Паразити у собак:  гельмінтози

Хвороби, що викликають паразитичні хробаки, називають гельмінтозами.

Гельмінти (паразитичні хробаки) супроводжують собак все життя – від народження до старості. Це пояснюється тим, що наші вихованці проводять час на вулиці, під час прогулянок, можуть контактувати з зараженими тваринами.

Гельмінти – багатоклітинні організми, що мають складну будову, величиною від часток міліметра до 5-ти метрів, різної форми.

У собак дуже часто виявляють гельмінтів, що належать до двух типів: плоскі та круглі черв’яки. Тип плоскі черви представлений двома класами: трематоди (сосальщики) і цестоди. Тип круглі черви – класом нематоди.

Круглі черви – Нематоди

Більшість збудників гельмінтозів проникають в організм м’ясоїдних тварин через рот із кормом і водою, при ковтанні проміжних господарів, через шкіру, при укусі кровоссальними комахами, внутрішньоутробно. Локалізуються гельмінти частіше в травній системі (гетерофіоз, ехінококоз, дипилидиоз, токсокароз, токсаскарідоз), рідше в печінці (опісторхоз), нирках (діоктофімоз), легенях (парагонімоз), серці (дирофіляріоз), м’язах (трихінельоз), підшкірній клітковині (дракункульоз) , венах (шистосомоз).

Патогенний вплив гельмінтів на організм тварин різноманітний. Це механічний, алергічний, токсичний і трофічний вплив. Також гельмінти сприяють появі в органах і тканинах свого господаря різних мікроорганізмів.

Механічний вплив гельмінтів обумовлений міграцією в організмі личинок, їх ростом і розвитком, тиском у місцях локалізації.

Алергічні реакції при гельмінтозах клінічно проявляються почервонінням і набряком шкіри, висипами, підвищенням температури тіла, ознобом, шоковими станами.

В результаті порушення обміну речовин у хворих тварин відзначають токсикоз: погіршується загальний стан, знижується апетит, розбудовується процес травлення, зменшується кількість еритроцитів.

В результаті ураження тварини гельмінтами під загрозу потрапляють усі члени родини, особливо діти.

Щоб уникнути захворювання, необхідно регулярно проводити профілактику, за допомогою спеціальних лікарських препаратів.

Обов’язково дегельмінтизацію проводять перед вакцинацією за 10-14 днів.

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,  асистент клініки ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Естонська, 51 А чи знаєте Ви, що існує день наших братів меших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 […]

Читать дальше >>
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома — це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читать дальше >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка «ВЕТПро» за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія — одна з […]

Читать дальше >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X