Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,

Асистент клініки ВЦ «Алден-Вет» за адресою: вул. Естонська,51

Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і на 6 континентах. Україна теж не залишилась осторонь.

 Головною метою започаткування цього дня є звертання уваги на проблеми безпритульних тварин, таких як собаки та коти, які майже завжди опиняються на вулиці через людей.

Ці тварини вимушені страждати через жорстокість та безвідповідальність людини.

Цей день треба вважати не святом, а приводом звернутися до глобальної проблеми безпритульних тварин, наголосити великій кількості людей про трагічну та сумну долю братів наших менших. В усьому світі у цей день проходять просвітницькі та благодійні заходи. Волонтери збираються разом аби організувати та провести концерти, конкурси та аукціони, спрямовані на збір коштів. Зароблені гроші направляють на допомогу бездомним тваринам, які знаходяться у притулках, чи живуть на вулиці.

Також у цей день тварини можуть отримати шанс знайти свого довгоочікуваного власника. Ним можете стати саме Ви або хтось із Ваших знайомих чи друзів. Одне із важливих завдань Дня безпритульних тварин — пробудити у власників тварин  усвідомлення своєї ролі аби запобігти поповненню рядів безпритульних кішок і собак внаслідок  неконтрольованого розмноження домашніх вихованців. Деякі ветеринарні клініки також допомагають тваринам. Вони безкоштовно роблять стерилізацію, щоб запобігти масовому розмноженню тварин на вулиці. Адже їхні діти будуть зростати у поганих умовах.

Перший закон, спрямований на захист тварин від людської жорстокості, був прийнятий у Великобританії в 1822 році. Найсприятливіші умови для тварин – в Австрії. Законодавство забороняє обрізати собакам хвіст і вуха, використовувати диких тварин у цирках, продавати цуценят і кошенят у вітринах зоомагазинів тощо. В Україні також це заборонено робити з 2016 року.

В нашій країні нормативно-правове регулювання захисту тварин здійснюється відповідно до законів України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про ветеринарну медицину», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Причини появи безпритульних тварин

Звідки беруться безпритульні тварини? Відповідь зрозуміла – цуценята та кошенята народжуються на вулиці від безпритульних собак та кішок.          

Господарі можуть викинути своїх улюбленців, яких завели, не подумавши як слід. Дитина захотіла щоб батьки купили їй цуценятко – пухнастик вже виріс, звісно ж, що він потребує уваги, прогулянок на вулиці, а насправді дитина ще не готова до цього, а батьки не мають часу, бо цілий день на роботі. Після тяжкого робочого дня у них точно не буде бажання гуляти с собакою. Чудово, якщо люди сумлінно і правильно підійдуть до ситуації  і почнуть шукати нових власників. Але в більшості випадків тварина опиняється на вулиці…

 Собаки, що загубилися. У більшості випадків собаки губляться з вини з господарів, що не користуються повідком чи хоча б наглядають за своїм улюбленцем під час прогулянок. Улюбленець може чогось злякатися, наприклад пітарди чи салюта, побігти за кішкою. Буде чудово, якщо собака не потрапить під машину. Адже коли вмикаються інстинкти, все стає не таким важливим для собаки.            

Ще однією причиною є нерегульоване розмноження. Господарі можуть розводити свою собаку, думаючи, що завжди знайдуть покупця. Але не завжди так щастить. І що ж робити з купою цуценят? Люди можуть їх підкинути під Ваш поріг, або просто викинути на смітник. Планова стерилізація є чудовою можливістю запобігти таким випадкам.

Профілактичні методи

Тварину можна брати додому з урахуванням своїх можливостей. В середньому кішка та собака можуть прожити близько 10 років. Важливо пам’ятати, що це жива істота, а не іграшка, яку можна у будь-який час відкласти у бік. Тварина потребує уваги свого господаря. Ви повинні розуміти, що це до того ж і додаткові матеріальні витрати. Чи готові Ви у найближчі 10 років свого життя будувати плани, зважаючи на потреби нового члена сім’ї?  Не дозволяйте тварині гуляти в людних чи малознайомих місцях без повідка та ніколи не залишайте її без нагляду. Ви повині вчасно вакцинувати свого улюбленця, та при можливості чіпувати.           

Особливої уваги заслуговує питання розмноження.  Якщо Ви власник породистої тварини, що має племінну цінність, це одна справа. Тварина зареєстрована в клубі і координацією цих питань займаються фахівці. Якщо ж Вашим улюбленцем є просто чудовий безпородний друг, найкращим виходом для Вас та для нього стане його стерилізація. Звісно, можна просто контролювати тварину в «небезпечний» період, проте це потребує додаткових зусиль з Вашого боку. Отже, безпритульні тварини не з’являються із повітря, за їх появою на вулицях завжди стоїть людська легковажність чи безвідповідальність. Тому звертаємось до жителів міста з прохання дотримуватись Правил утримання собак, котів та інших тварин.            

Регулювання чисельності тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, проводиться відповідно до вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» (далі – Закон).

Згідно ст. 16  Закону: «Регулювання чисельності  диких  тварин  і   тварин,   що   не утримуються  людиною,  але  перебувають  в  умовах,  повністю  або частково  створюваних  діяльністю  людини,  здійснюється  методами біостерилізації  або біологічно обґрунтованими методами,  а в разі неможливості їх застосування — методами евтаназії» та відповідно до пп. 2 п. 2 ст. 17 Закону: «Приміщення, де проводиться  умертвіння, повинно бути відокремлене від приміщення, де утримуються інші тварини».

Відповідно до п. 4 ст. 24 Закону: «Для забезпечення вилову та тимчасової ізоляції собак, котів та  інших домашніх тварин органами місцевого самоврядування можуть створюватися комунальні служби або підприємства з питань утримання та  поводження  з  тваринами  в  населених  пунктах відповідно до місцевих  програм  регулювання  чисельності  тварин  у   населених пунктах».

Засоби допомоги тваринам

Поділитись з другом їжею

У жодному разі не годуй тварину залишками людської їжі! Ти можеш купити корм для собаки чи для кота, шматочок м’яса. Неправильна їжа може зашкодити тваринам, спричинити захворювання і навіть смерть.

Знайти тварині нових власників

Насамперед варто перевірити, чи не шукають кішку або собаку власники. Потрібно оглянути тварину, пошукати на нашийнику дані з номером телефону господаря. Якщо номера немає, можеш звернутися до різних груп у соцмережах. Один репост може врятувати комусь життя.Тваринку, яку не шукають, можна зробити своїм другом, звісно ж якщо у тебе є можливість та час. Можливо ще роздивитися варіант про перетримку, волонтери допоможуть тобі з цим.

Підтримати програму зі стерилізації та вакцинації.

Вилов, стерилізація та вакцинація— це найгуманніші способи зробити так, щоб безпритульних тварин на вулицях не ставало більше, і зупинити поширення сказу та інших хвороб. Багато благодійних фондів займаються тим, що збирають собак і котів на вулицях, лікують їх, стерилізують, а потім відпускають.

Оформити автоплатіж у благодійний фонд.

Ти можеш зробити внесок у фонд захисту тварин. Навіть 100 гривень можуть допомогти тваринці!

Надати «автодопомогу».

Часто притулки та їхні постійні волонтери шукають водіїв, які могли б відвезти їхніх підопічних до ветеринарної клініки, на виставку або безпосередньо до притулку. Звісно ж, якщо в тебе є машина, то ти можеш допомогти у цій ситуації.

Забезпечити фото- та відеопідтримку, допомогти з поширенням інформації.

Щоб публікувати актуальну інформацію про тварин, які шукають будинок, притулкам потрібні якісні фото та відео. Ти можеш їздити до притулків та фотографувати тварин, поширюючи ці фото у мережі. Можливо комусь буде до душі собака чи кіт на світлині.

Допомагати організовувати заходи та фотозони

Аби про притулки, можливості їм допомагати та брати звідти тварин, дізналося більше людей, волонтери намагаються проводити якомога більше заходів і брати участь у різних івентах — виставках, фестивалях, ярмарках. Там можна не тільки показати своїх тварин, але й продати сувенірну продукцію, облаштувати яскраву фотозону. Такі акції потрібно не тільки вигадувати і продумувати, але й допомагати реалізовувати. 

Стати опікуном або куратором.

Якщо ти можеш повністю або частково утримувати тварину, але забрати її до себе додому немає можливості — стань її опікуном/куратором. Ти також можеш допомогти тварині фінансово, забезпечити свого підопічного їжею, регулярною вакцинацією і усім необхідним лікуванням. Ти зможеш приїжджати до нього в гості, вигулювати його, а також шукати йому постійну сім’ю.

Надихати своїм прикладом інших.

Про добрі справи не потрібно мовчати! Дослідження підтверджують, що люди частіше займаються благодійністю, коли бачать приклад близьких. Кожного шостого може надихнути позитивний досвід знайомого, друга або відомої особистості, а кожного третього спонукає на добрі справи схвалення у сім’ї. Не соромтеся розповідати в соцмережах про кошеня, яке Ви взяли додому з вулиці, про свій волонтерський досвід або про те, що Ви перерахували гроші притулку!

Участь ветеринара у долі безпритульних тварин

«Лікар лікує людей, а ветеринар – усе людство»

Від найдавніших часів і до сьогодні люди живуть поруч із тваринами. Але часи змінюються, а з ними змінюється і ставлення до домашніх тварин. У сучасному світі проблеми жорстокого поводження з тваринами є дуже актуальними. І часто-густо люди просто не розуміють, що їхній улюбленець потребує допомоги, або намагаються надати її самотужки, що погіршує ситуацію. Насправді ж слід лише звернутися до представників однієї з найкорисніших професій — ветеринара. Люди, які обрали цей фах, заслуговують на пошану вже за те, що несуть любов та полегшення страждань братам нашим меншим.

 У ветеринарів дуже багато роботи, багато різних пацієнтів. На жаль, є і тяжкі випадки, де ми не можемо нічим зарадити. Але приємно, що здебільшого такі випадки можна вирішити, як то кажуть, допомогою тваринам.

Це, насамперед, стосується безпритульних тварин. Ці бідні істоти не винні, що стали старими та непотрібними власникам; що власники погралися з цуценятами та, коли ті виросли та сталі не такі цікаві та веселі, викинули їх зі свого життя; вони не винні, що їх збивають авто, що несподівано атакують хвороби… Вони винні лише в тому, що люблять власників, прив’язуються до них….

Тут на допомогу приходить ветеринарний лікар. Для ветеринарів немає розуміння «своя тварина чи безпритульна»!  Він небайдужий до всіх! Лікарі здійснюють однаковий догляд за усіма! Безпритульних тварин відловлюють, роблять стерилізацію, що попереджає хаотичне розмноження та чіпують тварин для подальшого контролю. 

Неодноразово траплялися випадки «підкидання» тваринок під двері ветеринарних клінік.  У такому випадку лікарі не відвертаються від «підкидиша», а роблять діагностику, лікування (при необхідності), та залишають в себе в очікуванні нового власника.

Був один прикрий випадок…Під ВЦ “Алден-Вет”, що знаходиться на вул. Єстонська,51, підкинули маленьке кошенятко. Власники відмовилися від нього. Кошенятку було на вигляд приблизно 2 місяці, маленьке, худеньке, було багато бліх. Ми не могли відмовитися від тваринки, та прихистили її до себе. Кошеняткові дали ім’я Булочка.

Булочка спочатку була трохи агресивна, адже боялася всього. Згодом вона до нас звикла. Весь колектив дуже полюбив кошенятко. Настав день коли Булочку забрали додому у добрі руки. Кошеня знайшло свою люблячу родину.

Подивіться в очі цуценяти чи кошеняти, і Ви побачите там душу. І ця душа ніколи не зрадить, не підведе, як це може зробити людина…



Также интересно
Котик зригує шерсть. Термінова допомога
Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік. Чому саме це відбувається? За даними останніх […]

Читать дальше >>
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,  Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: пр-т Лобановського, 10А           Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому. Причини виникнення зубного каменю: годування; якість питної води; догляд за зубами; порушення обміну речовин; неправильний прикус. Годування    При споживанні м’якої їжі (м’ясо, […]

Читать дальше >>
Харчова алергія котів: діагностика і лікування
Харчова алергія котів: діагностика і лікування

Котяча харчова алергія — це алергічна реакція на білок у котячому кормі.  Найчастіше білки беруть з яловичини, курки, риби, молочних продуктів та білків, що містяться в деяких злаках (пшениця, соєві боби, кукурудза).  Харчова алергія часто зустрічається у сіамських, але може вражати усі породи кішок, незалежно від віку. Харчова алергія може бути викликана одним або кількома […]

Читать дальше >>
КТ. Про що розповість даний метод дослідження?
КТ. Про що розповість даний метод дослідження?

Семенець Андрій, лікар – рентгенолог ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  вул. Героїв Дніпра, 18   Комп’ютерна томографія — це відносно новий (винайдений у 1972 році) і високоінформативний метод  діагностики, в основі якого лежить рентгенівське випромінювання. У ветеринарній медицині Києва комп’ютерний томограф з’явився у 2017 році (мал. 1). Апарат сконструйований так, що рентгенівська трубка і багато рядів […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X