Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія,

Головний лікар, лікар-терапевт  

ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53.

Отогематома — це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.

  Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а в утвореному просторі накопичується ексудат. Тварина страждає від болючих відчуттів, намагається розчесати травмоване місце або ж трясе головою. На цьому фоні тиск в порожнині утвореної гематоми збільшується, провокуючи збільшення обсягів ураження.

  Достовірні причини розвитку отогематоми у кішки або собаки рідко вдається визначити при первинному клінічному огляді. Факторами, що провокують розвиток патологічного процесу, можуть стати аутоімунні процеси в організмі тварини, реакції алергічного типу або механічні травми.

Причини розвитку патології

  Найбільш частими причинами виникнення отогематоми у собаки стають пошкодження судин в результаті проколу або ж здавлювання. Тварина може роздряпати вухо, сильно потрясти головою або ж отримати травму під час бійки із сородичами.

 Отогематома вушної раковини виникає і в результаті наступних причин:

• захворювання паразитарного характеру;

• процеси запалення, спровоковані патогенними бактеріями або грибками;

• алергічні реакції.

 На фоні перерахованих вище факторів, виникає сильний свербіж. Кішка чи собака намагається усунути свербіж, розчісує місце ураження, травмуючи вухо.

Ознаки отогематоми і методи діагностики

Характерні симптоми отогематоми розвиваються через годину після розриву кровоносної або лімфатичної судини в вушній раковині.

 Серед основних ознак виділяють:      

 • набрякання вушної раковини;

 • біль і підвищення місцевої температури;

 • у собак з короткою шерстю відзначається почервоніння в ураженій ділянці;

 • кішки і собаки стають неспокійними, проявляють агресію при спробах пальпації ураженої ділянки власником. Тварина намагається нахилити голову в бік ураження. При зверненні до ветеринарного фахівця проводиться ряд досліджень, що дозволяють визначити тип патологічного процесу. Ветеринар проводить огляд слухового каналу за допомогою спеціального інструменту — отоскопа.

  Також необхідно взяти  мазки зі слухового каналу для виявлення можливої ​​інфекції або ж алергічної природи виникнення отогематоми. У деяких випадках роблять прокол (пункцію).

Лікування отогематоми у собак

  Консервативне лікування отогематоми у собак застосовується при невеликих обсягах накопичування ексудату або ж при ураженнях, що виникли досить давно. За допомогою медичного шприца з утвореної порожнини видаляється рідина. У деяких випадках, необхідно проведення повторної аспірації через рецидив отогематоми. У порожнину отогематоми вводяться гормональні препарати з групи кортикостероїдів. Вушні краплі призначаються собакам для запобігання інфікування вушного каналу. Важливо розуміти, що лікування отогематоми консервативними методиками рідко дає позитивні результати і вимагає більш тривалого періоду реабілітації.

За відсутності своєчасного лікування, існує ризик розвитку серйозних ускладнень. Отогематома може зменшитися або зникнути самостійно, але вушна раковина деформується в результаті розростання рубцевих тканинних структур. Ускладненнями отогематоми можуть стати закупорка слухового проходу і некротізація тканин кінчика вуха.

   Отже, якщо Ви виявили схожі симптоми у свого вихованця, не гайте часу і обов’язково зверніться до спеціаліста!

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,  асистент клініки ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Естонська, 51 А чи знаєте Ви, що існує день наших братів меших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 […]

Читать дальше >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка «ВЕТПро» за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія — одна з […]

Читать дальше >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читать дальше >>
Пухлини язика у собак
Пухлини язика у собак

Култикова Єлизавета, Лiкар ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Приозерна, 12Б   На жаль, іноді доводиться стикатися з хворобами, що виникають у наших домашніх улюбленців. У цій статті ми розглянемо такий аспект, як новоутворення на язиці у собак.      Загалом новоутворення – це група хвороб, яка залишається дуже актуальною проблемою у сучасній ветеринарній медицині та не […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X