Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія,

ординатор-терапевт, клініка «ВЕТПро» за адресою:

вул. Драгоманова, 31В

На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки.

Гастроентерологія — одна з провідних галузей ветеринарної медицини, що займається вивченням будови органів травлення, їх функцій, причин і механізмів розвитку захворювань, а також лікуванням і профілактикою останніх.

Робота усіх органів в організмі пов’язана між собою, іноді порушення роботи однієї системи, тягне за собою ряд порушень в інший. Наприклад, блювота може спостерігатися не тільки при отруєннях, гастритах, панкреатитах, гепатитах і холециститах, а також і при порушенні роботи нирок, кардіологічних проблемах, травмах головного мозку і т.і. Таким чином патології органів травлення можуть бути як первинними, так і вторинними, тобто одним із симптомів захворювання іншої системи.

У своїй практиці ми стикаємося з гастритами, гепатитами, гастроентероколітами різної етіології: у результаті неправильного годування тварин, глистових інвазій, вірусних інфекцій, інфекційних, аутоімунних захворювань, вроджених патологій, а також сторонніх тіл, що потрапляють в органи травлення, знову ж таки, з різних причин .

Досить часто доводиться стикатися з такими фразами, як: «він рве періодично», «була блювота пару днів, ми думаємо, це шерсть», «вона відмовилася від їжі і ми вирішили напоїти її молочком». Наскільки ми бачимо, такі ситуації, аж ніяк, не є нормою і часто дуже «тривожний  дзвіночок».

Консультація і прийом у ветеринара-гастроентеролога необхідні: якщо у вашого вихованця періодично виникає нудота і блювота з вмістом шлунку або ж жовчю, діарея або запори, знижується активність і відбувається зниження маси тіла.

У тварин організм працює не так, як у людей. У них набагато більш чутлива підшлункова залоза. За рахунок цього, часто може не підходити тип харчування. Для отруєння досить навіть лизнути «жирненького», щоб придбати такі проблеми, як: гострий панкреатит, який згодом може спровокувати виразкові зміни в шлунково-кишковому тракті, коліт, гастрит або, в деяких випадках, шлунково-кишкову кровотечу і т.п.

Так само досить часто в грі вони можуть з’їсти деталь або іграшку цілком. Траплялися випадки, коли власники нехтуючи серйозністю ситуації, що склалася, продовжували очікувати, поки передбачуваний об’єкт вийде природним шляхом, втрачаючи час. Було б здорово якщо чужорідне тіло пройде природним шляхом і не травмує шлунково-кишковий тракт, але, на жаль, у наших пухнастиків кишечник досить малий для цього. Якщо не пройти обстеження, і запустити цю ситуацію, цілком можливий результат оперативного втручання з вилучення стороннього тіла, а це, як ви знаєте, вже досить сильне навантаження на організм як від наркозу, так і сам процес реабілітації після процедури. А ось якщо відразу піти до гастроентеролога, то набагато більше шансів отримати ЧТ без оперативного втручання, і таким чином убезпечити вашого пухнастого друга.

Оскільки наші чотириногі друзі облизують все навколо, в тому числі і себе, нам важко застрахувати їх від глистів або чогось гіршого,  зокрема найпростіших, які дуже люблять жити у кишківнику і викликати порушення обміну речовин, розлади і т.п. Вони можуть викликати при цьому роздратування у кишківнику, порушення слизових оболонок, кровотечі і сильну інтоксикацію. Якщо у Вашого улюбленця діагностували «кишкових  жителів», рекомендується отримати консультацію гастроентеролога з метою відновлення слизової оболонки кишківника та задля профілактики рецидивів дисбактеріозу.

          Гастроентеролог — це не просто лікар крайньої необхідності, — це лікар, який міг би допомогти Вам правильно доглядати і піклуватися про Вашого улюбленця, убезпечити від виразок ШКТ, від систематичних отруєнь не певної етіології. Лікар зможе розповісти Вам про те, як зробити життя Вашого улюбленця щасливим, з апетитом і смакотою, адже для тварин — це  одне з найбільших задоволень у житті!

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,  асистент клініки ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Естонська, 51 А чи знаєте Ви, що існує день наших братів меших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 […]

Читать дальше >>
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома — це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читать дальше >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читать дальше >>
Пухлини язика у собак
Пухлини язика у собак

Култикова Єлизавета, Лiкар ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Приозерна, 12Б   На жаль, іноді доводиться стикатися з хворобами, що виникають у наших домашніх улюбленців. У цій статті ми розглянемо такий аспект, як новоутворення на язиці у собак.      Загалом новоутворення – це група хвороб, яка залишається дуже актуальною проблемою у сучасній ветеринарній медицині та не […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X