Пологи щурів: як підготуватися?


Чорна Катерина
Лікар екзотичних тварин ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Героїв Дніпра, 18

Поговоримо спочатку про фізіологічні особливості вагітності щурів. Вагітність у них триває 20-24 дні, народжується від 8 до 15 дитинчат. 

Завагітніти щур може починаючи з 5-тижневого віку, але це дуже погано позначиться на її здоров’ї, оскільки організм у такому молодому стані фізіологічно не готовий виносити здорові плоди. 

Найбільш відповідний вік для спаровування – 5-10 місяців. До того ж перша вагітність повинна настати не пізніше 8-місячного віку тварини та не молодше 4 місяців.

Зазвичай патології пологів у щурів зустрічаються рідко. Головне вчасно до них підготуватися і правильно годувати тварину під час вагітності. Харчування має бути збалансованим, містити білкову їжу і мінерали, в постійному доступі має бути свіжа вода. У раціон майбутньої мами потрібно додавати нежирне відварне м’ясо або рибу, нежирні сири, овочі, фрукти, гілки плодових дерев, дитячі фруктові пюре. 

Також необхідно оберігати тварину від стресів, оскільки це може призвести до викидня або травмування новонароджених щурят. Тому клітка з щуром повинна стояти в затишному місці без протягів, шуму. Бажано не змінювати місце розташування безпосередньо перед пологами.

Вагітна самка повинна утримуватися окремо від родичів, у клітці бажано розмістити пологове гніздо (будиночок) і забезпечити щура достатнім матеріалом для облаштування гнізда: це можуть бути білі серветки або м’які ганчірочки. 

Самця необхідно відсадити від самки за кілька днів до пологів, адже самка може повторно завагітніти в першу добу після пологів. Одночасне вирощування малюків і вагітність можуть бути небезпечні для життя тварини.

Як і написано вище, вкрай рідко зустрічаються патології пологів у щурів. Але все ж це буває. Нормальні пологи у щура тривають 2-2,5 години. Якщо пройшло 3-4 години з моменту початку пологів, і у тварини не припиняються перейми, потрібно терміново показати щура ветеринарному лікарю, оскільки бувають ситуації, коли пацюки можуть застрягти в родових шляхах матері. У такому випадку необхідна термінова хірургічна допомога! 

Бережіть себе і своїх улюбленців.

Також цікаво
Ветеринарный прием грызунов
Ветеринарный прием грызунов

Грызуны – одни из самых популярных домашних питомцев. Они являются частыми посетителями ветеринарной клиники. Об особенностях приема грызунов расскажет специалист по экзотическим животным сети ВЦ «Алден-Вет» Катя Черная. Каждый день на приеме в нашей клинике бывают различные виды грызунов, такие как хомяки, песчанки, крысы, морские свинки, дегу и шиншиллы. Прием этих пациентов имеет существенные отличия […]

Читати далі >>
Ветеринарная стоматология. Руководство заботливого владельца
Ветеринарная стоматология. Руководство заботливого владельца

У кошек и собак, так же, как и у нас с вами, есть зубы и эти зубы могут так же болеть, создавая дискомфорт и ухудшая качество жизни. Как же понять, что вашему питомцу необходима помощь специалиста, а точнее, ветеринарного стоматолога? Признаки стоматологических болезней Признаки того, что вашего любимца мучает зубная боль, могут быть не такими […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X