будьте байдужими до захворювань ротової порожнини, адже вони викликають болючість та значний дискомфорт у тварини. Внаслідок чого їм складніше розділити з вами радість життя. Будьте здоровенькі!

Также интересно
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю

Дорофєєва ІринаЛікар-терапевт ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 У нас у домі радісна подія: з’явилося маленьке пухнасте кошеня або доросла кішка, яку підібрали на вулиці. Але з цією радістю виникає питання: “Що робити далі?”. І тут новоспечені власники згадують про ветеринарну клініку. Отже, що треба запитати у лікаря, щоб надалі не було проблем […]

Читать дальше >>
Конкурс на обкладинку Ревю. Літо 2021
Конкурс на обкладинку Ревю. Літо 2021

Вітаємо! Як ви знаєте, мережа ВЦ Алден-Вет випускає журнали “Ревю. Коти” та “Ревю. Собаки”.  Оскільки літо вже незабаром, а підготовка нових випусків йде повним ходом, оголошуємо конкурс на обкладинку “Ревю. Літо 2021”!  Ми чекаємо на фотографії ваших улюбленців за параметрами: кіт або собака; формат А4 (297 × 210 мм), вертикальний; друкована якість файлу; Фотографії, які […]

Читать дальше >>
Новий апарат УЗД на вул. Васильківська, 16
Новий апарат УЗД на вул. Васильківська, 16

У клініці ВЕТПро по вул. Васильківська, 16 встановлено новий ультразвуковий сканер MyLab X5 Vet. Система відрізняється високою швидкістю та ергономічністю. УЗД-апарат оснащений монозвуковими датчиками нового покоління, що забезпечує високу точність діагностики і передачі зображення. Нова УЗД-система дозволяє: провести якісну діагностику шлунково-кишкового тракту, ендокринної та репродуктивної систем; виявити різні патологічні процеси на ранніх стадіях розвитку; швидко […]

Читать дальше >>
Отруєння чадним газом у собак
Отруєння чадним газом у собак

Максименко ЄвгеніяЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Гришка, 4а Оксид вуглецю (CO2) – газ без кольору та запаху, що виникає при спалюванні вуглеводів. Він може виділятися при пожежах та на відкритому вогні, разом з вихлопними газами автомобіля, від газових плит та швидко накопичується в закритих та погано провітрюваних приміщеннях. СО2 токсичний для всіх видів, […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X