Максименко Євгенія,
Лікар ветеринарної медицини,
ВЦ “Алден-Вет” за адресою: вул. Гришка, 4А
Вакцинація – введення вакцини чи анатоксину з метою створення активної специфічної імунної відповіді імунітету проти збудника інфекції.
Більшість цуценят в перші тижні життя захищені материнськими антитілами. У них зниження пасивного імунітету до рівня, сприятливого для активної імунізації, відбувається до 8-12 тижнів. У деяких, рівень материнських антитіл нижче, що робить їх більш вразливими для інфекційних захворювань у більш ранньому віці. Інші цуценята зберігають такий високий рівень материнських антитіл, що не здатні відповісти на вакцинацію, поки не досягнуть віку ≥12 тижнів, тому не існує єдиної програми первинної вакцинації, яка б «перекривала» всі можливі ризики, існують тільки рекомендовані схеми, які спираються на орієнтовний вік зниження пасивного імунітету – материнських антитіл у цуценяти, та на епідеміологічну ситуацію в умовах регіону проживання.
Вакцинація проводиться тільки клінічно здоровим тваринам!
Найбільш поширена схема вакцинації від D – чума м’ясоїдних; H – вірусний гепатит; P – парвовірусна інфекція; Pi – парагрип; L (Lepto) – лептоспіроз; R – сказ.
• Перша доза вакцини вводиться у віці 8 – 9
тижнів;
• Друга доза вакцини вводиться через 3 – 4
тижні;
• R – вводиться у віці 12 – 14 тижнів;
• Третя доза вакцини вводиться у віці 16 тиж-
нів або старше 26 – 52 тижнів.
Далі вакцинація D H P Pi L R проводиться щорічно раз в 52 тижні. Також важлива попередня дегельмінтизація цуценяти і дорослого собаки.
Рекомендована схема дегельмінтизації:
• 21 день (3 тижні) – перша дегельмінтизація;
• 31 день (за 10 днів після першої дачі препа-
рату) – повторна дегельмінтизація;
• 50 днів (7 тижнів) – повторна дегельмінти-
зація;
Далі дегельмінтизація проводиться раз у квартал (раз на 3 місяці).
Особливості вакцинації мисливських собак
Мисливські собаки, на відміну від інших домашніх вихованців, повинні суворо дотримуватися схеми вакцинації зважаючи на пря-
мий контакт з дикими тваринами, оскільки вони більш схильні до зараження лептоспірозом і сказом. Після крайньої вакцинації таких тварин рекомендовано вакцинувати раз на півроку (кожні 26 тижнів) для підтримки високого титру антитіл від LR, також не забуваючи щорічно вакцинувати комплексною вакциною DHP Pi L R. Більш відповідально власникам мисливських собак рекомендовано підходити до початку сезону полювання, тому що Ваш вихованець
більшу частину часу може проводити у вологому середовищі, воді, що збільшує ризик зниження імунітету на фоні переохолодження. Варто
провести планову вакцинацію за 3-4 тижні до початку відкриття сезону, для вироблення антитіл і зменшення ризику зараження.
Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини