Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю


Дорофєєва Ірина
Лікар-терапевт ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87

У нас у домі радісна подія: з’явилося маленьке пухнасте кошеня або доросла кішка, яку підібрали на вулиці. Але з цією радістю виникає питання: “Що робити далі?”. І тут новоспечені власники згадують про ветеринарну клініку. Отже, що треба запитати у лікаря, щоб надалі не було проблем з тваринкою, адже чим раніше ви звернетесь до лікаря, тим швидше у вас буде гармонія з вашою кішкою чи котиком. 

«А хто в нас котик чи кішечка?»

Цього питання не треба соромитись, бо коли кошеня ще маленьке, людині може бути важко визначити стать кошеня правильно.

«Який вік тварини?»

Якщо кошеня купують, то продавець повідомляє про дату народження. Але коли тваринку підбирають з вулиці – власник не може встановити вік, і в цьому вам допоможе лікар. 

Від віку залежить спосіб правильного годування та догляду за твариною.

«Чи можемо ми чимось заразитись від кота?»

Так, бо деякі грибкові (лишай) паразитарні (демодекоз, глисти), інфекційні (сказ) хвороби заразні для людини та тварини. 

«Як правильно годувати наше кошеня?»

Після визначення віку лікар розповість скільки разів на день і чим годувати тварину, щоб вона була здорова і радувала своїм добрим самопочуттям своїх власників. 

«Коли починати вакцинацію і чи вона потрібна взагалі?»

Вакцинація дуже важлива, оскільки деякі вірусні хвороби дуже небезпечні для тварин і можуть призвести до загибелі. Лікар розповість про те, як підготуватись і коли треба почати вакцинуватись.

«А дегельмінтизацію треба проводити?»

Обов’язково! Бо глисти призводять до зниження імунітету організму і можуть призвести до загибелі вашого кошеняти.

«Як подорожувати з котиком?»

Це дуже важливе питання для тих, хто звик подорожувати. Для поїздок з твариною існують певні правила, і вони відрізняються у різних країнах. Окрім того, для подорожі тварині треба створити певні умови (переноска, заспокійливі препарати). 

«Чи обов’язково каструвати тварину?»

Обов’язково, якщо ви не плануєте мати кошенят і не будете зводити кота з кішками. Давати гормональні таблетки тваринам, щоб вони не «кричали» – не вихід, тому що такі ліки призводять до погіршення здоров’я вашого улюбленця.

«У якому віці кішка може народжувати?»

Вік тварини дуже важливий для отримання здорового потомства. До того ж тварина має бути підготовлена до народження кошенят (вчасно проведена дегельмінтизація, вакцинація і т.д.).

«Як часто треба відвідувати ветеринарного лікаря?»

Ветеринарного лікаря треба відвідувати раз на рік, навіть якщо тварина не хворіє: лікар може помітити зміни у стані тварини, які не помічають власники. Якщо тварина має в анамнезі хронічні хвороби, то лікар порекомендує графік відвідувань індивідуально.

Більш детальні відповіді надасть лікар під час огляду чи консультації!

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина, Асистент клініки ВЦ «Алден-Вет» за адресою: вул. Естонська,51 Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і […]

Читать дальше >>
Котик зригує шерсть. Термінова допомога
Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік. Чому саме це відбувається? За даними останніх […]

Читать дальше >>
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,  Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: пр-т Лобановського, 10А           Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому. Причини виникнення зубного каменю: годування; якість питної води; догляд за зубами; порушення обміну речовин; неправильний прикус. Годування    При споживанні м’якої їжі (м’ясо, […]

Читать дальше >>
Харчова алергія котів: діагностика і лікування
Харчова алергія котів: діагностика і лікування

Котяча харчова алергія — це алергічна реакція на білок у котячому кормі.  Найчастіше білки беруть з яловичини, курки, риби, молочних продуктів та білків, що містяться в деяких злаках (пшениця, соєві боби, кукурудза).  Харчова алергія часто зустрічається у сіамських, але може вражати усі породи кішок, незалежно від віку. Харчова алергія може бути викликана одним або кількома […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X