Опіки котів

Мухаммад Фатіма
Лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Гришка, 4а

Коти неймовірно допитливі тварини: їм усе цікаво, вони люблять досліджувати. Ці домашні улюбленці дуже полюбляють спостерігати за своїми господарями, тому іноді можуть застрибнути на кухонну плитку та отримати опіки подушечок лап або ж перекинути гарячий посуд. Окрім того, коти можуть з’їсти заборонені для них речовини, які можуть призвести до опіків роту, стравоходу, шлунку.

Опік – це пошкодження тканин організму під впливом високих температур, кислот, лугів, іонізуючого випромінювання.

Види опіків

Розрізняють такі види опіків:

 • Термічні – це пошкодження шкіри внаслідок контакту з гарячою речовиною або предметом (гаряча вода, пара, вогонь, розпечений асфальт). 
 • Хімічні – пошкодження шкіри або слизових оболонок будь-якими хімічними речовинами (луги, кислоти, газ, медикаменти, спирт).
 • Електричні – пошкодження шкіри внаслідок контакту з матеріалами, які проводять струм. Струм швидко поширюється через м’язи, кров, спинномозкову рідину. Відмінною особливістю електричного ураження є наявність точки входу і виходу – так звана мітка струму. Площа ураження зазвичай невелика, але глибока.
 • Променеві опіки пов’язані з впливом на організм іонізуючого або інфрачервоного опромінення.

Ступені опіків

Розрізняють 4 ступені опіків:

 • І ступінь – це ураження верхнього шару шкіри (епідермісу). Такі опіки характеризуються болем, почервонінням шкіри. Вони, зазвичай, гояться швидко, навіть при мінімальному догляді.
 • ІІ ступінь – це ураження не тільки епідермісу, але й зовнішніх шарів дерми. Характеризується утворенням пухирів, які гояться за декілька тижнів, але є ризик зараження.
 • ІІІ ступінь – це ураження епідермісу, всіх шарів дерми та підшкірної клітковини. Такі опіки характеризуються втратою больових відчуттів в ураженій ділянці, а також утворенням струпа. Струп – це скоринка, що покриває поверхню рани, опіку, садна, утворена згорнутою кров’ю і лімфою, також може містити гній і відмерлі тканини. Загоєння відбувається тривалий термін, після якого на шкірі залишаються рубці. Такі опіки дуже часто вимагають хірургічного втручання – пересадку шкіри.
 • IV ступінь характеризується загибеллю тканин, обвугленню м’язів, кісток, підшкірно-жирової клітковини. Такий опік найважчий та піддається лікуванню лише у ветеринарних установах.

Наслідки опіків

Опікова травма – це не лише ураження тканин у ділянці взаємодії із предметом опіку, а й комплексна реакція організму на отримане ураження.

Наслідки опікової травми:

 • Опіковий шок – стан організму, який виникає внаслідок поверхневих і глибоких опіків площею 15 % і більше, і характеризується порушенням життєво важливих функцій організму.
 • Гостра опікова токсемія виникає внаслідок попадання в кров продуктів розпаду тканин, які уражені опіком.
 • Опікова септикотоксемія – попадання у кров ще й патогенних мікроорганізмів.

Лікування

При всіх видах опіків необхідний огляд ветеринарного лікаря. Після того, як спеціаліст проведе огляд тварини, він встановить вид, ступінь опіку та призначить ефективне лікування. У складних випадках може знадобитися стаціонарне перебування кота у ветеринарній клініці.

Інфузійне введення препаратів використовують за необхідністю для того, щоб запобігти зневодненню організму. Часто ця терапія потребується пацієнтами, у яких опіки повної або ж часткової товщини шкіри, а також якщо опіки займають значну площу поверхні шкіри.

Окрім того, тварина потребує введення болезаспокійливих препаратів.

На опіки часто накладають пов’язки, які необхідно змінювати щодня.

Слідкуйте за своїми домашніми улюбленцями та одразу звертайтесь до ветеринара!

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина, Асистент клініки ВЦ «Алден-Вет» за адресою: вул. Естонська,51 Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і […]

Читать дальше >>
Котик зригує шерсть. Термінова допомога
Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік. Чому саме це відбувається? За даними останніх […]

Читать дальше >>
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,  Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: пр-т Лобановського, 10А           Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому. Причини виникнення зубного каменю: годування; якість питної води; догляд за зубами; порушення обміну речовин; неправильний прикус. Годування    При споживанні м’якої їжі (м’ясо, […]

Читать дальше >>
Харчова алергія котів: діагностика і лікування
Харчова алергія котів: діагностика і лікування

Котяча харчова алергія — це алергічна реакція на білок у котячому кормі.  Найчастіше білки беруть з яловичини, курки, риби, молочних продуктів та білків, що містяться в деяких злаках (пшениця, соєві боби, кукурудза).  Харчова алергія часто зустрічається у сіамських, але може вражати усі породи кішок, незалежно від віку. Харчова алергія може бути викликана одним або кількома […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X