Харчова алергія котів: діагностика і лікування

Котяча харчова алергія — це алергічна реакція на білок у котячому кормі.  Найчастіше білки беруть з яловичини, курки, риби, молочних продуктів та білків, що містяться в деяких злаках (пшениця, соєві боби, кукурудза).  Харчова алергія часто зустрічається у сіамських, але може вражати усі породи кішок, незалежно від віку.

Харчова алергія може бути викликана одним або кількома інгредієнтами в раціоні вашого вихованця.  Приклади включають яловичий або курячий білок, молочні продукти (молоко, сир, йогурт), яйця, рибу, певні зерна (соя, пшениця, кукурудза), консерванти та барвники.

  Зверніть увагу, що свербіж, пов’язаний з харчовою алергією, може з’явитися в будь-якому віці і навіть у тварини, яка протягом кількох років харчується однією і тією ж дієтою.  Крім того, рідко буває, що свербіж припиняється простим переходом від однієї дієти до іншої, оскільки дієта часто містить кілька загальних інгредієнтів.

Поширеними симптомами харчової алергії у кішок є:

— свербіж шкіри, що викликає подряпини у кішки;

  — періодичні інфекції вуха;

  — втрата волосся;

 — гарячі ділянки тіла;

  — ураження шкіри;

  — блювота;

  — діарея.

Симптоми харчової алергії дуже різноманітні.  Вони варіюються від проблем із шлунково-кишковим трактом (блювота, діарея) до проблем зі шкірою (випадіння волосся, свербіж) та інфекцій у вухах.  У рідкісних випадках це можуть бути навіть проблеми з диханням.  Але ці симптоми також можуть бути ознакою інших станів, про які не слід забувати.  Тому не варто намагатися самостійно лікувати харчову алергію вашої кішки.  Запишіться на прийом до ветеринара, оскільки тільки він зможе відповісти Вам, чи це харчова алергія.

Діагностичний метод лікування

Діагноз «харчова алергія» підтверджується або виключається за допомогою дієти для запобігання (тест з гіпоалергенною дієтою).

Деяку пряму непереносимість можна виявити на ранніх стадіях за допомогою аналізу крові, але частіше лікування не може розпочатися до появи симптомів і їх інтерпретації.  Ця дієта може тривати до 12 тижнів, щоб свербіж повністю припинився, перш ніж виключити діагноз харчової алергії. 

 Зазвичай, перевагою вважається домашня дієта, оскільки, за оцінками, близько 20% кішок з харчовою алергією мають алергію на комерційні гіпоалергенні дієти (консерванти чи інші добавки, перехресне зараження тощо). 

Таким чином, тест, проведений із приготованою в домашніх умовах їжею, зменшує ризик отримання хибнонегативних результатів.

Домашня дієта для виключення

Домашня дієта для уникнення складається з джерела тваринного білка, який Ваша кішка ніколи раніше не їла (наприклад, кролик, баранина, конина, оленина).

 Оскільки деякі кішки вибагливі, іноді буває важко змусити їх їсти тільки варене м’ясо, особливо якщо додати джерело вуглеводів (наприклад, картоплю, зелений горошок).  З цієї причини ми рекомендуємо на початку використовувати тільки варене м’ясо.  Якщо кішки добре сприймають це, можна згодом спробувати замінити частину м’яса джерелом вуглеводів, щоб зменшити витрати.

 Зверніть увагу, що цю домашню гіпоалергенну дієту слід застосовувати лише протягом тривалості тесту, оскільки вона не є ні повноцінною, ні збалансованою.  Однак це не спричинить проблем зі здоров’ям у дорослої кішки, яка дотримується її до 12 тижнів.

 У кішок, що ростуть, і у кішок, які не приймають домашню дієту, ми рекомендуємо, щоб дієта виключення використовувалася паралельно з комерційною гіпоалергенною дієтою.  Якщо рівень свербежу залишається незмінним після 12 тижнів, ми рекомендуємо повторити тест з іншою комерційною гіпоалергенною дієтою, щоб виключити діагноз харчової алергії.

ВАЖЛИВО! Пам’ятайте, що самолікування може нашкодити здоров’ю Вашого улюбленця , тому потрібно проводити усі профілактичні та лікувальні заходи під пильним наглядом Вашого ветеринарного лікаря!

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина, Асистент клініки ВЦ «Алден-Вет» за адресою: вул. Естонська,51 Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і […]

Читать дальше >>
Котик зригує шерсть. Термінова допомога
Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік. Чому саме це відбувається? За даними останніх […]

Читать дальше >>
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,  Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: пр-т Лобановського, 10А           Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому. Причини виникнення зубного каменю: годування; якість питної води; догляд за зубами; порушення обміну речовин; неправильний прикус. Годування    При споживанні м’якої їжі (м’ясо, […]

Читать дальше >>
КТ. Про що розповість даний метод дослідження?
КТ. Про що розповість даний метод дослідження?

Семенець Андрій, лікар – рентгенолог ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  вул. Героїв Дніпра, 18   Комп’ютерна томографія — це відносно новий (винайдений у 1972 році) і високоінформативний метод  діагностики, в основі якого лежить рентгенівське випромінювання. У ветеринарній медицині Києва комп’ютерний томограф з’явився у 2017 році (мал. 1). Апарат сконструйований так, що рентгенівська трубка і багато рядів […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X