Підготовка до перевезення собаки за кордон

Матяш Олександр
Лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою пр-т Лобановського, 10а

Іноді власник тварини, якщо йому необхідно поїхати за кордон, може не захотіти залишати тварину в спеціальному готелі.

Звичайно, для всіх господарів, котрі обожнюють своїх улюбленців, психологічно складно віддавати свою тварину в спеціальний готель на перетримку або можливо залишити друзям, родичам. 

Тож виникає питання про підготовку тварини до перевезення за кордон: «Які довідки треба оформити?», «Які щеплення потрібні улюбленцю?» і т.д. Спробуємо детально розібратися.  

Насамперед вам потрібно детально ознайомитися з правилами ввезення тварин до країни, яку плануєте відвідати. Зверніть увагу на нюанси, які мають країни ЄС, Америки і т. д. Адже, наприклад, країни Європи забороняють перетинати кордон тваринам, яким менше ніж 6 місяців. Навіть існують певні заборони щодо ввезення бійцівських порід собак в окремих європейських країнах. Ознайомитися з усією інформацією ви можете на сайті ММКП «Центр контролю за тваринами». 

Які наступні кроки?

Ідентифікація

По-перше, ваш улюбленець має пройти ідентифікацію: вона здійснюється за допомогою мікрочіпа. Ця процедура безболісна. Чіп має 15-значний код для зчитування, який буде занесений у міжнародну базу, а наліпка, яка додається до чіпа, буде вклеєна у ветеринарний паспорт. 

Ветеринарний паспорт

У вашого песика має бути ветеринарний паспорт міжнародного зразка. Ваш собака може отримати ветеринарний паспорт на підставі клінічного огляду, профілактичних обробок від глистів, паразитів та проведених щеплень. 

Ветеринарний лікар, який проводить всі ці маніпуляції, має підтвердити записи в паспорті підписом, печаткою і правильною датою. 

Дегельмінтизація та обробки від ектопаразитів мають бути проведені між 48 та 24 годинами до виїзду. Це також має вказуватися в паспорті. Багато країн звертають увагу на профілактичні обробки, адже вас можуть пропустити через кордон, але потім, за відсутності дегельмінтизації, відправити тварину на 2-тижневий карантин. Певні хірургічні втручання також можна вказати (наприклад, кастрацію).   

Ветеринарний паспорт лікар може заповнити після огляду тварини та вказати такі пункти: 

  • кличка; 
  • вік;
  • стать; 
  • порода; 
  • дані власника; 
  • дата, назва вакцини; 
  • дані чіпа.

Вакцинація

Щеплення треба зробити не менше ніж за 30 днів та не більше ніж за 1 рік до виїзду з країни. Вакцинацію проводять від таких захворювань як: чума м’ясоїдних, парвовірусний ентерит, вірусний гепатит, парагрип, лептоспіроз, сказ.  Щеплення роблять тварині не менше 3 місяців і вважають його чинним не раніше ніж через 21 день, а перед цим, за 7-10 днів, проводять дегельмінтизацію (краще дворазово).  

Кожна попередня вакцинація має бути внесена в паспорт в зазначеному місці.

Після вакцинації проти сказу вам потрібно отримати довідку про визначення в крові тварини титрів антитіл. 

Така експертиза і сама довідка видається лише Державною ветеринарною лабораторією в тому місті, де ви проживаєте. Насамперед вам потрібно здати кров вашого собаки в лабораторії, але не раніше ніж за 30 днів після вакцинації та не пізніше ніж за 3 місяці від проведеного щеплення. Якщо немає можливості відвідати лабораторію, ви можете скористатися послугами приватної клініки: там лікар забере кров та передасть у лабораторію. Пізніше ви отримаєте довідку на руки. Термін дії довідки становить 12 місяців.

Але виїхати з собакою ви можете не раніше ніж через 3 місяці після отримання довідки. Тому поїздку треба ретельно продумати, адже весь процес оформлення триває не менше 5 місяців. 

Ветеринарне свідоцтво

Коли у вас на руках вже будуть усі необхідні документи, ви можете відвідати державну ветеринарну установу і отримати ветеринарне свідоцтво “ФОРМА 1” або “ФОРМА 1 ВЕТ”, якщо ви збираєтеся з вашим улюбленцем відвідати країни СНД. Оформити його потрібно за 3 дні до виїзду в іншу країну. Потім на митниці його обмінюють на сертифікат міжнародного зразка. 

Довідка про племінну цінність

Деколи на кордонах певних країн запитують чи має ваш собака племінну цінність. Для цього вам потрібно заздалегідь звернутися в офіційний зареєстрований кінологічний клуб України для отримання довідки. 

Маючи на руках усі потрібні документи, ви вбережете себе та свого улюбленця від проблем на кордоні, адже це дає гарантію, що ваша відпустка принесе задоволення, і вам не доведеться розлучатися зі своїм меншим товаришем.

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,  асистент клініки ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Естонська, 51 А чи знаєте Ви, що існує день наших братів меших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 […]

Читать дальше >>
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома — це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читать дальше >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка «ВЕТПро» за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія — одна з […]

Читать дальше >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X