Коли коту потрібен ветеринарний стоматолог?

Отже, вам пощастило бути власником котика. Вдвічі пощастило, якщо ваш кіт або кішка також симпатизує вам. Як же зробити так, щоб ваш котик мав здорові зуби та ясна? Щоб ви практично завжди розуміли, болить в нього щось, або він просто сумний і сьогодні не в гуморі? Як не пропустити важке захворювання у свого кота, і бути впевненим, що ви забезпечуєте його найкращім і найкориснішим? Адже сам котик не зможе «загуглити» собі ветеринарного стоматолога та піти до лікаря. Ваш кіт навіть не завжди в змозі продемонструвати вам, своєму власнику, що він має проблему, що в нього щось болить…

Чому це так відбувається? Чому ми, власники котів, не завжди можемо зрозуміти, що з нашим улюбленцем не все гаразд?

Відповідь проста. Справа в тому, що ми очікуємо від наших котиків зрозумілого нам повідомлення, а саме:

 • кіт відмовляється від їжі;
 • кіт торкається лапами своєї мордочки;
 • кіт підходить до нас, важко позіхає і відкривши пащу демонструє нам хворий зуб.

Погана новина. Майже у 90% випадків захворювань зубів та ротової порожнини нічого подібного не відбувається. Тварина ніяк не буде демонструвати вам свою проблему з хворим зубом, принаймні на початку захворювання. Кіт буде їсти сухий корм. Він же мусить їсти, не ходити ж йому до того ж ще й голодним. Якщо у нього уражена права сторона щелепи, він буде хрумтіти корм лівою.

Усі ознаки того, що тварина має якісь проблеми з яснами або зубами, будуть виявлені лише за умови наявності дбайливого власника, який чітко знає, що шукати, і може аналізувати зміни, які сталися з його улюбленцем.

Наприклад, кіт весь час їв сухий корм з гарним апетитом, а зараз бере його обережно, більше часу проводить біля миски, різко припиняє хрумтіти (з випадінням корму з рота) на декілька хвилин і потім знову намагається продовжити прийом їж. Отже, щоб помітити такі зміни в поведінці свого кота, потрібно бути уважним до нього, спостерігати за ним. Інакше як ви зможете зрозуміти, що щось пішло не так, якщо ви взагалі не уявляєте, як зазвичай проходить процес прийому їжі у вашої тварини?

Правила догляду за ротовою порожниною кота

Існують певні правила з догляду за нашими улюбленцями, дотримуючись яких можна звести до мінімуму ситуації, коли ваш кіт впродовж тривалого часу буде сам на сам страждати на хворобу зубів та ясен.

Правило 1.

Регулярні проводити огляди кота у ветеринарного лікаря, що знається на ветеринарній стоматології, або може направити вас до профільного фахівця. Згідно з останніми рекомендаціями WSAVA – дуже поважної міжнародної ветеринарної організації – регулярність огляду зубів вашого кота ветеринарним стоматологом має складати як мінімум раз на шість місяців, тобто два рази на рік.

Правило 2. 

Щоденна чистка зубів. Причому потрібно це робити спеціальними пастами. Чому так? А справа в тому, що тваринка не буде виполіскувати собі пащу після використання пасти, а все з’їсть. Тому паста, яку ви будете використовувати, має бути спеціальною, безпечною пастою для вашого улюбленця. Знайти таку можна у спеціалізованих магазинах, або вам її порадить дантист вашого кота. До речі, це досить непогано звучить – «дантист мого кота».

Отака щоденна чистка зубів вашому коту виконує два завдання. По-перше, зуби вашого котика будуть чисті та здорові. По-друге, ви завжди будете в курсі того, що відбувається з ротовою порожниною та зубами улюбленця. Бо якщо ваш кіт раптом зламає собі зуб, він не буде страждати декілька місяців, а ви не будете мати про це жодної уяви.

Правило 3.

Якщо під час щоденної чистки зубів ви побачили щось, що відрізняється від того, що ви бачили учора, ви маєте звернутися до фахівця – ветеринарного стоматолога або лікаря загальної практики, котрий має уявлення про хвороби зубів та ясен у тварин.

Ознаки проблем зі здоров’ям ротової порожнини котів

Основними ознаками того, що вашому котику потрібна допомога спеціаліста – ветеринарного стоматолога – є:

 • неприємний запах з пащі. Звісно, ми не маємо чекати свіжого подиху альпійських гір, але смердюче дихання не є нормою для наших котиків.
 • кровотеча з ясен. Це ознака захворювання пародонту. Як ми можемо побачити кровотечу? Адже у разі нетривалої кровотечі ваш кіт просто проковтне кров, і ротова порожнина буде чистою. Отже, коли ми говоримо «кровотеча з ясен», мається на увазі та кровотеча, що виникає під час щоденної чистки зубів зубною щіткою. А чи зможемо ми побачити кровотечу, якщо не чистимо своєму котику зуби? Мабуть, що ні.
 • наявність зламаного зуба. Такий зуб потрібно або лікувати, або видаляти. Саме не минеться, а навпаки зможе викликати виникнення більш складної патології, що буде потребувати тривалого, дороговартісного лікування. Крім того, це дуже болючий стан, який точно не покращить життя вашому коту.
 • зуб змінив свій колір, став сірим, синім або червоним. Це може бути ознакою ще одного болючого стану – пульпіту і також вимагає втручання спеціаліста. Скоріше за все коту під анестезією зроблять внутрішньоротовий рентгенівський знімок та виконають ендодонтичне лікування: запломбують зубний канал та реставрують коронку зуба фотополімерним матеріалом.
 • наявність будь-яких новоутворень на слизовій ротової порожнини. Дуже серйозний симптом. Не варто зволікати з візитом до лікаря.
 • кіт почав менше їсти, втрачає вагу, віддає перевагу м’яким консервам і відмовляється від сухого корму, припинив бавитися з іграшками. Ці ознаки не на пряму вказують нам на проблеми в ротовій порожнині, але є досить частими симптомами при захворюваннях зубів та ясен.
 • ви ніколи не чистили зуби своєму коту. Навіть якщо там поки все добре, не зволікайте. Отримайте інформацію про правильний догляд за зубами та яснами вашого кота. Пройдіть майстер-клас з котячої чистки зубів.
 • вашому котику більше двох років і він досі не має свого дантиста. За останніми даними WSAVA  (міжнародної ветеринарної асоціації дрібних тварин) 80% котів, котрі старше двох років, мають проблеми зі здоров’ям ротової порожнини. Навіть якщо вони нам самі про це не “кажуть”.

Сьогодні ветеринарна стоматологія не обмежується лише видаленням гнилих зубів. Ми в змозі діагностувати та допомагати на ранніх стадіях при досить складних патологіях, чим значно покращуємо і подовжуємо життя ваших улюбленців. Але без допомоги власників ветеринарні стоматологи безсилі. Будьте уважні до ваших котиків і пам’ятайте про щоденну чистку зубів.

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина, Асистент клініки ВЦ «Алден-Вет» за адресою: вул. Естонська,51 Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і […]

Читать дальше >>
Котик зригує шерсть. Термінова допомога
Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік. Чому саме це відбувається? За даними останніх […]

Читать дальше >>
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,  Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: пр-т Лобановського, 10А           Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому. Причини виникнення зубного каменю: годування; якість питної води; догляд за зубами; порушення обміну речовин; неправильний прикус. Годування    При споживанні м’якої їжі (м’ясо, […]

Читать дальше >>
Харчова алергія котів: діагностика і лікування
Харчова алергія котів: діагностика і лікування

Котяча харчова алергія — це алергічна реакція на білок у котячому кормі.  Найчастіше білки беруть з яловичини, курки, риби, молочних продуктів та білків, що містяться в деяких злаках (пшениця, соєві боби, кукурудза).  Харчова алергія часто зустрічається у сіамських, але може вражати усі породи кішок, незалежно від віку. Харчова алергія може бути викликана одним або кількома […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X