Кошенята та цуценята

Усім нам приносить радість момент народження кошенят та цуценят. Але ми повинні усвідомлено та відповідально підходити до того, щоб допомогти матері у догляді за малюками. Адже перші дні життя після народження найскладніші для організму малюків.

Вкрай важливо, щоб уже в перші години життя до організму новонародженого потрапила необхідна доза молозива. Своєчасне отримання молозива забезпечить малюкам захист від інфекцій і вірусних захворювань. 90 % антитіл потрапляє до організму малюка саме з ним, і, найголовніше, що молозиво захищає від зневоднення, підтримує водно-електролітний баланс і нормалізує кровообіг. Якщо ж у матері немає молока або вона відмовилася від малюків, власнику необхідно самостійно вигодовувати дитинчат спеціалізованими сумішами для цуценят і кошенят, згідно з інструкцією виробника. Годувати в такому випадку необхідно кожні 2-3 години, а після годування залишки суміші видаляти. Потім ретельно мити пляшечку і дезінфікувати її за допомогою окропу (або у такий спосіб, як зазначено виробником). Через 3 тижні суміш потрібно поступово замінювати спеціальними кормами (для кошенят або цуценят), оскільки вони містять весь комплекс поживних речовин, вітамінів і мінералів. Після 6 місяців малят потрібно повністю перевести на нормальну їжу (бажано готові корми), з інтервалом 3-4 рази на день. Після годування мати повинна постійно й ретельно вилизувати своїх малюків, щоб стимулювати акти сечовипускання і дефекації.

Проте буває, що мати не вилизує своїх діток, і в такому випадку догляд за новонародженими лягає на плечі власника. Щоб зімітувати даний процес, власникам необхідно ніжно масажувати животик теплою, м’якою серветкою, за ходом годинникової стрілки щоразу після годування.

Але іноді зустрічаються такі матері, які занадто часто й інтенсивно вилизують своїх малюків, виявляючи надмірну турботу. В результаті відбувається травматизація пупка і розрив черевної порожнини. Ще одна форма надмірної турботи полягає в постійному перенесенні малюка з місця на місце, що також може викликати травматизацію цуценяти або кошеняти й послабити його організм.

Дуже важливий момент — це контроль за температурою тіла малюка. Протягом 4-х тижнів після народження температура тіла може бути на 1-3 ºС нижче, ніж у дорослих тварин, і переважно залежить від температури навколишнього середовища. Імунітет новонароджених тварин значно послабшає, якщо вони будуть знаходитися при температурі навколишнього середовища нижче 30 ºС. Однак підвищення температури до 37-39 ºС так само справляє негативний вплив, оскільки може викликати сухість слизових оболонок і збільшити частоту серцевих скорочень і дихання. Тому «тварин-сиріт» необхідно утримувати в термобоксі, що регулюється, або в коробці.

Необхідно звернути увагу на дуже важливий момент — це огляд кожного народженого з посліду, оскільки у ветеринарній практиці часто зустрічаються аномалії новонароджених. Вони бувають різного походження і мають своєрідні симптоми.

До таких патологій відносяться:

  • Незарощення черевної порожнини — у цуценят і кошенят спостерігається вивалювання внутрішніх органів та кишковика за межі черевної та грудної порожнини. За такої патології тварина нежиттєздатна.
  • Пупкова грижа — ця патологія зустрічається дуже часто. Вона може бути як природженою, так і набутою, може бути виправлена ​​хірургічним шляхом при досягненні твариною віку 10-12 місяців.
  • Вовча паща і заяча губа — це розщеплення верхньої губи і твердого піднебіння. Щоб побачити дану патологію, необхідно оглянути або пропальпувати тверде небо (верхня частина ротової порожнини). Чим складніше патологія, тим менше шансів виживання, оскільки під час харчування молоко потрапляє в носові шляхи, потім у легені, і малюк може померти від аспіраційної пневмонії або від виснаження організму. Якщо патологія не важка, тоді її можна усунути хірургічним шляхом.
  • Атрезія ануса — це повна відсутність анального отвору. Проявляється тим, що цуценята та кошенята постійно кричать і роздуваються. У разі такої патології необхідно звернутися до фахівця ветеринарної медицини за терміновою допомогою.
  • Пороки серця — у малюків з даною патологією спостерігається дихальна недостатність, дихальні рухи прискорені, дихання утруднене, без глибоких зітхань, постійний кашель, синюшність слизових оболонок і подушечок лап. Таких тварин необхідно показати ветеринарному лікарю.
  • Глухота і сліпота — щоб переконатися в тому, що малюк чує, необхідно перевіряти слух з 14-го дня життя (постукати по предмету, зателефонувати, подзвонити у дзвіночок і т.д.). Глуха тварина не реагує на звук і не повертає голову в бік джерела звуку. Необхідно показати цуценя або кошеня ветеринарному офтальмологу.

Але турбота про малюків — це не тільки штучне вигодовування і контроль випорожнень. Дитинчата-штучники як ніхто інший потребують обов’язкової вакцинації! Якщо вони не отримують жодної краплі молозива, то колостральний імунітет у них буде відсутнім. І завдання власників — подбати про це.

Перед вакцинацією необхідно обов’язково провести дегельмінтизацію, яку можна розпочати з 6-тижневого віку. Цуценят можна вакцинувати з 6-тижневого віку (але тільки двовалентною вакциною «Puppy»), а кошенят — з 8-тижневого віку.

У разі відсутності або браку уваги матері, вся відповідальність по догляду за малюками лягає на плечі власників, і будьте впевнені, що малюки назавжди запам’ятають вас як людину, яка допомогла їм вижити.

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина, Асистент клініки ВЦ «Алден-Вет» за адресою: вул. Естонська,51 Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і […]

Читать дальше >>
Котик зригує шерсть. Термінова допомога
Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік. Чому саме це відбувається? За даними останніх […]

Читать дальше >>
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,  Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: пр-т Лобановського, 10А           Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому. Причини виникнення зубного каменю: годування; якість питної води; догляд за зубами; порушення обміну речовин; неправильний прикус. Годування    При споживанні м’якої їжі (м’ясо, […]

Читать дальше >>
Харчова алергія котів: діагностика і лікування
Харчова алергія котів: діагностика і лікування

Котяча харчова алергія — це алергічна реакція на білок у котячому кормі.  Найчастіше білки беруть з яловичини, курки, риби, молочних продуктів та білків, що містяться в деяких злаках (пшениця, соєві боби, кукурудза).  Харчова алергія часто зустрічається у сіамських, але може вражати усі породи кішок, незалежно від віку. Харчова алергія може бути викликана одним або кількома […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X