Кон’юнктивіти та отити

Кон’юнктивіт – це запалення внутрішньої поверхні повіки, кон’юнктиви, яке супроводжується виділеннями з очей. Кон’юнктивіти бувають гострими і хронічними, односторонніми або двосторонніми.

Отит – це запалення зовнішнього, середнього і внутрішнього вуха. У тварин найчастіше зустрічається зовнішній отит. У статті детально розглянемо ці захворювання.

На кон’юнктивіт хворіють коти незалежно від віку і статі тварини. Причини запалення кон’юнктиви можуть бути різними: бактерії, вірусні інфекції, потрапляння в око сторонніх предметів, травми, алергії, вроджені чи набуті патології ока.

На відміну від кон’юнктивітів, схильність до отиту мають певні породи. Найчастіше захворювання вражає такі породи котів, як скоттіш фолд (через «висячі» вуха і, в більшості випадків, звуження вушних проходів)

Причини отитів

Причини отитів також можуть бути різними:

  • потрапляння у вуха сторонніх предметів;
  • паразитарні захворювання (отодектоз, саркоптоз);
  • переохолодження;
  • алергії;
  • аутоімунні захворювання.
Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - dnozflyievzb2wu0-1.jpg

Якщо після лікування та виключення з раціону ймовірного алергену проблема залишається, наступним кроком є дієта, суть якої полягає в тому, що тварині потрібно вибрати новий вид білка, який вона ніколи раніше не вживала. Це може бути як натуральний продукт, так і лікувальні гіпоалергенні корми. Однак слід бути обережними, оскільки ми не знаємо, як тварина відреагує на новий вид білка. Рекомендовано робити це під наглядом лікаря.

Найбільш частою причина розвитку одночасно кон’юнктивітів і отитів є алергія, часто харчового характеру. Харчовим алергеном може бути що завгодно: м’ясо, каші, овочі, корми. Навіть якщо Ваш кіт вживав цю їжу протягом декількох років, це не виключає імовірність виникнення алергії. У першу чергу, звичайно ж, необхідно виключити з раціону нові продукти, які ви давали тварині протягом останніх 10 днів, далі слід починати лікування захворювання.

Правильність постановки діагнозу

Правильність постановки діагнозу багато в чому залежить від інформації, наданої власниками тварин. Лише спільними зусиллями власників і лікаря можна досягти правильних результатів. Чим більше інформації ви зможете надати лікарю, тим легше йому буде поставити вірний діагноз і скласти план лікування.

У разі виникнення підозри на отит і кон’юнктивіт алергічного характеру лікар не повинен забувати і про інші можливі причини одночасного ураження очей і вушних раковин (проблеми з зубами, порушення цілісності барабанної перетинки, паразитарні інфекції).

Якщо під час первинного огляду не вдалося поставити діагноз, потрібно пройти низку досліджень, щоб розпочати лікування вже вторинної інфекції, і паралельно з’ясовувати причину виникнення проблем зі здоров’ям у кота. Як мінімум, потрібно провести отоскопію, взяти мазки-відбитки з вуха, за необхідності – зробити аналіз змиву з очей, клінічний аналіз крові. Надалі, беручи до уваги отримані результати, призначається лікування або обстеження: наприклад, бактеріологічний посів, розгорнуті аналізи крові, рентгенографія, в деяких випадках комп’ютерна діагностика.

І пам’ятайте: правильність постановки діагнозу і лікування багато в чому залежить від вас!

Правильний догляд за твариною

Правильний догляд за твариною – це профілактика розвитку захворювань. Якщо виникають проблеми зі здоров’ям вашого улюбленця, не біжіть по сусідах і друзях, які розповідають, що у їх тварин було колись «схоже захворювання», адже симптоми можуть бути схожими, але захворювання – зовсім іншим, відповідно і лікування буде відрізнятись!

Бережіть своїх улюбленців, оскільки у 70% випадків причиною звернення до ветеринара є неправильне годування і догляд за твариною. Перш ніж завести собі чотирилапого друга, ознайомтеся з його породними особливостями, адже у вас з’явиться новий член родини не на один день, і треба розуміти, що це велика відповідальність.

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина, Асистент клініки ВЦ «Алден-Вет» за адресою: вул. Естонська,51 Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і […]

Читать дальше >>
Котик зригує шерсть. Термінова допомога
Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік. Чому саме це відбувається? За даними останніх […]

Читать дальше >>
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,  Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: пр-т Лобановського, 10А           Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому. Причини виникнення зубного каменю: годування; якість питної води; догляд за зубами; порушення обміну речовин; неправильний прикус. Годування    При споживанні м’якої їжі (м’ясо, […]

Читать дальше >>
Харчова алергія котів: діагностика і лікування
Харчова алергія котів: діагностика і лікування

Котяча харчова алергія — це алергічна реакція на білок у котячому кормі.  Найчастіше білки беруть з яловичини, курки, риби, молочних продуктів та білків, що містяться в деяких злаках (пшениця, соєві боби, кукурудза).  Харчова алергія часто зустрічається у сіамських, але може вражати усі породи кішок, незалежно від віку. Харчова алергія може бути викликана одним або кількома […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X