Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія,

лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики

ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32

Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній температурі тіла. Якщо ніс Вашого вихованця сухий протягом всього дня, або з носа тече, чи він вкритий кірочками, тріщинками, ранками — це ознаки захворювання, і привід звернутися по допомогу до Вашого лікаря.

Існує доволі багато захворювань, які можуть викликати схожі симптоми, тому у цьому випадку дуже важлива диференційна діагностика. Лікар огляне  тварину, візьме кров на аналізи, цитологію з уражень на носі і визначить причину, через яку виникла проблема, або направить до вузького спеціаліста.

Ознайомимося із захворюваннями, які можуть викликати появу кірочок на носі.

Гіперкератоз  собак.

Гіперкератоз — потовщення рогового слою епітелію. Проявляється виникненням зроговілих лусочок на носі і на лапах. На початку вони незначні і не викликають занепокоєння, але з часом захворювання прогресує і викликає неприємні відчуття у тварини. Може дійти до стану, коли собака не може нормально ходити, а нарости на лапах стають схожі на копита, тріскаються, рани не заживають і з’являється ризик сепсису.

 Причини гіперкератозу бувають різні:

— генетична схильність. Серед порід найбільш схильні такі: бордоський дог, ірландський тер’єр, лабрадор, ретривер, чорні тер’єри, мопси, боксери, бульдоги, і взагалі породи з короткою мордочкою. Проблема передається з генами, тому тварини з гіперкератозом не повинні використовуватися у розведенні;

— у літньому віці може проявлятися сильніше;

— механічне подразнення може стати причиною гіперкератозу;

— у брахіцефалічних порід, через недостатнє зволоження, зустрічається досить часто.

   Гіперкератоз, як такий, не лікується. Значної ремісії вдається досягти шляхом розм’якшення шкіри, одночасно зрізуючи її надлишки. Робити це треба регулярно, тому частіше відвідуйте Вашого ветеринарного лікаря.

  Серед інфекційних захворювань, що проявляються кірочками на носі, це може бути  чума м’ясоїдних, що викликається вірусом та при гострій формі  має тяжкий перебіг і високу летальність, тому важливо вакцинувати свого улюбленця згідно графіку і не пропускати щорічні ревакцинації.

 Паразитарна хвороба  лейшманіоз (шкірна форма), небезпечна для людей, також може проявлятися кірочками на носі.

 З аутоімунних захворювань кірочки на носі можуть викликати листовидна пузирчатка і системна червона вовчанка. При цих хворобах часто страждає шкіра, яку починає знищувати власна імунна система організму. Лікування аутоімунних захворювань засноване на застосуванні імуносупресивних препаратів, в більшості випадків вдається домогтися задовільної якості життя тварини при пожиттєвій підтримуючій терапії, але частина тварин не реагує адекватно на терапію.

Цинк-залежний дерматоз. Рідко зустрічається у собак, виникає внаслідок нестачі цинку в раціоні, або при порушенні засвоюваності цинку в шлунково-кишковому тракті. До цього захворювання схильні такі породи як хаскі, маламути, лайки. Лікується корекцією дієти і додаванням препаратів цинку до раціону.

Поверхневий некролітичний дерматит — рідке захворювання, пов’язане з новоутвореннями печінки та підшлункової залози, також може проявлятися кірочками на носі, тому важливо знайти причину і правильно лікувати тварину.

Усі ці захворювання потребують обов’язкового звернення до лікаря, специфічної діагностики  та терапії.

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,  асистент клініки ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Естонська, 51 А чи знаєте Ви, що існує день наших братів меших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 […]

Читать дальше >>
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома — це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читать дальше >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка «ВЕТПро» за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія — одна з […]

Читать дальше >>
Пухлини язика у собак
Пухлини язика у собак

Култикова Єлизавета, Лiкар ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Приозерна, 12Б   На жаль, іноді доводиться стикатися з хворобами, що виникають у наших домашніх улюбленців. У цій статті ми розглянемо такий аспект, як новоутворення на язиці у собак.      Загалом новоутворення – це група хвороб, яка залишається дуже актуальною проблемою у сучасній ветеринарній медицині та не […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X