Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю

Балобанова Катерина
Лікар-терапевт, хірург ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87

З появою цуценяти в родині з’являється багато радості, турбот, а також відповідальності. Коли цуценя приходить в дім, з ним з’являється багато питань, на які шукають відповіді в Інтернеті, у знайомих, волонтерів та інших, що нерідко призводить до неправильного годування, утримання тварини та навіть інколи несе небезпеку для здоров’я вашого улюбленця. Так де ж шукати відповіді, як не нашкодити новому члену родини, як все зробити правильно?

У цій статті спробуємо розповісти про основні аспекти та питання, які найчастіше турбують новоспечених власників тварин, а також розповімо де отримати інформацію, яка допоможе виростити здорового та щасливого собаку.

Перше, що повинен усвідомлювати власник: цуценя – це жива істота, це не іграшка для дитини, не модний аксесуар для вечірок, це не показник престижу та достатку родини, це – живий організм. Перше місце, куди потрапляє новонароджена дитина – пологовий будинок, де лікарі навчають матір, як правильно дбати про дитину, годувати, купати, переодягати… Так і про маленьке цуценя має розповідати фахівець, лікар ветеринарної медицини.

Отже, з чого починається спільне існування людини та собаки? Розглянемо декілька варіантів в залежності від того, як тварина потрапила до вас, в якому стані, і за яких обставин, що робити та куди звертатись, які питання можуть виникнути.

Перший варіант: щеня купували у знайомих або у розпліднику з перевіреною репутацією. 

У такому випадку, перший візит до ветеринарної клініки має відбутися через 7-10 днів, цей час необхідний для адаптування вашого улюбленця до нових умов існування. 

Негайно йти до лікаря не потрібно, оскільки в таких випадках ви маєте достатньо інформації від заводчика про стан тварини та проведені профілактичні міри. Термін може змінюватись при форс-мажорних ситуаціях (травми, поява симптомів хвороби). 

Таким чином, за 7-10 днів ви можете, також, сформулювати перелік питань.  Після огляду тварини, лікар має поставити до вас питання щодо стану пацієнта: наявність апетиту, чи немає розладів роботи шлунково-кишкового тракту та інше. Якщо немає ніяких порушень, вам роз’яснюють правила годівлі та утримання, графік проведення профілактичних заходів та їх необхідність.

  1. Проведення дегельмінтизації: препарати, методи, терміни.  
  2. Проведення щеплення: графік щеплень, які хвороби входять до обов’язкових вакцин, які наслідки при недотриманні графіку, які ризики при проведенні щеплення, терміни карантину після проведення щеплення.
  3. Проведення обробок від ектопаразитів (блохи, кліщі): препарати, чим відрізняються, які правила та частота застосування, доцільність використання обробок, а також хвороби, які вони профілактують.
  4. Годівля: типи годівлі (готові раціони або приготування їжі самостійно), переваги кожного з типів, режим годівлі (кратність, особливості), заборонені харчові продукти, ласощі, вітамінні добавки або вітаміни.
  5. Утримання: як привчити до вулиці, скільки раз необхідно виводити тварину на вулицю за потребою, важливість моціону саме для вашого улюбленця. 
  6. Гігієна: як правильно доглядати за шерстю і шкірою, як часто треба купати, вичісувати або стригти собаку, які засоби догляду застосовувати і як вибрати гребінець для певного типу шерсті, особливості догляду в залежності від породи.
  7. Розмноження: коли настає статева і фізіологічна зрілість, яке рішення вірне: проведення кастрації (стерилізації) або ні, якщо собака має селекційну цінність, то в який термін вона має народжувати, вплив гормонального фону на організм тварин, що не кастровані та не застосовуються в розведенні, ризики, що можуть виникнути.

Отже, якщо ваш новий друг потрапив до вас від надійних господарів, то заздалегідь складіть перелік питань, що будуть стосуватися саме вашої тварини, її індивідуальних особливостей, породи, віку і статі.

Другий варіант: тварина потрапила до вас з вулиці. В цьому випадку перший візит до ветеринарної клініки необхідно привести одразу.

При роботі з тваринами, яких забрали з вулиці, часто необхідно витримувати карантин. Після огляду, в цьому випадку, лікар має вам роз’яснити не лише загальну інформацію (що описана в першому випадку), а також розповісти про діагностичні міри та ризики, що можуть стосуватися вас та членів вашої родини.

  1. Визначення приблизного віку тварини: від віку собаки може залежати наскільки вона зможе звикнути до нового господаря та пристосуватися до нових умов утримання. 
  2. Загальний стан тварин: якість хутряного покрову, враження шкіри, наявність висипів або алопецій, стан зубів та ротової порожнини, ступінь вгодованості, наявність явних травм або каліцтва.
  3. Діагностичні міри: аналізи крові, що можна виявити по їх результатам і навіщо.  Дерматологічні дослідження, хвороби, які є спільними для тварини та людини.
  4. Карантин під наглядом ветеринарного лікаря: поведінка тварини, наявність або відсутність агресії, прояв хвороб, що мають інкубаційний період.
  5. Проведення профілактичних мір: ризики при відсутності щеплень, дегельмінтизації, обробок від ектопаразитів.

Кожна тварина індивідуальна, має свою історію, особливості в поведінці, схильності до тих чи інших хвороб. Перший візит до ветеринарної клініки є дуже важливим для вас і вашого улюбленця. Перед тим як йти до лікаря, власник має підготуватися: визначити, які питання він поставить, взяти з собою ласощі, щоб тварина не лякалась ветеринарної лікарні та ветеринара.

Здоров’я вашого улюбленця залежить від вас!

Також цікаво
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома – це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читати далі >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка “ВЕТПро” за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія – одна з […]

Читати далі >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читати далі >>
Пухлини язика у собак
Пухлини язика у собак

Култикова Єлизавета, Лiкар ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Приозерна, 12Б   На жаль, іноді доводиться стикатися з хворобами, що виникають у наших домашніх улюбленців. У цій статті ми розглянемо такий аспект, як новоутворення на язиці у собак.      Загалом новоутворення – це група хвороб, яка залишається дуже актуальною проблемою у сучасній ветеринарній медицині та не […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X