Опіки котів

Мухаммад Фатіма
Лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Гришка, 4а

Коти неймовірно допитливі тварини: їм усе цікаво, вони люблять досліджувати. Ці домашні улюбленці дуже полюбляють спостерігати за своїми господарями, тому іноді можуть застрибнути на кухонну плитку та отримати опіки подушечок лап або ж перекинути гарячий посуд. Окрім того, коти можуть з’їсти заборонені для них речовини, які можуть призвести до опіків роту, стравоходу, шлунку.

Опік – це пошкодження тканин організму під впливом високих температур, кислот, лугів, іонізуючого випромінювання.

Види опіків

Розрізняють такі види опіків:

 • Термічні – це пошкодження шкіри внаслідок контакту з гарячою речовиною або предметом (гаряча вода, пара, вогонь, розпечений асфальт). 
 • Хімічні – пошкодження шкіри або слизових оболонок будь-якими хімічними речовинами (луги, кислоти, газ, медикаменти, спирт).
 • Електричні – пошкодження шкіри внаслідок контакту з матеріалами, які проводять струм. Струм швидко поширюється через м’язи, кров, спинномозкову рідину. Відмінною особливістю електричного ураження є наявність точки входу і виходу – так звана мітка струму. Площа ураження зазвичай невелика, але глибока.
 • Променеві опіки пов’язані з впливом на організм іонізуючого або інфрачервоного опромінення.

Ступені опіків

Розрізняють 4 ступені опіків:

 • І ступінь – це ураження верхнього шару шкіри (епідермісу). Такі опіки характеризуються болем, почервонінням шкіри. Вони, зазвичай, гояться швидко, навіть при мінімальному догляді.
 • ІІ ступінь – це ураження не тільки епідермісу, але й зовнішніх шарів дерми. Характеризується утворенням пухирів, які гояться за декілька тижнів, але є ризик зараження.
 • ІІІ ступінь – це ураження епідермісу, всіх шарів дерми та підшкірної клітковини. Такі опіки характеризуються втратою больових відчуттів в ураженій ділянці, а також утворенням струпа. Струп – це скоринка, що покриває поверхню рани, опіку, садна, утворена згорнутою кров’ю і лімфою, також може містити гній і відмерлі тканини. Загоєння відбувається тривалий термін, після якого на шкірі залишаються рубці. Такі опіки дуже часто вимагають хірургічного втручання – пересадку шкіри.
 • IV ступінь характеризується загибеллю тканин, обвугленню м’язів, кісток, підшкірно-жирової клітковини. Такий опік найважчий та піддається лікуванню лише у ветеринарних установах.

Наслідки опіків

Опікова травма – це не лише ураження тканин у ділянці взаємодії із предметом опіку, а й комплексна реакція організму на отримане ураження.

Наслідки опікової травми:

 • Опіковий шок – стан організму, який виникає внаслідок поверхневих і глибоких опіків площею 15 % і більше, і характеризується порушенням життєво важливих функцій організму.
 • Гостра опікова токсемія виникає внаслідок попадання в кров продуктів розпаду тканин, які уражені опіком.
 • Опікова септикотоксемія – попадання у кров ще й патогенних мікроорганізмів.

Лікування

При всіх видах опіків необхідний огляд ветеринарного лікаря. Після того, як спеціаліст проведе огляд тварини, він встановить вид, ступінь опіку та призначить ефективне лікування. У складних випадках може знадобитися стаціонарне перебування кота у ветеринарній клініці.

Інфузійне введення препаратів використовують за необхідністю для того, щоб запобігти зневодненню організму. Часто ця терапія потребується пацієнтами, у яких опіки повної або ж часткової товщини шкіри, а також якщо опіки займають значну площу поверхні шкіри.

Окрім того, тварина потребує введення болезаспокійливих препаратів.

На опіки часто накладають пов’язки, які необхідно змінювати щодня.

Слідкуйте за своїми домашніми улюбленцями та одразу звертайтесь до ветеринара!

Также интересно
Дерматологічні хвороби котів
Дерматологічні хвороби котів

Провозен МихайлоЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53 Дослідження показують, що від 6 до 15 відсотків пацієнтів з сімейства котячих мають як мінімум одну дерматологічну проблему, а багато кішок страждає навіть від декількох хвороб. Наприклад, нещодавнє дослідження серед кішок показало, що у 22 відсотків були прояви двох шкірних захворювань, а у 6 відсотків […]

Читать дальше >>
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю

Дорофєєва ІринаЛікар-терапевт ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 У нас у домі радісна подія: з’явилося маленьке пухнасте кошеня або доросла кішка, яку підібрали на вулиці. Але з цією радістю виникає питання: “Що робити далі?”. І тут новоспечені власники згадують про ветеринарну клініку. Отже, що треба запитати у лікаря, щоб надалі не було проблем […]

Читать дальше >>
Захворювання підшлункової залози котів
Захворювання підшлункової залози котів

Шавкун АндрійСтарший терапевт ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Героїв Дніпра, 18 Підшлункова залоза – орган, який виконує 2 основні функції: ендокринну та екзокринну. Ендокринна роль підшлункової залози полягає у виробленні гормонів, інсуліну і глюкагону, які регулюють рівень цукру в крові. Екзокринна роль підшлункової залози полягає у формуванні ферментів, які необхідні для перетравлення складних харчових компонентів: […]

Читать дальше >>
Панкреатит у кішок
Панкреатит у кішок

Козоріз Олександра, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Анни Ахматової, 16а Ні для кого не секрет, що свята для звичайних людей це час розваг та смачної їжі, а от для ветеринарів – це час напруженої роботи. Адже в такий період спостерігається потік пацієнтів зі “святковими хворобами”. “Святкові хвороби” – досить узагальнене поняття. Розглянемо одну з […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X