Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю

Балобанова Катерина
Лікар-терапевт, хірург ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87

З появою цуценяти в родині з’являється багато радості, турбот, а також відповідальності. Коли цуценя приходить в дім, з ним з’являється багато питань, на які шукають відповіді в Інтернеті, у знайомих, волонтерів та інших, що нерідко призводить до неправильного годування, утримання тварини та навіть інколи несе небезпеку для здоров’я вашого улюбленця. Так де ж шукати відповіді, як не нашкодити новому члену родини, як все зробити правильно?

У цій статті спробуємо розповісти про основні аспекти та питання, які найчастіше турбують новоспечених власників тварин, а також розповімо де отримати інформацію, яка допоможе виростити здорового та щасливого собаку.

Перше, що повинен усвідомлювати власник: цуценя – це жива істота, це не іграшка для дитини, не модний аксесуар для вечірок, це не показник престижу та достатку родини, це – живий організм. Перше місце, куди потрапляє новонароджена дитина – пологовий будинок, де лікарі навчають матір, як правильно дбати про дитину, годувати, купати, переодягати… Так і про маленьке цуценя має розповідати фахівець, лікар ветеринарної медицини.

Отже, з чого починається спільне існування людини та собаки? Розглянемо декілька варіантів в залежності від того, як тварина потрапила до вас, в якому стані, і за яких обставин, що робити та куди звертатись, які питання можуть виникнути.

Перший варіант: щеня купували у знайомих або у розпліднику з перевіреною репутацією. 

У такому випадку, перший візит до ветеринарної клініки має відбутися через 7-10 днів, цей час необхідний для адаптування вашого улюбленця до нових умов існування. 

Негайно йти до лікаря не потрібно, оскільки в таких випадках ви маєте достатньо інформації від заводчика про стан тварини та проведені профілактичні міри. Термін може змінюватись при форс-мажорних ситуаціях (травми, поява симптомів хвороби). 

Таким чином, за 7-10 днів ви можете, також, сформулювати перелік питань.  Після огляду тварини, лікар має поставити до вас питання щодо стану пацієнта: наявність апетиту, чи немає розладів роботи шлунково-кишкового тракту та інше. Якщо немає ніяких порушень, вам роз’яснюють правила годівлі та утримання, графік проведення профілактичних заходів та їх необхідність.

 1. Проведення дегельмінтизації: препарати, методи, терміни.  
 2. Проведення щеплення: графік щеплень, які хвороби входять до обов’язкових вакцин, які наслідки при недотриманні графіку, які ризики при проведенні щеплення, терміни карантину після проведення щеплення.
 3. Проведення обробок від ектопаразитів (блохи, кліщі): препарати, чим відрізняються, які правила та частота застосування, доцільність використання обробок, а також хвороби, які вони профілактують.
 4. Годівля: типи годівлі (готові раціони або приготування їжі самостійно), переваги кожного з типів, режим годівлі (кратність, особливості), заборонені харчові продукти, ласощі, вітамінні добавки або вітаміни.
 5. Утримання: як привчити до вулиці, скільки раз необхідно виводити тварину на вулицю за потребою, важливість моціону саме для вашого улюбленця. 
 6. Гігієна: як правильно доглядати за шерстю і шкірою, як часто треба купати, вичісувати або стригти собаку, які засоби догляду застосовувати і як вибрати гребінець для певного типу шерсті, особливості догляду в залежності від породи.
 7. Розмноження: коли настає статева і фізіологічна зрілість, яке рішення вірне: проведення кастрації (стерилізації) або ні, якщо собака має селекційну цінність, то в який термін вона має народжувати, вплив гормонального фону на організм тварин, що не кастровані та не застосовуються в розведенні, ризики, що можуть виникнути.

Отже, якщо ваш новий друг потрапив до вас від надійних господарів, то заздалегідь складіть перелік питань, що будуть стосуватися саме вашої тварини, її індивідуальних особливостей, породи, віку і статі.

Другий варіант: тварина потрапила до вас з вулиці. В цьому випадку перший візит до ветеринарної клініки необхідно привести одразу.

При роботі з тваринами, яких забрали з вулиці, часто необхідно витримувати карантин. Після огляду, в цьому випадку, лікар має вам роз’яснити не лише загальну інформацію (що описана в першому випадку), а також розповісти про діагностичні міри та ризики, що можуть стосуватися вас та членів вашої родини.

 1. Визначення приблизного віку тварини: від віку собаки може залежати наскільки вона зможе звикнути до нового господаря та пристосуватися до нових умов утримання. 
 2. Загальний стан тварин: якість хутряного покрову, враження шкіри, наявність висипів або алопецій, стан зубів та ротової порожнини, ступінь вгодованості, наявність явних травм або каліцтва.
 3. Діагностичні міри: аналізи крові, що можна виявити по їх результатам і навіщо.  Дерматологічні дослідження, хвороби, які є спільними для тварини та людини.
 4. Карантин під наглядом ветеринарного лікаря: поведінка тварини, наявність або відсутність агресії, прояв хвороб, що мають інкубаційний період.
 5. Проведення профілактичних мір: ризики при відсутності щеплень, дегельмінтизації, обробок від ектопаразитів.

Кожна тварина індивідуальна, має свою історію, особливості в поведінці, схильності до тих чи інших хвороб. Перший візит до ветеринарної клініки є дуже важливим для вас і вашого улюбленця. Перед тим як йти до лікаря, власник має підготуватися: визначити, які питання він поставить, взяти з собою ласощі, щоб тварина не лякалась ветеринарної лікарні та ветеринара.

Здоров’я вашого улюбленця залежить від вас!

Также интересно
Дерматологічні хвороби собак
Дерматологічні хвороби собак

Миргородська ЯнаЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53 Шкіра – найбільший орган в організмі, але власники домашніх тварин часто не надають цьому значення. Вони, швидше за все, будуть стурбовані можливими захворюваннями серця, легень, шлунку або нирок, ніж шкірними захворюваннями, хоча хвороби шкіри зазвичай мають симптоми, які набагато очевидніші аніж симптоми інших хвороб. За […]

Читать дальше >>
Підготовка до перевезення собаки за кордон
Підготовка до перевезення собаки за кордон

Матяш ОлександрЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою пр-т Лобановського, 10а Іноді власник тварини, якщо йому необхідно поїхати за кордон, може не захотіти залишати тварину в спеціальному готелі. Звичайно, для всіх господарів, котрі обожнюють своїх улюбленців, психологічно складно віддавати свою тварину в спеціальний готель на перетримку або можливо залишити друзям, родичам.  Тож виникає питання про підготовку тварини […]

Читать дальше >>
Отруєння чадним газом у собак
Отруєння чадним газом у собак

Максименко ЄвгеніяЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Гришка, 4а Оксид вуглецю (CO2) – газ без кольору та запаху, що виникає при спалюванні вуглеводів. Він може виділятися при пожежах та на відкритому вогні, разом з вихлопними газами автомобіля, від газових плит та швидко накопичується в закритих та погано провітрюваних приміщеннях. СО2 токсичний для всіх видів, […]

Читать дальше >>
Лептоспіроз собак: методи лікування
Лептоспіроз собак: методи лікування

Мудра ОленаГоловний лікар, ветеринарний нефролог ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Героїв Дніпра, 18 Лептоспіроз – це висококонтагіозне захворювання, збудник якого належить до роду Leptospira, відомо понад 200 патогенних серотипів.  Лептоспіри – мікроорганізми невеликих розмірів спіральної форми з дрібними завитками, можуть рухатись. Завдяки своєму невеликому розміру вони легко проникають у закручені канальці нирок, і через здатність […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X