Чіхуахуа – особливості породи

Чіхуахуа – найменша порода собак. Була виявлена в 1850 році в мексиканському штаті Чіуауа, за що і отримала свою назву.

Немає точних даних про походження породи, але найпоширенішою версією є те, що чіхуахуа походять від породи течічі, яку тольтеки розводили як «кімнатних» собак, шляхом схрещування з китайськими породами, завезеними конкістадорами до Америки.

Як правило, люди, купуючи собаку породи чіхуахуа, недооцінюють її, хоча вони легко піддаються дресируванню. Маленькі зовні, вони відчувають себе вівчарками всередині, тому нерідко нехтування їх вихованням призводить до того, що собачки виростають агресивними.

У кінології розрізняють два різновиди чіхуахуа: гладкошерсту та довгошерсту.

Як правило, чіхуахуа відрізняються міцним здоров’ям і тривалим життям. Але є деякі нюанси здоров’я, на які слід звернути увагу майбутнім власникам. Існує ряд захворювань, які для даної породи є генетично обумовленими.

  • Ортопедичні аномалії — дисплазія ліктьового (ДЛС) і тазостегнового суглобів (ДТС). Термін ДЛС включає в себе ряд не зв’язаних між собою захворювань. Всі вони виникають у ліктьовому суглобі, у молодих собак в період росту. Вони спричинюють біль і поступово призводять до остеоартрозу враженого суглобу. ДТС виникає через порушення нормального розвитку головки стегна і вертлужної впадини і нещільного з’єднання цих кісток. Це призводить до перенапруження хряща, його перегинання і деформації суглобу. Поступово руйнується суглобовий хрящ і відбувається запалення суглобу, що спричинює біль. З часом головка стегна не поглинається у впадину, що призводить до дисплазії.Медіальний вивих колінної чашечки — патологія, за якої колінна чашечка зміщується відносно нормального положення.  Супровождується періодичною кульгавістю, яка може раптово проходити.
  • Гідроцефалія — патологічне накопичення спинномозкової рідини в головному мозку, внаслідок чого зменшується маса нервової тканини і призводить до тяжких неврологічних симптомів. Частіше зустрічається у чіхуахуа з круглою, яблукоподібною головою.
  • Сечокам’яна хвороба.
  • Важка атрофія сітківки, глаукома.

Для собачок формату «міні» часто є характерною гіпоглікемія. Мініатюрні собаки потребують частої годівлі високобілковими кормами. В іншому випадку рівень цукру в крові може катастрофічно знизитися і викликати гіпоглікемічну кому.

Чіхуахуа — єдина порода собак, яка народжується з недорозвиненими кістками черепу. Через це формується відкрита м’яка ділянка на верхній частині черепу, так званий родничок. Він, як правило, заростає до 4-місячного віку, але деякі можуть прожити з ним все життя. Дана особливість робить собачок особливо вразливими до будь-якого удару чи потрясіння. Також через це чіхуахуа є метеозалежними.

Як правило, власники чихуахуа з округлою головою і маленькою мордочкою стикаються з таким явищем, як брахіоцефалічний синдром.

Зовні він проявляється як:

  • сопіння уві сні або в стані спокою;
  • дихання, яке супроводжується свистом і хрипами;
  • затруднений вдих: залипання ніздрів, відтягування кутів губ (інспіраторна віддишка);
  • прискорене дихання (тахіпное);
  • непереносимість фізичних навантажень, стресів, спекотної погоди;
  • носові кровотечі.

Проблеми з зубною системою. Вузька нижня щелепа дуже часто є причиною неповного комплекту зубів (в нормі 4 клики, по 6 різців на кожній щелепі). У період зміни зубів часто виникають проблеми, коли молочні зуби ще не випали, а поряд починають рости постійні, це може призводити до формування неправильного прикусу, застрягання шматочків їжі між зубами, їх гниття і в результаті до запалення ясен. Для даної породи характерне посилене утворення зубного каменю, що призводить до раннього випадіння зубів і захворювань ясен.

Незважаючи на багато породних особливостей, чіхуахуа є одними із самих популярних представників мініатюрних собак.

Якщо ви є власником чіхуахуа і спостерігаєте описані вище проблеми або хочете стати ним в майбутньому, зверніться за консультацією до кваліфікованого ветеринарного лікаря, який допоможе придбати здорове цуценя або розробить програму корекції наявних проблем у вашого улюбленця.

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,  асистент клініки ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Естонська, 51 А чи знаєте Ви, що існує день наших братів меших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 […]

Читать дальше >>
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома — це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читать дальше >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка «ВЕТПро» за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія — одна з […]

Читать дальше >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X