Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю

Балобанова Катерина
Лікар-терапевт, хірург ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87

З появою цуценяти в родині з’являється багато радості, турбот, а також відповідальності. Коли цуценя приходить в дім, з ним з’являється багато питань, на які шукають відповіді в Інтернеті, у знайомих, волонтерів та інших, що нерідко призводить до неправильного годування, утримання тварини та навіть інколи несе небезпеку для здоров’я вашого улюбленця. Так де ж шукати відповіді, як не нашкодити новому члену родини, як все зробити правильно?

У цій статті спробуємо розповісти про основні аспекти та питання, які найчастіше турбують новоспечених власників тварин, а також розповімо де отримати інформацію, яка допоможе виростити здорового та щасливого собаку.

Перше, що повинен усвідомлювати власник: цуценя – це жива істота, це не іграшка для дитини, не модний аксесуар для вечірок, це не показник престижу та достатку родини, це – живий організм. Перше місце, куди потрапляє новонароджена дитина – пологовий будинок, де лікарі навчають матір, як правильно дбати про дитину, годувати, купати, переодягати… Так і про маленьке цуценя має розповідати фахівець, лікар ветеринарної медицини.

Отже, з чого починається спільне існування людини та собаки? Розглянемо декілька варіантів в залежності від того, як тварина потрапила до вас, в якому стані, і за яких обставин, що робити та куди звертатись, які питання можуть виникнути.

Перший варіант: щеня купували у знайомих або у розпліднику з перевіреною репутацією. 

У такому випадку, перший візит до ветеринарної клініки має відбутися через 7-10 днів, цей час необхідний для адаптування вашого улюбленця до нових умов існування. 

Негайно йти до лікаря не потрібно, оскільки в таких випадках ви маєте достатньо інформації від заводчика про стан тварини та проведені профілактичні міри. Термін може змінюватись при форс-мажорних ситуаціях (травми, поява симптомів хвороби). 

Таким чином, за 7-10 днів ви можете, також, сформулювати перелік питань.  Після огляду тварини, лікар має поставити до вас питання щодо стану пацієнта: наявність апетиту, чи немає розладів роботи шлунково-кишкового тракту та інше. Якщо немає ніяких порушень, вам роз’яснюють правила годівлі та утримання, графік проведення профілактичних заходів та їх необхідність.

 1. Проведення дегельмінтизації: препарати, методи, терміни.  
 2. Проведення щеплення: графік щеплень, які хвороби входять до обов’язкових вакцин, які наслідки при недотриманні графіку, які ризики при проведенні щеплення, терміни карантину після проведення щеплення.
 3. Проведення обробок від ектопаразитів (блохи, кліщі): препарати, чим відрізняються, які правила та частота застосування, доцільність використання обробок, а також хвороби, які вони профілактують.
 4. Годівля: типи годівлі (готові раціони або приготування їжі самостійно), переваги кожного з типів, режим годівлі (кратність, особливості), заборонені харчові продукти, ласощі, вітамінні добавки або вітаміни.
 5. Утримання: як привчити до вулиці, скільки раз необхідно виводити тварину на вулицю за потребою, важливість моціону саме для вашого улюбленця. 
 6. Гігієна: як правильно доглядати за шерстю і шкірою, як часто треба купати, вичісувати або стригти собаку, які засоби догляду застосовувати і як вибрати гребінець для певного типу шерсті, особливості догляду в залежності від породи.
 7. Розмноження: коли настає статева і фізіологічна зрілість, яке рішення вірне: проведення кастрації (стерилізації) або ні, якщо собака має селекційну цінність, то в який термін вона має народжувати, вплив гормонального фону на організм тварин, що не кастровані та не застосовуються в розведенні, ризики, що можуть виникнути.

Отже, якщо ваш новий друг потрапив до вас від надійних господарів, то заздалегідь складіть перелік питань, що будуть стосуватися саме вашої тварини, її індивідуальних особливостей, породи, віку і статі.

Другий варіант: тварина потрапила до вас з вулиці. В цьому випадку перший візит до ветеринарної клініки необхідно привести одразу.

При роботі з тваринами, яких забрали з вулиці, часто необхідно витримувати карантин. Після огляду, в цьому випадку, лікар має вам роз’яснити не лише загальну інформацію (що описана в першому випадку), а також розповісти про діагностичні міри та ризики, що можуть стосуватися вас та членів вашої родини.

 1. Визначення приблизного віку тварини: від віку собаки може залежати наскільки вона зможе звикнути до нового господаря та пристосуватися до нових умов утримання. 
 2. Загальний стан тварин: якість хутряного покрову, враження шкіри, наявність висипів або алопецій, стан зубів та ротової порожнини, ступінь вгодованості, наявність явних травм або каліцтва.
 3. Діагностичні міри: аналізи крові, що можна виявити по їх результатам і навіщо.  Дерматологічні дослідження, хвороби, які є спільними для тварини та людини.
 4. Карантин під наглядом ветеринарного лікаря: поведінка тварини, наявність або відсутність агресії, прояв хвороб, що мають інкубаційний період.
 5. Проведення профілактичних мір: ризики при відсутності щеплень, дегельмінтизації, обробок від ектопаразитів.

Кожна тварина індивідуальна, має свою історію, особливості в поведінці, схильності до тих чи інших хвороб. Перший візит до ветеринарної клініки є дуже важливим для вас і вашого улюбленця. Перед тим як йти до лікаря, власник має підготуватися: визначити, які питання він поставить, взяти з собою ласощі, щоб тварина не лякалась ветеринарної лікарні та ветеринара.

Здоров’я вашого улюбленця залежить від вас!

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,  асистент клініки ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Естонська, 51 А чи знаєте Ви, що існує день наших братів меших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 […]

Читать дальше >>
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома — це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читать дальше >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка «ВЕТПро» за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія — одна з […]

Читать дальше >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X