Чилійська білка дегу

Дегу, або чилійська білка – миле, пухнасте звірятко, яке стало досить популярним домашнім улюбленцем.  Як створити сприятливі умови для довгого і здорового життя дегу, дізнаємось у цій статті.

Популярність чилійської білки зумовлена тим, що вони майже не мають запаху та, на відміну від більшості гризунів, ведуть переважно денний спосіб життя. До того ж цей вид білок вирізняється допитливим та товариським характером. Дегу – стайні тварини, тому потребують постійної уваги. Краще заводити декількох звірят, або постійно гратися з улюбленцем.

Батьківщиною дегу є Аргентина, Чилі, Перу і Болівія. Тривалість життя гризуна складає 6-8 років. У дикій природі дегу живуть групами, риють нори, в яких ховають корм і перечікують денну спеку. Найбільшу активність звірятка проявляють у ранкові і вечірні години, оскільки погано переносять прямі сонячні промені. Харчуються дегу травою, корінням дерев, листям і насінням.

Хатинка для дегу

Якщо Ви вирішили завести чилійську білку, Вам потрібно зробити їхнє життя максимально схожим до існування в природніх умовах проживання. Почнемо з клітки, яка повинна бути досить просторою. Для двох тварин вистачить хатинки розміром 120х60х100 см. Клітка повинна мати кілька поверхів, на яких потрібно розташувати будиночки для хованок, гілки, полички на різних рівнях, колесо для активного руху тварини, кілька годівниць, сінницю і поїлку. Обираючи місце для клітки, варто уникати попадання на неї прямих сонячних променів. Дегу чутливі до протягів, тютюнового диму та інших різких запахів, тому, наприклад, кухня, буде не найкращим місцем для клітки. Власник гризуна повинен щодня прибирати за улюбленцем залишки корму та додавати свіже сіно у сінницю. Підстилку змінюють за потребою, однак важливо залишати трохи старої тирси, адже для дегу важливо відчувати власний запах.

Годуємо чилійську білку

Раціон дегу повинен бути чітко збалансований, оскільки його порушення призводить до проблем з зубами, захворювань шлунково-кишкового тракту, цукрового діабету тощо. Чим простіше буде харчування Вашого улюбленця, тим менше проблем виникатиме із його здоров’ям. у. Необхідно пам’ятати, що чилійська білка – виключно травоїдна тварина. Основу раціону дегу повинні складати сіно та спеціалізовані корми преміум класу. Слід максимально уникати кормів, що містять цукор, а також сухофруктів, оскільки ці гризуни мають схильність до розвитку цукрового діабету. У клітці дегу завжди повинна бути свіжа вода.

Також Вам необхідно знати, що у дегу є 20 зубів, які постійно ростуть. Вони будуть правильно сточуватися тільки за умови правильного раціону.

Гігієна та прогулянки

Випускати дегу погуляти квартирою можна, якщо тварина ручна, і Ви зможете без проблем повернути її в клітку. Ловити білку за хвіст категорично не можна, адже ці звірятка мають цікаву особливість: вони скидають шкіру з хвоста у разі небезпеки, а потім відгризають його оголену частину.

Чилійські білки дуже охайні, вони чистять своє хутро сухим способом, у дикій природі – у вулканічному пилу. У воді купати їх категорично заборонено, тому у пригоді стануть спеціальні наповнювачі для ванночок.

Чилийская белка дегу в домашних условиях
Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,  асистент клініки ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Естонська, 51 А чи знаєте Ви, що існує день наших братів меших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 […]

Читать дальше >>
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома — це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читать дальше >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка «ВЕТПро» за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія — одна з […]

Читать дальше >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X