Ехокардіографія і ультразвукова діагностика у ветеринарній медицині


Малихіна Тетяна
Лікар-кардіолог ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Героїв Дніпра, 18

Ехокардіографія – метод ультразвукової діагностики, спрямований на дослідження серця для виявлення вроджених або набутих захворювань.

Ехокардіографію проводять не тільки при підозрах на захворювання серцево-судинноїсистеми, а і перед проведенням анестезії різного характеру для того, щоб оцінити анестезіологічні ризики, готовність організму до анестезії, та в разі виявлення захворювання, вжити необхідних заходів.

Спеціальної підготовки до проведення ехокардіографії не потрібно.

Ультразвукове дослідження тварин – один з методів діагностики захворювань внутрішніх органів.

До переваг ультразвукового дослідження можна віднести те, що воно є одним з найшвидших, нешкідливих і неінвазивних методів дослідження.

З його допомогою можна виявити ряд захворювань:

  • структурні зміни внутрішніх органів;
  • наявність об’ємних і дифузних новоутворень;
  • збільшення, зменшення, атрофію внутрішніх органів;
  • наявність вільної рідини в черевній і плевральній порожнинах;
  • абсцеси;
  • розриви внутрішніх органів внаслідок травм, ударів і т.д.;
  • наявність конкрементів в сечовому міхурі, нирках, жовчному міхурі;
  • кістозні утворення яєчників, нирок, передміхурової залози;
  • запальні процеси в матці;
  • встановити вагітність починаючи з 18-го дня від в’язки у кішок, і з 21-го дня у собак.
  • провести пункції внутрішніх органів, вільної рідини черевної і плевральної порожнин.

Для проведення УЗД (ЕХО) немає особливих протипоказань, цей метод може бути застосований на одному пацієнті неодноразово протягом дня без шкоди для його здоров’я.

Отримана в ході УЗД інформація не є діагнозом, це лише частина комплексного дослідження (спільно з додатковими лабораторними дослідженнями, рентгеном і т.д.). У комплексі ця інформація допомагає ветеринарному лікарю поставити / підтвердити / спростувати діагноз.

Для більш точного та інформативного проведення діагностики існує спеціальна підготовка (це не стосується екстрених, важких пацієнтів інтенсивної терапії та пацієнтів, яким рекомендовано дослідження серця).

Перед УЗД рекомендується:

  • дотримуватися голодної дієти 8-12 годин (цуценятам, кошенятам, дрібним породам собак – 4-6 годин);
  • вжити сорбенти (Ентеросгель / Атоксіл);
  • вжити препарати, які зменшують метеоризм (Еспумізан), сприяють виведенню газів і випорожненню кишківника. Дані препарати рекомендовано давати за 2-3 години до проведення діагностики;
  • проконтролювати наповнення сечового міхура за 2-3 години.

Для дослідження тварину укладають на стіл в положенні на спині або на боці. Перед діагностикою необхідно збрити шерсть в місцях проходження датчика, оскільки шерсть не проводить ультразвукові промені.

Після завершення діагностики лікар УЗД пише заяву з описом дослідження, в якому описує ті зміни, які було виявлено під час дослідження. Графічні зображення не завжди здатні відбивати дійсну картину результатів, тому видаються лише в тих випадках, коли лікар УЗД вважає, що ці фото допоможуть лікарю краще розібратися під час діагностування.

Не забувайте вчасно проводити необхідні дослідження ваших тварин, адже вчасна діагностика рятує здоров’я. Бережіть своїх улюбленців!

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина, Асистент клініки ВЦ «Алден-Вет» за адресою: вул. Естонська,51 Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і […]

Читать дальше >>
Котик зригує шерсть. Термінова допомога
Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік. Чому саме це відбувається? За даними останніх […]

Читать дальше >>
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,  Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: пр-т Лобановського, 10А           Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому. Причини виникнення зубного каменю: годування; якість питної води; догляд за зубами; порушення обміну речовин; неправильний прикус. Годування    При споживанні м’якої їжі (м’ясо, […]

Читать дальше >>
Харчова алергія котів: діагностика і лікування
Харчова алергія котів: діагностика і лікування

Котяча харчова алергія — це алергічна реакція на білок у котячому кормі.  Найчастіше білки беруть з яловичини, курки, риби, молочних продуктів та білків, що містяться в деяких злаках (пшениця, соєві боби, кукурудза).  Харчова алергія часто зустрічається у сіамських, але може вражати усі породи кішок, незалежно від віку. Харчова алергія може бути викликана одним або кількома […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X