Підготовка до перевезення собаки за кордон

Матяш Олександр
Лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою пр-т Лобановського, 10а

Іноді власник тварини, якщо йому необхідно поїхати за кордон, може не захотіти залишати тварину в спеціальному готелі.

Звичайно, для всіх господарів, котрі обожнюють своїх улюбленців, психологічно складно віддавати свою тварину в спеціальний готель на перетримку або можливо залишити друзям, родичам. 

Тож виникає питання про підготовку тварини до перевезення за кордон: «Які довідки треба оформити?», «Які щеплення потрібні улюбленцю?» і т.д. Спробуємо детально розібратися.  

Насамперед вам потрібно детально ознайомитися з правилами ввезення тварин до країни, яку плануєте відвідати. Зверніть увагу на нюанси, які мають країни ЄС, Америки і т. д. Адже, наприклад, країни Європи забороняють перетинати кордон тваринам, яким менше ніж 6 місяців. Навіть існують певні заборони щодо ввезення бійцівських порід собак в окремих європейських країнах. Ознайомитися з усією інформацією ви можете на сайті ММКП «Центр контролю за тваринами». 

Які наступні кроки?

Ідентифікація

По-перше, ваш улюбленець має пройти ідентифікацію: вона здійснюється за допомогою мікрочіпа. Ця процедура безболісна. Чіп має 15-значний код для зчитування, який буде занесений у міжнародну базу, а наліпка, яка додається до чіпа, буде вклеєна у ветеринарний паспорт. 

Ветеринарний паспорт

У вашого песика має бути ветеринарний паспорт міжнародного зразка. Ваш собака може отримати ветеринарний паспорт на підставі клінічного огляду, профілактичних обробок від глистів, паразитів та проведених щеплень. 

Ветеринарний лікар, який проводить всі ці маніпуляції, має підтвердити записи в паспорті підписом, печаткою і правильною датою. 

Дегельмінтизація та обробки від ектопаразитів мають бути проведені між 48 та 24 годинами до виїзду. Це також має вказуватися в паспорті. Багато країн звертають увагу на профілактичні обробки, адже вас можуть пропустити через кордон, але потім, за відсутності дегельмінтизації, відправити тварину на 2-тижневий карантин. Певні хірургічні втручання також можна вказати (наприклад, кастрацію).   

Ветеринарний паспорт лікар може заповнити після огляду тварини та вказати такі пункти: 

  • кличка; 
  • вік;
  • стать; 
  • порода; 
  • дані власника; 
  • дата, назва вакцини; 
  • дані чіпа.

Вакцинація

Щеплення треба зробити не менше ніж за 30 днів та не більше ніж за 1 рік до виїзду з країни. Вакцинацію проводять від таких захворювань як: чума м’ясоїдних, парвовірусний ентерит, вірусний гепатит, парагрип, лептоспіроз, сказ.  Щеплення роблять тварині не менше 3 місяців і вважають його чинним не раніше ніж через 21 день, а перед цим, за 7-10 днів, проводять дегельмінтизацію (краще дворазово).  

Кожна попередня вакцинація має бути внесена в паспорт в зазначеному місці.

Після вакцинації проти сказу вам потрібно отримати довідку про визначення в крові тварини титрів антитіл. 

Така експертиза і сама довідка видається лише Державною ветеринарною лабораторією в тому місті, де ви проживаєте. Насамперед вам потрібно здати кров вашого собаки в лабораторії, але не раніше ніж за 30 днів після вакцинації та не пізніше ніж за 3 місяці від проведеного щеплення. Якщо немає можливості відвідати лабораторію, ви можете скористатися послугами приватної клініки: там лікар забере кров та передасть у лабораторію. Пізніше ви отримаєте довідку на руки. Термін дії довідки становить 12 місяців.

Але виїхати з собакою ви можете не раніше ніж через 3 місяці після отримання довідки. Тому поїздку треба ретельно продумати, адже весь процес оформлення триває не менше 5 місяців. 

Ветеринарне свідоцтво

Коли у вас на руках вже будуть усі необхідні документи, ви можете відвідати державну ветеринарну установу і отримати ветеринарне свідоцтво “ФОРМА 1” або “ФОРМА 1 ВЕТ”, якщо ви збираєтеся з вашим улюбленцем відвідати країни СНД. Оформити його потрібно за 3 дні до виїзду в іншу країну. Потім на митниці його обмінюють на сертифікат міжнародного зразка. 

Довідка про племінну цінність

Деколи на кордонах певних країн запитують чи має ваш собака племінну цінність. Для цього вам потрібно заздалегідь звернутися в офіційний зареєстрований кінологічний клуб України для отримання довідки. 

Маючи на руках усі потрібні документи, ви вбережете себе та свого улюбленця від проблем на кордоні, адже це дає гарантію, що ваша відпустка принесе задоволення, і вам не доведеться розлучатися зі своїм меншим товаришем.

Также интересно
Дерматологічні хвороби собак
Дерматологічні хвороби собак

Миргородська ЯнаЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53 Шкіра – найбільший орган в організмі, але власники домашніх тварин часто не надають цьому значення. Вони, швидше за все, будуть стурбовані можливими захворюваннями серця, легень, шлунку або нирок, ніж шкірними захворюваннями, хоча хвороби шкіри зазвичай мають симптоми, які набагато очевидніші аніж симптоми інших хвороб. За […]

Читать дальше >>
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю

Балобанова КатеринаЛікар-терапевт, хірург ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 З появою цуценяти в родині з’являється багато радості, турбот, а також відповідальності. Коли цуценя приходить в дім, з ним з’являється багато питань, на які шукають відповіді в Інтернеті, у знайомих, волонтерів та інших, що нерідко призводить до неправильного годування, утримання тварини та навіть інколи […]

Читать дальше >>
Отруєння чадним газом у собак
Отруєння чадним газом у собак

Максименко ЄвгеніяЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Гришка, 4а Оксид вуглецю (CO2) – газ без кольору та запаху, що виникає при спалюванні вуглеводів. Він може виділятися при пожежах та на відкритому вогні, разом з вихлопними газами автомобіля, від газових плит та швидко накопичується в закритих та погано провітрюваних приміщеннях. СО2 токсичний для всіх видів, […]

Читать дальше >>
Лептоспіроз собак: методи лікування
Лептоспіроз собак: методи лікування

Мудра ОленаГоловний лікар, ветеринарний нефролог ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Героїв Дніпра, 18 Лептоспіроз – це висококонтагіозне захворювання, збудник якого належить до роду Leptospira, відомо понад 200 патогенних серотипів.  Лептоспіри – мікроорганізми невеликих розмірів спіральної форми з дрібними завитками, можуть рухатись. Завдяки своєму невеликому розміру вони легко проникають у закручені канальці нирок, і через здатність […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X